Підприємства ''Укроборонпрому'' захищені від недоброчесних атак кредиторів
Вчора вступив в силу закон про анулювання списку державних підприємств, що не підлягають приватизації. До цього списку входили більшість (67 з 137) підприємств Державного Концерну "Укроборонпром". У медіа з'явилася інформація про те, що тепер стратегічно важливі підприємства військово-промислового комплексу можуть бути розпродані і підуть з молотка за борги.
Не підуть. Вступ цього закону в силу не означає автоматичну приватизацію підприємств "Укроборонпрому". Учасники Концерну дійсно могли стати жертвою агресивних дій кредиторів, в тому числі, щодо накладення арештів і примусового відчуження майна. Але в підписаному законі двома спеціальними правками були враховані пропозиції "Укроборонпрому", що захищають вразливі активи від недобросовісних дій. А саме:
(1) прямою нормою передбачено, що в ході процедури санації нерухоме майно підприємств ОПК може відчужуватися тільки за погодженням з органом управління, тобто з Концерном;
(2) забороняється здійснювати будь-які виконавчі дії щодо майна підприємств Концерну протягом трьох років з дня набрання законом чинності;
Крім цього відповідно до чинного законодавства, підприємства "Укроборонпрому" неможливо передати на приватизацію без згоди самого Концерну; а в разі якщо такі підприємства входять в список стратегічних важливих для економіки і безпеки держави – на це необхідна згода Кабінету міністрів.
Таким чином, підприємства "Укроборонпрому" юридично захищені від будь-яких неконтрольованих дій Державної виконавчої служби по відчуженню майна. І, до речі, наші поправки стосуються не тільки активів Концерну, а й усіх підприємств оборонно-промислового комплексу, задіяних у виробництві озброєння і військової техніки.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.