4 березня 2012, 16:00

ніхто

аналітик stratfor по євразії лорен гудріч помилилась, коли зробила припущення про причини та природу відносин путіна та тимошенко.

увага голови аналітичної служби stratfor була диспропорціонально спрямована на матеріальні джерела влади, але й у геополітичній системі аналізу stratfor припустився помилки – угода з газпромом висмикує фінансові джерела режиму януковича, без газовочорноморських "угод" з яким неоімперська путінська версія росії втрачає силу.

причина помилки аналітика – традиційна для школи геополітичних детерміністів переоцінка матеріальних чинників міжнародної політики. висновки stratfor ґрунтуються на припущеннях про природні ресурси росії, а аналіз – на міжособистісних стосунках політичних еліт. це настільки різні рівні аналізу, що їх зустріч народжує аналітичних монстрів.

пропонований гудріч аналіз стосунків тимошенко з путіним – сюжет для політичного роману. "бо її легко купити" – запевняє аналітик. а чи не спадало аналітикам stratfor на думку, що путін спілкувався з тимошенко, бо... вони були прем'єр-міністрами?

чутки про розум владіміра владіміровіча – тобто здатність матеріальні ресурси використовувати – також сильно перебільшені. він колись повірив, що прагнення тимошенко влади та спільні публічні жарти над ющенком свідчать про її поступливість. це класична помилка гравців у ігри з нульовою сумою.

насправді совкові уявлення путіна про світ давно тяжіють до віртуальності. нагадаю, що його підтримка російськими неосовками ґрунтувалась на міфі, який складається з двох частин: про зовнішні загрози росії та про здатність російських спецслужб долати їх та принижувати ворогів.

ефект його нещодавньої заяви на центральному телеканалі росії про організацію перед стінами кремля протесту зусиллями держдепу сша мав ефект, аналогічний фіаско великої росії у війні проти маленької грузії...

конструкція ця добре знайома українцям – рештки леґітимності януковича в очах недоукраїнських неосовків тримається не на очікуваннях реформ. вони завдячують бажанню насильницьки принизити спікерів ненасильницького помаранчевого протесту.

регулярні ж пропозиції найзапекліших борців з режимом взяти вили насправді ставлять спротив на один етичний щабель з режимом та знижують як кількість відверто протестуючих, так і прихильників серед обслуги режиму.

хто повірить в совковий міф про американську військову загрозу росії, якщо вашинґтон надсилає в росію макфола – спеціаліста з ненасильницьких революцій, а не військовий корабель?

і хто повірить в здатність кандидата путіна долати "загрозу" кольорової революції, якщо суперспецагент путін визнає, що його суперспецагенство здатне протидіяти "організації держдепом сша" багатотисячних мітингів під кремлем з таким самим успіхом, як російська армія – захопити тбілісі?

хто віритиме у міцність режиму, який жаліється, що його спонсори мають платити газпрому за якимись неймовірними цінами в результаті угоди, підписаної з дилетантом путіним тендітною жінкою, тортури над якою почались задовго до "судового" вироку, але рішення якої спрощує повалення режиму попри її тривале ув'язнення?

ніхто.



upd. виявляється тут теж нехило проїхались стратфором:)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...