Провали в кадровій політиці уряду вже приводять до жертв та відновлюють корупційні схеми.
Незважаючи на загальну сприятливу риторику, заклики до люстрації залишаються пустими розмовами, або ж пропонуються нездійсненні законопроекти, і відповідно в мутній воді продовжується торгівля посадами. Навіть формування виборчих списків показало повну кризу даної моделі – у партійних списках виявилися люди, які ще за тиждень до висування не знали навіть назви цієї партії.
Єдиний прийнятий законопроект показав, що з наскоку кадрову проблему не вирішиш. Із фанфарами проголосували закон "Про відновлення довіри до судової системи України". В результаті застосування закону звільнили всіх керівників судів, і в 90% випадків на їх місця обрали тих же самих леді і джентльменів із відповідною історією та гріхами.
Громадянський конфлікт показує нам, що гратися із кадровою політикою не можна: через непрозорі призначення місцевих керівників правоохоронних органів міліція в ряді випадків саботувала охорону громадського порядку, що привело до людських жертв. Після трагедії в Одесі триває слідство по обвинуваченню екс-керівництва місцевого МВС. Хто і чому їх призначив – описав у своєму блозі Ю.Луценко.
І взагалі, найбільше махінацій ми бачимо в кадрових питаннях на "хлібно-ресурсних" напрямках, будь то охорона корупційного порядку чи дерибан газових грошей. Вже тиждень не вщухає скандал із призначенням на посаду заступника міністра в Мінпаливенерго І.Діденка. Прямо порушені норми законодавства – у цього громадянина є непогашена судимість, а також судова заборона займати керівні посади. Так само порушені всі етичні стандарти, про які любить говорити уряд та експерти. Щодо причин призначення можна прочитати різні версії, які в жодному разі не роблять честі суб'єкту призначення – від відновлення "газових схем" до підготовки вихідного фінансового бонуса для окремих політиків. Найбільше дивує, що навіть після демонстрацій протестантів під Радою та Кабміном та маси критично-звинувачувальних публікацій немає жодної публічної реакції від прем'єра А.Яценюка чи хоча би прес-служб. Мабуть важко пояснити, по чиїй квоті на цей раз відбулося призначення, хоча всі все розуміють. Сьогодні пройшли чергові мітинги, на цей раз під вікнами Мінпаливенерго, масштаби громадського протесту ростуть, а уряд в силу якихось причин залишається при своїй думці.
Звичайно, не все в країні зовсім погано з кадрами. Можуть же, якщо хочуть. От омбудсмен В.Лутковська оголосила відкритий конкурс на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів за своєю квотою, критерії зрозумілі, конкурсна комісія викликає довіру, сподіваємося на позитивний кейс.
Голова КМДА В.Бондаренко нарешті звільнив керівника метрополітену. Спочатку оголосили результати перевірки, де було виявлено корупційні схеми. Після жорсткої реакції громадськості і вимог звільнення – рішення було прийнято. Ще плюс один бал Володимиру Дмитровичу – попередній він отримав за прозоре призначення голів райадміністрацій у місті. Тоді кандидатури подали за розгляд Люстраційного комітету, і публічно пояснили, хто їх рекомендував – депутати ВРУ, обрані в Києві по мажоритарних округах. Після публічного обговорення вийшли укази про призначення.
Кадрову політику потрібно переводити в систему: прозору і відповідальну. Після президентських виборів нас очікує нова хвиля кадрових рішень, як мінімум у системі місцевих державних адміністрацій, МЗС, Міноборони. Проте, так само очікуваним є переформатування парламентської коаліції, із відповідними змінами в уряді. Знову постане питання квот та професійних і моральних якостей кандидатів. Природно, що право пропонувати кандидатури на відповідальні посади будуть мати суб'єкти коаліції. Проте необхідна перевірка та публічне обговорення цих претендентів. Практичний досвід проведення перевірок вже напрацьований на рівні областей і районів, і діяльність місцевих люстраційних комітетів дозволила розробити критерії для відсіву претендентів на посади, головний із них – непричетність до минулих корупційних схем.
Нинішня кадрова політика влади вже починає створювати загрозу національній безпеці України. Непрозоро призначені кадри здають українські території, українських військових та можуть здати газотранспортну систему чи стратегічні підприємства. Якщо так станеться, то після зміни влади в Україні в швидкому темпі за кордон буде виїжджати наступна порція колишніх українських громадян – ховатися від покарання.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.