Віктор Баранов: "Фарисейству немає кінця, або Чергова "правда" від Яворівського"
ВІд автора блогу. Про все це я вже тут писав, і не раз. Але коротко. У статті В.Баранова всі "яворівські" оборудки й оборудочки висвітлюються значно детальніше. Я стояв і стоятиму на своєму – не буває "своїх" і ""чужих" негідників. Бувають лише негідники...
Менше за все хотілось би полемізувати з людиною, котра, схоже, чимдалі втрачає рештки людської совісті, моралі, порядності. Тим більше, коли та людина головним своїм аргументом і доказовою базою дискусії давно обрала метод пересмикування та підтасовки фактів, нахабну брехню й тактику злодія, що найголосніше волає "Хапайте злодія!".
Читаю інтерв'ю, що його дав недавно Володимир Яворівський кореспондентові інтернет-видання "Главком". Тут були й посилання на спілчанські справи часів, коли НСПУ очолював уже колишній її член Яворівський, а також на моє інтерв'ю цьому ж виданню, оприлюднене 1 жовтня цього року. Коментарі від Яворівського просто убивчі! Проте не доказовістю мовленого, а безпардонним навішуванням локшини. Ось приклади.
На запитання про долю письменницької поліклініки ("Як так сталося, що у створеному на базі поліклініки спільному підприємстві Спілка мала спершу 51% статутного фонду, а потім якимось чином ця частка скоротилася до 6%?") Яворівський, не кліпнувши оком, відповідає: "У Спілки не було грошей, щоб утримувати цю поліклініку, цих 60 лікарів, платити їм зарплатню. Треба було шукати якогось виходу. Нам довелося створювати спільне підприємство. Ми заставили приміщення, бо в нас нічого іншого немає. Це був єдиний вихід, єдина мета, яку ми ставили і за яку проголосувала вся рада Спілки, і весь секретаріат, в тому числі і Баранов. Але була одна умова: що наші партнери, "Новий зір", береться надавати письменникам (увага! – В.Б.) мінімальну першу допомогу. Полікувати зуби, наприклад, і таке інше... Співвласником "Нового зору" є депутат, якого я добре знаю – Андрій Сенченко, який орендує приміщення у Спілці і зараз, зробив там ремонт... Створення спільного підприємства – (увага! – В.Б.) це був перший етап. Минув рік і виникла проблема: письменники у поліклініку практично перестали ходити. Молодші не знали, а старші вже дійти не могли. Окрім того, нам треба було проводити з'їзд, а у бюджеті були якісь жалюгідні копійки. І "Новий зір" переказав нам 3 млн грн., здається, на літературний фонд за те, щоб ми їм віддали ще оці проценти. Всі документи є, гроші надійшли на рахунок, з них ми взяли на з'їзд. Баранову я передав півтора мільйони".
Де взяти слів, щоб розвінчати цей парад фарисейства? У народі про таке кажуть: "Не ступне, як не брехне". Отже...
Неправда, що Спілка не мала коштів на утримання поліклініки та її працівників. Спитайте у колишнього, звільненого новими "господарями" головлікаря Тамари Іванівни, і вона потвердить, що письменницький лікувальний заклад ніколи не звертався до Спілки по фінансову допомогу, колектив сам давав собі раду в господарських питаннях. При цьому майже все обслуговування письменників було на безоплатній основі, зокрема й усі види аналізів та обстежень. Кажу про це відповідально, бо й ми з дружиною вдавалися до послуг медперсоналу тоді ще нашої поліклініки. Питання про необхідність створення спільного підприємства готувалося під лукавим претекстом – мовляв, уряд намислив підпорядкувати собі всі відомчі медичні заклади, отож нависла загрози втрати Спілкою цього закладу. Крім того, у письменницькі голови настійливо вкладалися чутки, нібито працівники поліклініки, маючи підозріло малі посадові оклади, коменсують їх хабарями в конвертах. Довершувала справу створення СП "Багатопрофільний лікувально-хірургічний центр" ідея безплатних операцій на очах для членів НСПУ (справді, таке практикувалось, але тільки до того часу, як Яворівський перестав бути спілчанським очільником).
Навальна атака апологетів створення спільного підприємства увінчалась успіхом команди Яворівського: за цю (як з'ясувалося далі) хитру оборудку справді проголосувала і президія, і рада НСПУ. Однак Яворівський свідомо не озвучує найголовнішого: хто увійшов до співзасновників спільного підприємства і як перетікали згадані відсотки у статутному фонді від Спілки до нових власників поліклініки. Доведеться нагадати.
Президія та рада ухвалили створити СП у складі НСПУ та Центр краніального терапії, який тут же дивовижно обернувся юридичною особою "Новий зір". Але фокус навіть не в цьому. А в тому, що на етапі підготовки й затвердження Статуту новоствореного лікувально-профілактичного центру серед його співзасновників невідь-звідки взялася фірма "GELEX GRUP LTD", зареєстрована в місті Беліз, держава Беліз, Центральна Америка (читай – офшорна зона). Статутний капітал товариства розподілявся так: НСПУ – 51%, "Новий зір" (увага! – В.Б.) – 2,2%, "GELEX GRUP LTD" – 46,8%.
Та вже через кілька місяців, у березні 2008 року, структура власності спільного підприємства різко змінилася: за спілкою залишився 31% відсток статутного капіталу, а в скорім часі, того ж року, він узагалі скоротився до 6%. Частка "Нового зору" лишилася незмінною – усе ті ж 2,2 відсотка. Спілчанська поліклініка перейшла у власність фірми з країни Беліз, що й було офіційно зареєстровано БТІ (столичним бюро технічної інвентаризації).
Повністю матеріал опубліковано ТУТ
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.