Представники національних та етнічних громад України обговорили "Мовний закон"
11 липня у приміщенні Спілки письменників України (Київ, вул. Банкова, 2) відбувся круглий стіл представників національних та етнічних громад України на тему "Кому і для чого насправді потрібен законопроект Колесніченка-Ківалова?". У обговоренні проблеми нещодавно ухваленого Верховною Радою закону про мови взяли участь голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Сергій Пантюк, представниця Руху солідарності "Разам" Юлія Маулоуская, активістка кримськотатарського руху Таміла Ташева, представник центру журналістів ГУАМ Ельхан Нурієв, Олександр Болькін, Олег Олійник, Ольга Кочерга, Гіо Арабулі, Валентин Мордіхлевич, Олександр Башук та інші. Під час обговорення закону "Колесніченка-Ківалова" фізик та лексикограф Ольга Кочерга заявила про величезну кількість абсурдних тезисів у законі, зокрема, про ідею перекладу мов програмування на українську та російську, що взагалі є неможливим, адже програмування не пов'язане з жодною із розмовних мов. Анвар Азізов висловив думку, що прийняття закону про мови є нічим іншим як провокацією з ціллю "замилювання" очей від важливіших проблем – першочергово катастрофічної ситуації в економіці України. Цю думку поділила і Таміла Ташева, додавши, що в той час коли хлопці та дівчата голодують на майдані перед Українським Домом, депутати з провладної більшості легко закуповують малину по 700 гривень за кілограм та проштовхують вигідні їм закони. Окрім представників національних меншин, учасниками круглого столу було двоє протестувальників, що голодують на майдані перед Українським домом. Вони підтвердили, що вийдуть з голодування лише в разі їхньої госпіталізації або ветування скандально відомого закону.
Після двогодинного обговорення учасники круглого столу прийняли резолюцію, з текстом якої Вас буде ознайомлено в п'ятницю.
Переглянути більше фотографій авторства Олега Петренка Ви можете за ЦИМ посиланням.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.