4 грудня 2017, 16:25

ПІДПИШИ ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ ДО ПРЕЗИДЕНТА ЩОДО АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ

Текст публікується з ініціативи та дозволу Центру політико-правових досліджень.

ЕЛЕКТРОННА ПЕТИЦІЯ ЩОДО НЕВІДКЛАДНОГО ВНЕСЕННЯ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ ПРО АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД.

* * * *

Два тижні для президента вже стали мантрою, яку варто повторювати щоразу, коли потрібно відтягнути час: два тижні для завершення війни – гасло на виборчій компанії у 2014, тепер два тижні для внесення проекту закону про Вищий антикорупційний суд.

Чи варто вірити словам представника президента у парламенті Ірині Луценко про те, що Петро Порошенко все таки зробить це. Заява від авторки "винеси козла" прозвучала ще 13 листопада. Сьогодні 4 грудня і як можемо усі пересвідчитись жодного законопроекту від президента немає – дива не сталось.

Але якщо у випадку з війною в українців не було іншого вибору, як чекати на реальні кроки влади, до речі вже як третій рік, то з антикорупційним судом зовсім інша історія.

Ще у лютому цього року було внесено законопроект 6011 "Про антикорупційні суди" за співавторством Єгора Соболєва, Оксани Сироїдб, Івана Крулько, Мустафи Найєма, Сергія Лещенко та Світлани Заліщук, який мав запустити механізм створення Вищого антикорупційного суду. Цей законопроект ігнорували аж до погоджувальної ради 17 жовтня 2017 р., коли завдяки учасникам акції "Велика політична реформа" все таки дійшли згоди, що з врахуванням висновку Венеціанської комісії має бути внесений узгоджений проект закону про антикорупційний суд вже за авторством президента Петра Порошенка.

Але домовленість у нинішніх реаліях, на жаль, трактується владою як можливість зіграти у свою гру.

Своя гра президента – це коли коаліція у Верховній Раді України вже вчетверте не голосує за зняття з порядку денного проекту 6011, а це означає, що згідно Регламенту ВРУ президент процесуально не може внести проект закону про антикорупційний суд.

Це коли ми отримуємо від президента чергову пропозицію про незрозумілу робочу групу, яка може до безкінечності напрацьовувати проект закону про антикорупційний суд в стінах парламенту, а не АП.

Але цього разу у нас також є що відповісти: Центр політико-правових досліджень підготував електронну петицію до президента щодо невідкладного внесення на розгляд парламенту проекту закону "Про Вищий антикорупційний суд".

А ще вже готовий текст листа від громадських організацій до українських громад закордоном для їх приєднання до впливу на міжнародні інституції, адже, на жаль, сьогодні для влади позиція МВФ та керівництва іноземних держав важить більше, аніж воля власного народу.

Тепер м'яч на полі президента.

Михайло Лев

Тарас Бойко

Владислав Плачинда

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...