Мета без плану – це рожеві мрії
Сьогодні в "Укроборонпрому" був важливий день. Цілий рік ми готували Концерн до перетворення у сучасну корпорацію, але щоразу як ми намагались пояснити, до чого прагнемо, нам дорікали, мовляв, "Це нереально!", "Хто це зробить?" і "Де ваш план?"
Сьогодні ми вперше презентували наш покроковий план трансформації "Укроборонпрому". Комплексна стратегія трансформації та розвитку Концерну була презентована під час зустрічі нашої команди з віце-прем'єр-міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським.
Документ описує процес трансформації державного концерну у сім галузевих холдингів та принципи їх формування, а також цільову модель нової оборонної холдингової компанії з функціями фінансового та корпоративного центру.
Згідно з запропонованим планом, 60 підприємств Концерну будуть реорганізовані у 7 галузевих холдингів: "авіаремонт", "бронетехніка", "високоточне озброєння", "боєприпаси та спеціальна хімія", "радарні системи", "морські системи", "спецекспорт".
Решта підприємств буде передана в управління іншим органам, зокрема, до Фонду державного майна України. Також, до складу майбутнього оборонного холдингу пропонують не включати деякі авіабудівні підприємства Концерну, які мають відійти до самостійних об'єднань у аерокосмічній галузі. Низку підприємств, включно з Концерном, в процесі трансформації пропонується ліквідувати.
Кінцевий перелік підприємств, що підлягають реорганізації, має бути затверджений Наглядовою Радою Укроборонпрому та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості.
Для реалізації зазначених перетворень необхідно докорінно змінити законодавче поле, яке регулює роботу Концерну та державних підприємств оборонної галузі, а також провести їх фінансове оздоровлення. Для цього в Парламенті зареєстрований законопроект N3822, який визначає процедуру перетворення державних оборонних підприємств на акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю; запроваджує нову модель корпоративного управління на основі міжнародних стандартів та конкретні механізми покращення роботи оборонних підприємств-учасників Концерну.
Тепер, згідно статуту Концерну, концепцію трансформації компанії має затвердити Наглядова рада "Укроборонпрому" та Кабінет міністрів. Після цього оновлену стратегію перетворень презентують комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки і широкій громадськості.
ЩО ВАЖЛИВО
Документ розроблявся у рамках низки урядових рішень, бачення новоствореного міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, нещодавно схваленої Стратегією національної безпеки України та потребами Збройних сил України. В основі стратегії лежить глибинний аналіз фінансово-економічного, технічного та управлінського стану підприємств Концерну, продуктового портфелю Укроборонпрому та експортних ринків.
Запропонована концепція також враховує всі коментарі та пропозиції віце-прем'єр-міністра Олега Уруського, які команда Концерну отримала під час презентацій майбутніх галузевих холдингів, що тривали протягом липня-вересня поточного року.
Вперше проект перетворень Укроборонпрому був представлений новою командною Концерну Офісу Президента України, РНБО, Прем'єр-міністру Денису Шмигалю та урядовцям у травні цього року. У ньому йшлося про реорганізацію 50 підприємств та створення 6 груп компаній за галузевим принципом – шляхом об'єднання 38 учасників Концерну з "групи розвитку".
Після цього концепцію ретельно допрацювали та вдосконалили, і вже оновлений варіант представили Мінстратегпрому.
Нагадаю, що реформа оборонних підприємств, розпочата нашою командою "Укроборонпрому", передбачає їх корпоратизацію та об'єднання у державні холдингові компанії за галузевим принципом, а також поступове запровадження міжнародних стандартів корпоративного управління. Мета цих перетворень – залучення іноземних інвестицій в оборонну галузь.
Над документом працювали спеціалісти Офісу трансформацій Концерну та стратегічного комітету, до якого входять директори найбільших підприємств Укроборонпрому, залучалися спеціалісти декількох міністерств та незалежні експерти.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.