28 липня 2020, 14:21

До кінця року Нацгвардія отримає всі бронетранспортери від "Укроборонпрому"

Ми продовжуємо вирішувати питання зірваних контрактів минулих років і виконувати зобов'язання перед замовниками – до кінця року Нацгвардія отримає всі бронетранспортери від "Укроборонпрому".

Пам'ятаєте контракт на виготовлення БТР-4Е для Міноборони, який ми спільно з Міноборони розблокували після трьох років прострочки? Тоді ніхто, включно з нашим замовником, не вірив у здатність Укроборонпрому та Харківсього бюро ім. Морозова виконати цей безнадійний "вісяк".

Але ось вже сьомий місяць як ми доводимо зворотне, виконуючи контракт точно в графік. І до кінця серпня ми його таки виконаємо.

Це важливо не тільки тому, що наші військові нарешті отримають бойові машини, які безпосередньо воюють на фронті. Виконання цього контракту відкриє можливість для заводу розпочати виготовлення БТР-4Е ще для одного нашого замовника – Національної Гвардії.

Так сталось, що не з нашої вини Нацгвардійці також вже третій рік чекають свою техніку.

Контракт з НГУ на поставку БТР-ів було укладено три роки тому, у жовтні 2017 року. Відповідно до умов контракту, ХКБМ мав поставити бронетранспортери ще в серпні 2018 року. Внаслідок недбалих дій попереднього керівництва заводу на сьогоднішній день гвардія отримала лише всього дві одиниці техніки.

Рік тому, коли ми почали розбиратися з цією ситуацією, нами було зафіксовано суттєву нестачу грошей та комплектуючих. Загальна сума контракту, який був укладений в 2017 році з Національною гвардією, складає 220 млн грн. Правоохоронним органам було надано інформацію про використання 132 млн. грн., документів щодо використання ще майже 90 млн не знайдено. По цьому факту було порушено та розслідується кримінальне провадження (N42020220000000223 за ч.2 ст. 364 КК України).

Минулого тижня ми вкотре зустрічалися з цього приводу з представниками Нацгвардії і запевнили, що новий графік виконання контракту, затверджений ще у травні цього року, буде дотримано. Відповідно до нього, машини планується виготовити та поставити до кінця року, по дві щомісяця. Це стало можливим саме завдяки тому, що харківський завод вчасно та за графіком завершує виконання контракту для Міноборони.

Бронетранспортери моделі 4Е виготовляє тільки це підприємство – єдине на всю Україну. Тобто, одночасно виготовляти машини для різних замовників з однаковими терміном здачі їх за контрактами – неможливо. Це пов'язано не лише з технологічним циклом на самому підприємстві, але й з спроможністю співвиконавців, які поставляють комплектуючі. Ще раз нагадаю, що їх обирали не ми і в рамках діючих контрактів змінити їх неможливо з огляду на вже зроблені платежі та існуючі зобов'язання, у тому числі, перед замовниками.

Однак, після розблокування контракту для Міноборони, а також завдяки його вчасному виконанню, налагодженню виробничого циклу та всіх процесів після декількох років повного простою, ХКБМ матиме спроможність розпочати виготовлення машин і для National Guard of Ukraine.

Контракти на виготовлення БТР-4Е перебувають на особливому контролі в Концерні. Я особисто слідкую за графіком, всіма проблемними ситуаціями, що виникають в процесі, та веду перемовини із замовниками. Це – найбільш проблемні контракти, що дісталися нам у спадок.

За 8 тижнів до передачі останнього БТР-4Е для Міноборони ми впевнені, що підприємство встигне виготовити та поставити Нацгвардійцям техніку, на яку вони чекають уже три роки.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...