Леся Воронюк: "Як українська вишиванка стала політичним символом"
Українська вишиванка – це не просто одяг, який надягають раз на рік, у День вишиванки. В її яскраві, автентичні візерунки вплетена багатовікова історія України, культура нашої країни і її самобутність. Українську вишиванку можна порівняти з генетичним кодом нації, в якому легко читається її минуле, майбутнє і сьогодення.
Гостею моєї програми "Persona CULT з з Гульнарою Поготовою" була Леся Воронюк – творець культового Дня вишиванки. Але спойлерів не буде! Буде тільки ТОП-5 цитат від Лесі Воронюк. Усе інше ви зможете побачити самі. І я запевняю вас, таких фактів про вишиванку ви раніше не знали.
ТОП-5 цитат Лесі Воронюк
1. "Взагалі вишита українська сорочка є політичним символом. І в цьому її унікальність. Ми знаємо чимало історій, коли винятково за носіння вишитої сорочки могли людину ув'язнити, відправити в Сибір. Вишиванка – це символ української боротьби та спротиву".
2. "До вишитої сорочки дуже шанобливо ставляться на Гуцульщині, на Буковині, на Полтавщині. Якщо говорити про політичний контекст, то, звичайно, для мене більш цінними є історії із Краматорська чи Маріуполя, коли люди надягають вишиті сорочки, і це їх принциповий вибір".
3. "Надягнути вишиту сорочку – це те саме, що вийти з жовто-блакитним стягом".
4. "Коли українців переселяли, їм забороняли брати з собою вишитий одяг, тому що одразу було видно, що це – етнічні українці".
5. "Коли говорять, що ми святкуємо 30 років незалежності України, я говорю – давайте святкувати 30 років із дня відновлення незалежності України, бо українська культура – це тисячоліття тяглої історії".
І хочу нагадати: ми створюємо цикл з двадцяти програм, в яких будемо говорити про сучасну українську культуру, історію і не тільки. Не прогавте нові виходи "Persona CULT з з Гульнарою Поготовою ". Найкраще – ще попереду!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.