9 січня 2023, 18:54

Транспортний фронт 2022: міжнародна торгівля



2022го Україна експортувала майже 99,8 млн тонн товарів та імпортувала – понад 30,34 млн тонн товарів. Вартість експорту склала майже 44,2 млрд дол, а імпорту – більш як 54,5 млрд доларів.



Ключові для країни і світу події значно вплинули на нашу спроможність експортувати та імпортувати товари різними видами транспорту. Ми порівняли показники за 2 попередні роки. 2022го Україна змогла забезпечити дві третини експорту і майже половину імпорту в порівнянні з 2021им роком.

Початок широкомасштабної агресії

Перевезення морем і небом стали майже неможливими. Експортувати і імпортувати більшість товарів Україні довелось суходолом.

Обсяг експорту залізничним транспорт від початку великої війни збільшився майже вдвічі. А обсяг імпорту зменшився вчетверо.

Автомобілісти від лютого нарощували показники імпорту та експорту. 2022 року вантажівками і кораблями з України було експортовано товарів, вартість яких була майже однакова – на 16,23 і 17,86 мрлд дол відповідно. А імпорту вантажівки ввезли в країну в 5,5 разів більше, ніж кораблі. До великої війни такого співвідношення не міг передбачити жоден економіст.

"Зернова угода"

З 24 лютого рух морського транспорту зупинився майже повністю. Експортний рух морем значно пожвавився тільки в серпні, коли почала діяти "Зернова угода". Однак до попередніх обсягів перевезень морський торговельний флот не повернувся досі.

Обсяг "морського" імпорту в березні відносно січня скоротився майже в 5 разів і на цьому рівні залишається донині.

"Транспортний безвіз" з ЄС та скасування дозвільного режиму з низкою країн

Домовленості про спрощення умов роботи для українських перевізників з Євросоюзом дозволили збільшити обсяг експортованого та імпортованого вантажівками на чверть. Додатково приблизно по 200 тисяч тонн товарів їхали з України та в Україну щомісяця починаючи з липня.

Збільшенню обсягів перевезень посприяла і скасування дозвільного режиму зокрема з Молдовою, Північної Македонією, Туреччиною та Грузією.

Щоб надалі розвивати сухопутне сполучення зі світом, ми працюємо над збільшенням пропускної здатності кордону – розбудовуємо залізничну і автомобільну прикордонну інфраструктуру. Цього року вперше за 25 років відкрили новий пункт – "Красноїльськ – Вікову де Сус", продовжуємо будівництво "Нижанковичів" та "Д'яківців", реконструювали "Краківець-Корчову". Маємо перші результати перемовин з польськими колегами про організацію спільного прикордонного і митного контролю – склали текст майбутньої Угоди.

Дякую всім, хто тримав транспортний фронт у цей непростий рік

Щиро ваші,

Міністерство відновлення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...