Сергій Пантюк Український письменник

Спілка письменників підтримала "Безкоштовні курси української мови". Підписано відповідний меморандум

24 жовтня 2013, 11:42

Учора в Будинку письменників НСПУ, що на вул. Банковій,2 у Києві відбулося перше заняття охочих вивчати українську мову – після підписання відповідного Меморандуму між Національною спілкою письменників України та Всеукраїнським комітетом захисту української мови.

17 жовтня з ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови та народного депутата Олександра Донія в Києві стартував проект "Безкоштовні курси української мови", слухачі якого протягом 4 місяців навчатимуться долати мовний бар'єр та правильно розмовляти українською.

Навчатимуть мови викладачі-волонтери Катерина Мельник, Тетяна Шептицька, Оксана Гордійчук, Марина Гогуля, Анна Загребельна, Оксана Неживенко.

Цього року проект став загальнонаціональним і, починаючи з жовтня, курси стартують у різних містах України. На сьогодні навчання вже відбувається у Житомирі й Кіровограді, Кременчуці та Калуші, Херсоні й Луганську. У Сумах та Севастополі формуються групи слухачів.

Активісти проекту ведуть перемовини із громадськими діячами різних міст, але пріоритетними розглядаються регіони (найперше – Південь та Схід), де вживання української мови недостатньо поширене.

Проведення курсів має на меті налагодження контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру; популяризацію української мови, літератури й культури; розвиток професійних зв'язків та гуманітарних контактів між викладачами і науковцями та іншими фахівцями, які досліджують проблеми української мови, літератури, культури; створення єдиного інформаційного простору для фахівців, що пов'язані з вивченням, викладанням та популяризацією української мови, літератури та культури.

Програма курсів реалізовується на засадах волонтерства; важливу роль відіграють ініціативність громадськості міст, прилучення до справи регіональних осередків Всеукраїнського комітету захисту української мови.

Олександр Доній

- У рамках курсів також проводитимуться лекції з історії, культури, мистецтва, кіно тощо від відомих діячів культури та освіти, які долучилися до Всеукраїнського комітету захисту української мови, – розповів ініціатор проекту Олександр Доній. – Власне, тематика кожного конкретного заняття буде, першою чергою, визначатися побажаннями самих слухачів. Зустрічі не нагадуватимуть шкільні уроки чи студентські заняття, де викладач щось виголошує, а аудиторія слухає і занотовує. Важливо, щоб люди якомога більше спілкувалися українською, обговорювали і політичні аспекти, і повсякденні справи. Не стільки навчання граматиці, скільки комунікування українською, подолання людьми, рідною для яких є інша, не українська, мова психологічного бар'єру у спілкуванні українською, розширення загальнокультурного українознавчого рівня є для нас головним.

На сьогодні в містах, де вже успішно діють курси, інтерес до них наростає і вже постала необхідність створювати додаткові групи.

Відтак, 22 жовтня голова Всеукраїнського комітету захисту української мови Олександр Доній та голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов підписали Меморандум, метою якого є співпраця між Всеукраїнським комітетом захисту української мови та НСПУ в реалізації Всеукраїнського проекту "Безкоштовні курси української мови".

Більше інформації ТУТ

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Александр Слободяник _ 07.11.2013 06:46
IP: 5.45.192.---
а зачем? тот кто хотел уже давно выучил. Ну и мы же в Латвии. Вот только все таки на госслужбу надо принимать только знающих госязык, и в депутаты.А то понапишут законы, – ничего не понять
Josef Svejk _ 31.10.2013 21:53
IP: 68.38.122.---
Вітаю!
вітько _ 24.10.2013 19:01
IP: 91.216.165.---
Звісна річ, безкоштовні курси укрмови це не безкоштовна медицина чи освіта, які виплекали цілу плеяду мільйонерів...
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter