РІДНА ГРИВНЯ – КУРС НА ЗМІЦНЕННЯ
Ну, що ж. Тепер про курс гривні. Маю честь надати традиційний прогноз на рік, який формують аналітики @Finstream та @Cronvest. Одним махом і про глобальні зміни в економіці, і про гривню з валютами поговоримо. Нагадаю, минулий наш прогноз щодо курсу гривня\долар справдився майже на 97%, бо прогнозований курс на середину 2019 року був 25, а по факту – 26, а на кінець 2019 року ми прогнозували 29, при умові продовження вакханалії з продажем ОВДП під скажений відсоток. Але, покупці ОВДП вчасно схаменулись і перестали скуповувати ризикові цінні папери, які випускав ризиковий уряд для затикання боргових дірок в результаті бездарного керування державою. То ж, курс, слава Богу, як і було прогнозовано відкотився. Але все-таки стрельнув вгору через два місяці, що також на 97% відповідає спланованим показникам на кінець року. І так, вже майже 12 років планування поведінки інвестиційно-фінансової сфери економіки наші аналітичні відділи формують прогнози з майже 100% відповідністю подій та показників, що настають в майбутньому.
То, як воно, було в цьому, ОСОБЛИВОМУ 2020 му році?
+ Кредитування від банків майже повністю зупинилося.
+ НБУ місяцями не виходив на міжбанківські торги, як великий покупець
+ Російський Альфа-Банк скуповував валюту
+ Фінансовий ринок хитало й лихоманило в ковідному колапсі та кризі ліквідності.
Але МИ – народ України, та український бізнес не дали кремлю шансу, потопити курс гривні, втримали штурвал і йдемо далі впевненим курсом зміцнення національної валюти
Такі компанії, як @Finstram, @ЕСКА капітал, весь небанківський фінсектор не дали шансів залишити вітчизняний бізнес без фінансування.
І наша рідна гривня витримала – встояла, і, навіть дала невеликий тренд на зміцнення в 6ти річному зрізі.
Почнемо з original position. Глобальна картина світу. Це сталося ще до винаходу вакцини від COVID-19. Всі світові індекси оновили свої історичні максимуми. Тобто світова економіка готова до існуючого світового порядку. А ліквідність, що генерується в результаті консервування, затоплює ринки. І швидко перетворилася на гіпер-ліквідність.
Продовжимо as is, і побачимо, що з початком вакцинації всім стало зрозуміло, що пандемія відступає і світові гроші просочуються (а для нас ллються) на внутрішні фінансові ринки України. Зараз ми перебирамося до подій, які відбуваються локально в Україні. У зв'язку з подіями у світі регулятор (НБУ) по декілька місяця не йде на торги на Міжбанку. І це не завадило гривні систематично зміцнюватися. З 7 по 11 грудня Нацбанк вийшов на торги і... Купив! доларів – приблизно на 70 млн. Навіть це не змінюю ситуацію – сьогодні гривня відіграє позиції в зростаючих темпах. На тлі глобальної гіпер-ліквідності Україна отримала свої дивіденди (куди ж бо потрібно інвестувати ті гроші). Це макрофінансний транш від ЄС (600 млн євро) і "ковідні" 500 млн євро за рогом. Більше ярда. І далі буде!
Закінчимо to be і подивимося, як економіка відновиться. Що вітчизняна валюта, зрештою, буде тримати удар далі, а вітчизняний інвестор, судячи з усього, допоможе їй, інвестуючи і створюючи додану вартість в гривню і тут, в Україні, курс буде:
+ стабільним, з легкою тенденцією до зниження в діапазоні 26,5-27 грн\дол (писемистичний сценарій),
+ як варіант знизиться до 25 грн\дол (реалістичний сценарій),
+ а якщо раптом буде різке зростання курсу гривні, то маємо шанс отримати курс 23,5 грн\дол (оптимістичний сценарій).
Плюс. ДИВІТЬСЯ, ЗА ОСТАННІ ШІСТЬ РОКІВ ТЕНДЕНЦІЯ МАЙЖЕ СТАБІЛЬНА! Ми можемо досягнути показників за вищевказаними сценаріями вже в липні-серпні і стабілізувати картинку валютного ринку
Швидше за все, курс буде трохи коливатися в межах 3-5% волатильності.Тож, інвестування в гривні, не несе в собі в цьому році ніяких ризиків, судячи з поточної ситуації. І, коли ми отримаємо вакцину, а тим більше, коли Нафтогаз вийде на ринок зливаючи долар, який буде обмінюватись для розрахунків в гривні, зниження курсу долару та стабілізація економіки, з Божою допомогою – лише питання часу.
Слава Україні! Слава Гривні!