28 листопада 2007, 13:11

Відповідь "Української Правди" Партії регіонів

Лідери Партії регіонів ніяк не відмовляться від риторики виборчої кампанії. Колись вони обіцяли "покращення нашого життя вже сьогодні", а цього року в дебатах з політичними опонентами щораз намагалися довести, що життя в Україні вже покращилося.

Судячи з абсолютних результаті-2007, їм повірили трохи менше громадян України, ніж на минулих виборах.

Напевно, тому Партія Регіонів та її лідер за кермом виконавчої влади болісно ставляться до критики.

У середу прес-служба ПР поширила заяву, у якій обвинуватила "Українську правду" у публікації недостовірної інформації.

Мова йде про новину "При Януковичі зарплати українців ростуть найгірше в Європі" з посиланням на "Німецьку хвилю". Журналісти радіо у свою чергу повідомив про дослідження міжнародної компанії Mercer, згідно з якими зростання заробітної плати в Україні цілком з'їла інфляція.

У Партії регіонів з таким трактуванням своїх економічних успіхів не згодні і наводять власні дані росту заробітної плати і рівня інфляції.

Пославшись на речі, "відомі студентам економічних вузів", регіонали рекомендують "Українській правді" користуватися "джерелами й послугами компетентних установ і фахівців".

Насправді, наше видання завжди використовує дані компетентних установ і перевірених джерел. До таким ми, безумовно, відносимо і "Німецьку хвилю", і фірму Mercer.

Звертаємо увагу громадян, відповідальних за інформаційну політику Партії регіонів, що "Українська правда" не спотворила ні слова з повідомлення "Німецької хвилі".

У свою чергу агентство Mercer, що має 70-літню історію і безліч дочірніх фірм, серед яких відомий Україні Kroll, використовує у своїх дослідженнях не тільки офіційні дані Держкомстату, а тому користується довірою своїх клієнтів.

І якщо в ПР є претензії до цих джерел інформації, було б логічно саме туди направити власне невдоволення.

Однак Партія регіонів, остерігаючись за свій імідж, не ризикне вступати в дискусію з міжнародними структурами. Хоча американські консультанти Віктора Януковича могли би підказати йому точну адресу для спрямування свого гніву.

Для ознайомлення пропонуємо заяву ПР, а також повний текст новин, які викликали роздратування регіоналів.

***

Партія регіонів рішуче спростовує неправдиве повідомлення "Української правди"

На превеликий жаль, попри постійні розмови у журналістському колі про необхідність професійного та неупередженого ставлення до своїх службових обов'язків, й досі можна спостерігати зовсім протилежну поведінку окремих учасників медіа-простору.

Наприклад, 27 листопада 2007 року деякими Інтернет-виданнями було розповсюджено матеріал "При Януковичі зарплати українців ростуть найгірше в Європі". У ньому, з посиланням на повідомлені радіостанцією "Німецька хвиля" результати дослідження консалтингової компанії Mercer, стверджувалися недостовірні дані про нібито скорочення розміру реальної заробітної плати в Україні.

Зокрема, у повідомленні було допущено дуже примітивні та принизливі для України помилки – замість номінальної заробітної плати, яка за січень-жовтень зросла в Україні на 29,1%, у цьому повідомленні фігурувала реальна (за вирахуванням інфляції) заробітна плата, яку, до того ж, нібито "повністю з'їла інфляція".

Вочевидь фахівцям, які готували зазначені матеріали для оприлюднення, незнайома така відома навіть студенту економічного вузу річ, що реальна заробітна плата наводиться вже за вирахуванням впливу рівня інфляції.

Тому реальна заробітна плата в Україні не "скоротилась", як зазначається у повідомленні, а зросла за січень-жовтень на 12,6 %, а за жовтень – на 15,6 %. Ще раз підкреслюємо: за вирахуванням впливу інфляції дійсно спостерігається зростання реальної заробітної плати.

До речі, в Україні постійно зростають показники номінальної і реальної заробітної плати та доходів населення. Причому їх темпи значно перевищують відповідні позиції у більшості європейських країн.

Тому виданням, які претендують на об'єктивне та правдиве інформування суспільства щодо подій в країні та світі, доцільно було б користуватись джерелами й послугами компетентних установ і фахівців, а не інтригувати читачів гучними, але неправдивими заголовками.

Тим більше, коли йдеться про інформаційні ресурси, які свого часу були одними з ініціаторів створення проекту "Чистий Інтернет".


Прес-служба Партії регіонів

***

Україна і Сербія мають найгірші в Європі показники росту реальних зарплат за 2007 рік

ФРАНКФУРТ-НА-МАЙНІ. Україна і Сербія 2007 року продемонстрували найгірший розвиток рівня реальних зарплат в Європі.

Такий висновок випливає із щорічного дослідження провідної міжнародної консалтингової компанії Mercer.

В Україні зарплати зросли на 10 відсотків. Однак їх повністю з'їла інфляція. Вона, за даними Міжнародного валютного фонду, 2007 року також становитиме 10 відсотків.

Утім, більшість українських і міжнародних фахівців прогнозують Україні інфляцію на рівні 12-13 відсотків.

Таким чином реальні зарплати навіть скоротилися.

У Сербії номінальні зарплати зросли трохи менш ніж на п'ять відсотків за понад 6-відсоткової інфляції.

У Західній Європі, за оцінками експертів Mercer, номінальні зарплати у середньому зростуть на 3,4 відсотки. Це майже на два відсотки більше за рівень інфляції.

У Східній Європі показники зростання реальних зарплат становитимуть у середньому від двох до трьох відсотків. Водночас, слід зауважити, що Mercer досліджує рівень зарплат насамперед з огляду на інвестиційну привабливість для міжнародного капіталу.

Експерти компанії зазначають, що Східна Європа залишається привабливою для інвестицій у виробництво через відносно невисокі витрати на робочу силу. Тим часом, приміром, в Індії реальні зарплати 2007 року зросли на понад 10 відсотків, номінальні – на 14.

***

При Януковичі зарплати українців ростуть найгірше в Європі

Україна і Сербія 2007 року продемонстрували найгірший розвиток рівня реальних зарплат в Європі.

Такий висновок випливає із щорічного дослідження провідної міжнародної консалтингової компанії Mercer, повідомляє "Німецька хвиля".

В Україні зарплати зросли на 10 %. Однак їх повністю з'їла інфляція, яка, за даними Міжнародного валютного фонду, 2007 року також становитиме 10 %.

Утім, більшість українських і міжнародних фахівців прогнозують Україні інфляцію на рівні 12-13 %.

Таким чином реальні зарплати навіть скоротилися, зазначає радіо.

Водночас, у Сербії номінальні зарплати зросли трохи менше ніж на 5 % за понад 6-відсоткової інфляції.

У Західній Європі, за оцінками експертів Mercer, номінальні зарплати у середньому зростуть на 3,4 %. Це майже на 2 % більше за рівень інфляції.

У Східній Європі показники зростання реальних зарплат становитимуть у середньому від 2 до 3 відсотків.

Mercer досліджує рівень зарплат насамперед з огляду на інвестиційну привабливість для міжнародного капіталу.

Експерти компанії зазначають, що Східна Європа залишається привабливою для інвестицій у виробництво через відносно невисокі витрати на робочу силу.

Тим часом, приміром, в Індії реальні зарплати 2007 року зросли на понад 10%, номінальні – на 14.

Українська правда

Заява редакції "Української правди" щодо погроз на адресу Михайла Ткача

10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань УП Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (героєм нещодавного розслідування "Непридатні"), з пропозицією "укласти мирову" за грошову винагороду...

Заява щодо справ Порошенка і Стерненка

20 років свого існування "Українська правда" завжди стояла на засадах незалежної журналістики, демократії, захисту прав людини та права на мирний протест...

Якщо ми будемо впевнені у фальсифікації розслідування, не збираємося про це мовчати

Сьогодні та завтра проходять апеляції підозрюваних у справі вбивства нашого колеги Павла Шеремета. Попередні судові засідання не відбулися через відсутність представників сторони обвинувачення...

Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

З моменту його вбивства минуло бцльше трьох років, і за весь цей час ми не знали про перебіг розслідування майже нічого. Справа була фактично засекречена ще восени 2017 року, а коментарі правоохоронців зводилися до того, що публікація будь-якої інформації може нашкодити слідству...

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

"Я думаю, що в обличчі цього журналіста він (Барна – УП) послав на три букви усі медіа", – цілком логічно зробив висновок Зеленський, і від усіх медіа послав Барну та інших представників влади...

Заява до третьої річниці вбивства Павла Шеремета

20 липня 2016 року в центрі Києва було вбито нашого колегу та друга, відомого російського, білоруського та українського журналіста Павла Шеремета...