Мовний закон Колесніченка-Ківалова як удар по мовах національних меншин України
11 липня 2012 р., у середу, о 13.00 у приміщенні Спілки письменників України (Київ, вул. Банкова, 2) відбудеться круглий стіл представників національних та етнічних громад України на тему "Кому і для чого насправді потрібен законопроект Колесніченка-Ківалова?"
Питання до обговорення:
1. Чи захищає "Акт Ко-Кі" гуманітарні права національних меншин в Україні?
2. Чому в акціях протесту проти прийняття "акту Ко-Кі" активну участь беруть громадяни різного етнічного походження?
3. Шляхи виходу з політичної кризи, спричиненої псевдоголосуванням за законопроект Колесніченка-Ківалова в сесійній залі Верховної Ради України.
4. Як не допустити втягування національних громад e протистояння, що його інспірують в Україні агенти зовнішнього впливу?
До участі у круглому столі запрошені представники національних громад, які не є ні політичними діячами, ні "професійними" представниками організацій національних меншин, "вписаних" в існуючу політичну систему. Серед них:
Тетяна Орлова, професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, доктор мистецтвознавства, ветеран ВВВ, учасник бойових дій;
В'ячеслав Сівчик, голова Білоруського центру в Україні, голова Руху Солідарності "Разом";
Мордхілевич Валентин Лазарович, ресторатор, директор ВТП "Гостинний Двір";
Вікторія Тахтаміщян, лікар ветеринарної медицини, еколог;
Нурієв Ельхан, директор Центру журналістських досліджень держав ГУАМ;
Ґіо Арабулі, перекладач;
Таміла Ташева, громадський діяч,
Наталя Беліцер, експерт інституту демократії імені Пилипа Орлика;
інші представники національних громад України.
Спеціально до участі в круглому столі запрошені учасники громадського протестного голодування проти законопроекту Колісниченка-Ківалова, що проходить на сходах "Українського дому".
Регламент дискусії:
до 15 хвилин на доповідь;
до 5 хвилин на співдоповідь;
до 2-х хвилин на репліки;
до 30 хвилин – фінальна дискусія;
до 15 хвилин на прийняття резолюції.
Круглий стіл покликано сформулювати рекомендації як для правлячого режиму та політичної опозиції, так і для громадянського суспільства і національних громад щодо недопущення розколу українського суспільства та переходу наявної гострої кризи у фазу силового протистояння.
Водночас круглий стіл є декларацією солідарності представників різних національних громад єдиного українського народу з патріотами, що оголосили голодування як знак протесту проти ухвалення антиукраїнських засад мовної політики в Україні.
Додаткова інформація за тел. 067 538 90 41
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.