Менше квітів, більше книг!
Як виявилося, попри вибори, в Україні відбуваються й інші події. З однієї такої нещодавно повернувся – зі славного міста Херсона, де є не лише депутато-покидьки, які контрабандою протягують своє "язызіє". Там також народжуються і втілюються в життя ідеї аж геть не провінційні і надзвичайно перспективні.
Я вже колись писав тут про херсонського священика о. Сергія Дмитрієва, росіянина з Мурманська, котрий створив у Херсоні Центр української книги, довкола якого все впевненіше гуртується місцева українська інтелігенція. Так от ідея проекту "До школи з книжковим букетом" також належить йому. Його підтримала Херсонська обласна бібліотека для дітей, Спілка письменників, представники міської й обласної влади.
Суть проста. Всі знають, що наші шкільні бібліотеки ледве животіють. Можна цей факт перманентно оплакувати, як це і робить більшість українців, а можна запропонувати реальний крок до зміни ситуації.
За два тижні – 1 вересня. Діти підуть до школи і понесуть мільйони букетів своїм учителям – в середньому по 25 штук на кожного педагога. Чи потрібно стільки квітів одній людині? І хіба ними вимірюється любов та повага?
Звідси й ідея – а чому б діти не принесли цього дня для вчителя книжки? Це подарунок і педагогові, і самому собі – можна сформувати класну бібліотечку, можна до шкільної передати. Врешті, можна просто такий собі бук-кросинг влаштувати. Усім приємно, і всі у виграші.
До речі, букет у передвересневі дні коштує іноді більше, ніж хороша книжка. То чому б батьківські комітети не підтримали цю ідею і, окрім одного-двох букетів, без яких також свято – не свято, сформували й такі книжкові букети для класів і шкіл?
Врешті, долучитися до проекту можуть і наші видавництва – до прикладу, оголосити про знижки на книжки, придбані для такого проекту.
Словом, якщо когось це зацікавить, я готовий працювати. А наразі просто підтримую ідею херсонських подвижників інформаційно і щиро сподіваюся на її всеукраїнський розвиток.
P.S. До речі, думаю, що екологи також мене підтримають)))
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.