16 лютого 2025, 23:23

КЕЙС ПИВОВАРСЬКОГО: ПРАВО, ЩО ВБИВАЄ ІНВЕСТИЦІЇ

Війна зробила нас сильнішими, але щоб перемогти, ми повинні стати не тільки незламними воїнами, а й мудрими будівничими. Україна потребує інвестицій, економічного зростання, підтримки бізнесу та прозорих правил гри. І саме зараз ми створюємо або надійну правову основу для відновлення країни, або ховаємо її під уламками судових рішень.

Суд над відомим бізнесменом, екс-міністром інфраструктури Андрієм Пивоварським – це не просто справа проти однієї людини. Це небезпечний прецедент, який демонструє, що навіть законні управлінські рішення можуть бути переглянуті через роки. Це сигнал інвесторам: ніякі гарантії не є справжніми, а будь-які домовленості можуть бути поставлені під сумнів.

Україна зробила важливі кроки для залучення інвестицій: закон про підтримку інвесторів, запуск індустріальних парків, Diia.City. Усі ці ініціативи мали би зміцнювати довіру до нашої держави. Проте ця довіра руйнується кожного разу, коли чиновників і підприємців переслідують за рішення, прийняті в межах чинного законодавства.

Що далі? Якщо сьогодні судять міністра за ухвалене ним рішення, завтра під удар можуть потрапити тисячі державних службовців, які наважуються реформувати країну. А потім – інвестори, які повірили в Україну. Бізнес не працює в умовах страху. Інвестиції не приходять туди, де правила змінюються після гри. Якщо державна система дозволяє таке, то хто вкладатиме в економіку України?

Ми, українські підприємці та ветерани, звертаємося до влади із закликом:

1. Забезпечити правову стабільність. Держава має встановити чіткі бар'єри проти перегляду управлінських рішень, ухвалених у межах чинного законодавства.

2. Захистити реформаторів. Сьогодні чиновники, які працюють над поліпшенням бізнес-клімату, ризикують стати жертвами політичних розбірок. Це вбиває будь-яку ініціативу.

3. Гарантувати незворотність реформ. Правила гри для бізнесу та інвесторів повинні бути стабільними, а будь-які зміни – прогнозованими та відкритими.

Україна вже показала світу свою міць на полі бою. Настав час показати зрілість у сфері економіки. Якщо ми хочемо, щоб країна стала фінансовим центром Східної Європи, ми маємо діяти відповідально. Право має захищати, а не руйнувати. Бізнес має розвиватися, а не виживати. Інвестори мають будувати, а не боятися.

Інакше ми власноруч зруйнуємо майбутнє, за яке заплатили надто велику ціну.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

КЕЙС ПИВОВАРСЬКОГО: ПРАВО, ЩО ВБИВАЄ ІНВЕСТИЦІЇ

Війна зробила нас сильнішими, але щоб перемогти, ми повинні стати не тільки незламними воїнами, а й мудрими будівничими. Україна потребує інвестицій, економічного зростання, підтримки бізнесу та прозорих правил гри...

КОНКУРУЙ, БЛ@, ВЕТЕРАНЕ! ВІДПОВІДЬ ВЕТЕРАНСЬКОГО БІЗНЕСУ НА НЕСПРАВЕДЛИВУ КОНКУРЕНЦІЮ – БОРОТЬБА

. Падати на милицях – це дуже страшно. Страшно фізично, страшно емоційно. Це не просто втрата рівноваги, це момент, коли ти падаєш не тільки тілом, а й душею...

Реформа соціального страхування: кінець корупції, справедливість для людей та підтримка ветеранів

Законопроект N12209 суттєво поліпшить ситуацію з соціальним забезпеченням в країні. В Україні назріла масштабна реформа системи соціального страхування, покликана викорінити корупцію та бюрократію, а також забезпечити реальну підтримку тим, хто її справді потребує...

Новий Комітет у справах ветеранів при ТПП України: підтримка, можливості, розвиток

Торгово-промислова палата України створює Комітет у справах ветеранів – перший в Україні орган, спрямований на розвиток підприємницької активності серед ветеранів...

Ветеранські бізнеси на межі виживання: чи готове суспільство до соціального вибуху?

Ветерани російсько-української війни, командири, офіцери, солдати, сержанти. Військові – власники невеликих ветеранських фінансових установ. Наша історія – не унікальна серед тисяч ветеранів, які після війни намагаються не тільки вижити, але й створити щось важливе для країни, за яку воювали...

ЯК ПРОВЛАДНІ СТРУКТУРИ СТАРАЮТЬСЯ ЗНИЩИТИ БІЗНЕС В УКРАЇНІ

Ця історія просто шокує. Найкраща в Європі клініка-курорт, готель, музей української історії, перший в Україні скульптурний парк, масштабний спортивний осередок, провідний медичний центр для реабілітації та відновлення людей з фізичними та ментальними потребами, мистецький і культурний простори "Едем" декілька років тому зіштовхнулись зі свавіллям провладних структур, які спеціально створюють проблеми для розвитку бізнесу і для капіталізації України...