11 жовтня 2023, 17:29

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури.

Для нашої команди це новий ринок підрядників зі своїми особливостями, і ми намагаємось бути прикладом. Згодом ми надамо деталізовані дані, але вже зараз маємо завершені тендери зі знижкою ціни на 15-20 млн грн, і навіть на 70 млн грн. Це означає зниження ціни на 7, 8, 10, 15% від очікуваної вартості. Ці заощаджені державні кошти є ресурсом для відбудови.

Є й невтішні новини. За нашими спостереженнями, лише 20-30% українських будівельних компаній працюють з державними коштами. Головна причина – недовіра ринку до державних замовників, обумовлена попереднім негативним досвідом конфлікту інтересів, переслідувань та непрозорості. Більшість компаній, що займаються будівництвом комерційної нерухомості та житла, не хочуть брати участь у державних тендерах.

Річ у тім, що обсяги державного замовлення на відбудову в Україні в рази більше, ніж можуть виконати компанії, які зараз беруть участь у державних тендерах. І якщо ми не відкриємо ринок, не зробимо правильні тендерні процедури, станеться ситуація, коли компанії, які працюють у бюджетному секторі, не зможуть впоратися з відбудовою.

З самого початку створення Агентства відновлення ми почали консультації з ринком, дослідили практику Антимонопольного комітету та проаналізували основні скарги генпідрядників. До речі, цікавий момент: велика кількість підрядників були здивовані, що з ними взагалі спілкуються та питають їх думку щодо зручності та доречності умов тендерів. Я думаю, такі консультації треба впроваджувати по всій країні.

За результатами цієї кропіткої роботи ми розробили уніфіковані рекомендації для всіх регіональних Служб відновлення щодо обʼєктів різного класу наслідків.

Нові стандарти значно спрощують участь компаній у закупівлях, скорочують кількість вимог, які раніше часто були зайвими та абсурдними.

Ці зусилля та відкритість вже дають результати. У тендерах Агентства в різних областях з'являються спроможні компанії, які ніколи раніше не брали участь у державних закупівлях.

Це лише перші кроки. Нас чекає велика робота над зміною ставлення ринку до державного замовника у сфері цивільного будівництва.

Ми почали з себе. Усі правила Агентства щодо проведення тендерів та вимоги до їх учасників публічні та відкриті.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...