Українська правда

Заява щодо справ Порошенка і Стерненка

16 червня 2020, 19:34

20 років свого існування "Українська правда" завжди стояла на засадах незалежної журналістики, демократії, захисту прав людини та права на мирний протест.

Наша країна сплатила і продовжує сплачувати високу ціну за можливість змін.  

Тому ми впевнені – вчорашнім подіям у Шевченківському суді та під ним, де обирався запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, та останнім подіям довкола п’ятого президента Петра Порошенка – не місце у новітній історії України.  

Суд над Стерненком дуже нагадує нашвидкуруч зрежисоване шоу із завідомо визначеним фіналом. А кадри побиття правоохоронцями активістів під судом викликають болючі спогади часів до Революції Гідності, коли наявність кайданок та кийка були атрибутами міліцейської вседозволеності, а не захисту правопорядку. 

В той же час кількість та якість справ проти експрезидента більше схожі на маніакальні пошуки зачіпок, щоб посадити Порошенка будь-якою ціною, і нагадує звичайну помсту, а не усвідомлене прагнення добитися справедливості. 

Іронія долі – Порошенко, як ніхто інший чудово знає про нашу принциповість і неупередженість, оскільки сам неодноразово піддавався змістовній критиці з боку "Української правди". Однак зараз, як людина, що потерпає від вибіркового судочинства, він може розраховувати на нашу увагу.

Як і кожний, хто стикається з несправедливістю.     

Разом з тим ми хотіли б зупинитися на риториці, до якої часом вдаються  прихильники Порошенка і Стерненка стосовно журналістів УП. 

Не вважаємо її гідною представників громадянського суспільства. Дискусія завжди має вестися з повагою. Без переходу на особистості й образи. Неправильно, захищаючи одних, ображати та зневажати інших. Пропонуємо вам та вашим друзям припинити це цькування та прибрати ворожу тональність.

"Українська правда" – це видання з власною громадянською позицією, яку ми не раз висловлювали. В тому числі – у цьому тексті.

Але незважаючи на свої погляди, чи можемо ми, як професійні журналісти, закривати очі на факти? Ні. Чи повинні ми писати тільки те, що сподобається тій чи іншій стороні? Точно ні.

Ми цінуємо та захищаємо свою незалежність. "Українська правда" була створена та лишається під керівництвом українських журналістів з 2000 року. Ми вважаємо одним із наших найбільших здобутків свою незалежність від політичних партій та великого бізнесу, яка зберігається від заснування і донині. 

Будь-яке намагання вплинути на нашу роботу з боку політиків, активістів, чиновників чи представників бізнесу (будь-кого) ми можемо розцінювати як тиск, а намагання обмежити наше право повідомляти факти суспільству – як спробу цензури.

***

Наша редакція керується принципами та правилами чесної, критичної та незалежної журналістики у своїй роботі. 

Нагадуємо кілька з них:

  • Під час публікації резонансної інформації ми завжди виходимо з позиції суспільного інтересу та зважаємо на те, чи не вводить хтось в оману суспільство, приховуючи важливі факти.
  • Ми прагнемо відображати всі значущі думки, у томи числі і через конфлікти різних точок зору. Що серйознішою є критика чи звинувачення, про які ми повідомляємо, то чіткішим є наше зобов’язання надати право на відповідь. Ми відкриті і готові до широкої дискусії та всебічного обговорення матеріалів, опублікованих на сайті "Української правди".

powered by lun.ua
Коментарі — 79
_ABM_ _ 18.06.2020 17:20
IP: 77.222.153.---
Низький уклін та щіра дяка ВСУ за добру працю! Слава Україні!!!

❌"Их там нет", а кладбища есть. Прогулки по могильнику оккупантов:
inforpost.com/news/2020-03-20-27491
❌В Ростове нашли сотни свежих безымянных могил:
news.bigmir.net/world/858963-V-Rostove-nashli-sotni-svejih-bezimyannih-mogil--bloger
❌Псковские десантники-ихтамнеты. Они там были, но их уже там нет:
novayagazeta.ru/articles/2018/06/24/76916-oni-tam-byli
_ABM_ _ 18.06.2020 16:58
IP: 77.222.153.---
Олег Медов:
_ABM_:
-...Очень много туристов туда-обратно...
Когда везли мы гумконвой
Я с грустью думал о своей
Судьбе-судьбинушке лихой.
Простой расклад: тройной оклад,
Везем оружие туда,
Везем груз 200 мы назад. [♛☭卐]+🐐+🍷+☠✝✝✝...=🇷🇺

youtube.com/watch?v=4Z-UVqcTQ4c
"Гумконвой" – Когда мы были на войне.🔈 🔉🔊
_ABM_ _ 18.06.2020 14:49
IP: 77.222.153.---
Олег Медов:
-...агрессивное меньшинство... русофобию и национализм...Цель – ослабить Россию. Об Украине там не думают...
Олег Медов:
-...Кенигсберге или Екатеринодаре...Прекрасные названия...С Германией...дружит...туда-обратно...БМВ... Европа...не угроза, а сосед и партнер.
Ах, как хочется быть белыми и пушистыми! Правда? Но вот почему-то "сосед и партнер" Европа поддерживает не Россию, а Украину: отказала обоим "Северным потокам", Меркель врезала Путину: "Освобождайте Донбасс и Крым, а потом поговорим про санкции"...
Европа, да и Америка, для России не угроза. Это правда. Да и необходимости в этом нет. Вы и без угроз работаете на Америку, Европу, Китай. К примеру, собираете БМВ. А вот Европа не делает ВАЗы, а наоборот запретила их ввоз на свою территорию. Ну чем не взаимная любовь?
Кенигсберге или Екатеринодар действительно имеют прекрасные названия. Одно говорит, что это немецкие земли, а второе, что украинские. Что не так?
Log Log _ 18.06.2020 14:49
IP: 91.196.178.---
Олег Медов:
Может вас надо бояться?
А чем иным пояснить Ваше появление тут?
Путлер от страха отправил перед парадом в карантин бедных ветеранов.
Вы от него заразились вирусом страха.
Олег Медов _ 18.06.2020 12:32
IP: 83.171.112.---
_ABM_:
Что же страшного в Кенигсберге или Екатеринодаре? Прекрасные названия. В Калининграде была широкая дискуссия о переименовании, но большинство людей посчитало, что бессмысленно и дорого. С Германией Калининград дружит. Очень много туристов туда-обратно. Совместные предприятия. БМВ выпускается. Европа для нас не угроза, а сосед и партнер. Может вас надо бояться? Не смешите.
Mike_Kharkov _ 18.06.2020 10:19
IP: 134.249.228.---
С 2004-го (или даже ранее) население расколото на "хороших" и "плохих", и все дальнейшее – это борьба двух фейков по законам психологии, ни о каком равенстве всех перед законом нет и речи. Не разбираясь кто и что стоит за каждой стороной, можно сказать, что пока "оранжевых" и "синих" не привести к общему знаменателю, толку не будет. А это делается только если появится третья идея (на кот. столько надежд...).
Если коротко, то "национальное возрождение" должно быть быстро заменено на " возрождение человека" (позитивная евгеника), т.е., создаются условия для развития талантов человека (а не этнического, политического, идеологического и т.д). Для этого нужна власть, которая сразу объявит об этом и применит силу для очищения от обломков. Зе не сделал ни шагу когда имел поддержку, и продолжается перетягивание каната в тюряге. которая мало кому интересна.
Ирина Викторовна _ 18.06.2020 10:08
IP: 93.79.102.---
"Українська правда" – це видання з власною громадянською позицією, яку ми не раз висловлювали. В тому числі – у цьому тексті...Ми вважаємо одним із наших найбільших здобутків свою незалежність від політичних партій та великого бізнесу, яка зберігається від заснування і донині. ----Очень смешно! Прям повеселили! Под одну гребенку и Стерненко и Порошенко! – вы серьезно считаете, что это одного поля ягоды?! Вы то ли Порошенко пытаетесь облагородить, то ли Стерненко мокнуть в порошенковские нечистоты.
Log Log _ 18.06.2020 09:45
IP: 46.133.144.---
кому то
================
Безграмотное двуногое возомнило себя Соловьевым, но два слова
связать неспособно. Интеллект четырехлетнего ребёнка. Соответственно
набор слов, похожий на связный текст как Воронеж на Париж.
Grenader45 _ 17.06.2020 21:22
IP: 77.123.93.---
"Під час публікації резонансної інформації ми завжди виходимо з позиції суспільного інтересу та зважаємо на те, чи не вводить хтось в оману суспільство, приховуючи важливі факти."

Панове з УП, у дусі ваших пафосних заяв, хотілось би, аби згідно вашої редакційної політики, усілякі хитрозроблені, одіозні блогери, на кшталт Юри Луценка, та і усі інші, мали змогу прочитати під своїми безапеляційними і конгеніальними, як їм здається, блогами думки пересічних читачів до яких вони і звертаються. Аби вони не мали фізичної можливості вимикати коментарі.
А закривати коментарі під конкретними новинами обґрунтовано, з поважних причин чи морально-етичних міркувань – виключно керівництвом ресурсу УП. ІМХО.
wed _ 17.06.2020 17:14
IP: 83.5.182.---
_ABM_:
wed:
-... промосковський інфо-наступ тільки набирає оборотів в останні дні
А ми включимо свій музичний інфо-наступ:
Хмм, може невдало висловився – цей наступ не тільки інформаційний,
(інформаційний – це як мінімум, якщо їм нічого не вдасться провести через Раду і зафіксувати в міжнародних договорах). Але навіть такий мінімум для України буде означати більший ризик звалитися в самогубчий внутрішній конфлікт, а якщо додати все більшу частку Москви в укр.медіа?.

А зараз Зебіли просто на очах (чи власною глупістю, чи за подачки від зацікавлених) знищують промисловість, освіту, культуру, медицину, довіру українцій до державних інституцій... от недавно заклали можливість масштабної втрати землі, і їм ніхто сильно перешкодити не може.

Московити жі тим часом перебирають контроль над медіа, проводять тести "вкидів", чи можуть собі дозволити це чи інше... та й заохочуючи підштовхують зебілів до краю прірви.
Log Log _ 17.06.2020 16:45
IP: 128.124.151.---
Alex Kovtun:
Кто то
"Проффесор", Вам скоріше потрібно підручник російської мови.

Дефисное написание частиц

Через дефис пишутся частицы (аффиксы) -де, -ка, кое- (кой-), (-кась – диал.), -либо, -нибудь, -с, -тка, -тко, -то: вы-де, она-де, на-ка, нате-ка, посмотрите-ка, кое-кто, кой-что, кто-либо, какой-нибудь, откуда-нибудь, да-с, ну-тка, гляди-тко, где-то, когда-то, что-то.
Мар'ян Пилип'як _ 17.06.2020 16:25
IP: 178.212.102.---
На УП мене забанили за захист Порошенка, на ЄП – за патріотизм, тому я не думаю, що УП чимось краща за нинішню владу. Проте якимось дивом дії уряду дозволили Україні отримати "Програму розширених можливостей НАТО". А чим журналісти підкріплять свої слова?
_ABM_ _ 17.06.2020 16:14
IP: 77.222.153.---
wed:
-... промосковський інфо-наступ тільки набирає оборотів в останні дні
А ми включимо свій музичний інфо-наступ:
youtube.com/watch?v=eaxgPbejS0U
Руssiше зольдатен 🔈 🔉🔊
Alex Kovtun _ 17.06.2020 16:07
IP: 91.199.93.---
Кто то в курсе где можно посмотреть список членов правительства присутствующих на заседании правительства?
Artem Kalynychenko _ 17.06.2020 15:37
IP: 178.151.155.---
Игорь Крамар:
Только неделю назад облизывали потерпевшего. Чёткая журналистская позиция) Деньги платят – джинсуем, не платят – бедные и честные. Ещё через неделю тиснут очередное мерзское заказло:D
Думай-те =)
Artem Kalynychenko _ 17.06.2020 15:35
IP: 178.151.155.---
Ol Knyazhich:
Давайте Стерненко будет отдельно, а порох отдельно. Патриот и патриотический барыга это не одно и то же.
Серненко намагаються використати для розколу націоналістичної спільноти.Доній взагалі читає лекції на кшалт націоналізм і гомосексуалізм.
Artem Kalynychenko _ 17.06.2020 15:31
IP: 178.151.155.---
1.На захист Порошенка виступили колишні Американськи посли і Великі Друзі України які чудово розуміють якщо Порошенку прийдеться боротися за виживання, то ми можемо взнати багато цікавого про наших "міжнародних партнерів".2.Стерненко ігнорує реформу освіти, медицинську реформу, ринок землі і про ніж він сказав неправду.Українська правда звичайні пропагандисти які навіть на намагаються зберегти баланс думок...
wed _ 17.06.2020 15:09
IP: 83.5.182.---
Всього лиш за кілька годин в стрічці:

! завтра. голосування про референдум про територію України
! В Офісі президента заявили про розробку нового закону про "особливості" ОРДЛО
У Зеленського заявили про плани розширення представництва України в ТКГ щодо Донбасу
Міністр соцполітики Лазебна не має уявлення, як гарантувати збереження пенсій після переходу на накопичувальну систему
! Рада не підтримала звіт ТСК, який стосувався скуповування телеканалів людиною Медведчука
Варнаві дали допуск в Україну

і такий промосковський інфо-наступ тільки набирає оборотів в останні дні
Беня Глюк _ 17.06.2020 15:01
IP: 88.155.14.---
""Українська правда" – це видання з власною громадянською позицією" – особливо смішно про "громадську". Шедевр від щурячої файти.
Беня Глюк _ 17.06.2020 15:00
IP: 88.155.14.---
Повага до журношлюх? Перше заслужить оту повагу.
wed _ 17.06.2020 14:57
IP: 83.5.182.---
Grenader45:
то це виходить Венедиктова зібрала на поміч Стерненку активістів? А Портнов намалював їм плакати? А Медведчук підговорив депутатів ЄС, Голосу впрягтися за потенційного вбивцю? Якщо це так – тоді питань нема – шоу організували вон
Спершу було абсурдне звинувачення, а вже потім – копання активіста під судом,
що було причиною, а що одним з наслідків – легко зрозуміти прямо з хронології.

Гірше, що це не поодинокий випадок дуже цинічного використання продажних судів для політичних інтересів, і ще гірше, що останні тижні Зе-влада просто бомбардує українців своїми антиукраїнськими (а переважно і промосковськими ініціативами) – вистачить глянути стрічку новин за останні дні

Тому легко прийти до висновку, що така хвороблива активність – це наслідок керованості Зе-влади ззовні. Інше можливе пояснення (Зе свідомо пришвидшено копає собі яму) – менш ймовірне.
_ABM_ _ 17.06.2020 14:56
IP: 77.222.153.---
Ильяcoc, воронежский бот-идиот, 卐yйлo в своем бункере считает, что выход России из СССР – это "крупнейшая геополитическая катастрофа ХХ века"...
По случаю 30-летия вашей недостраны Европа и Америка, под общим руководством Украины, сплели лапти "Газпрому", "Роскосмосу", "Автовазу" и космодрому "Морской старт"... С чем и поздравляю!😀
Grenader45 _ 17.06.2020 14:49
IP: 77.123.93.---
"А кадри побиття правоохоронцями активістів під судом викликають болючі спогади часів до Революції Гідності, коли наявність кайданок та кийка були атрибутами міліцейської вседозволеності, а не захисту правопорядку. "
Панове з УП, якщо вже порівнювати із чимось події під судом – то напрошується пряма аналогія із подіями під ВР 31-го травня 2015-го року, коли загинуло чотири нацгвардійці від гранати, кинутої свободівцем. Просто, на щастя, до гранати не дійшло. Трохи... Але про це вам, панове з УП, говорити певно незручно...
Grenader45 _ 17.06.2020 14:30
IP: 77.123.93.---
wed:
Grenader45:
"Суд над Стерненком дуже нагадує нашвидкуруч зрежисоване шоу".
100%! От тільки хто режисер цього шоу?...
Явний режисер – Венедиктова, тіньовий – мабуть Портнов, далі ланцюжок посередників через медведчуків чи єрмаків йде до контактної особи з Московії. На грунті домовленостей про певну співпрацю Зе з Пу.
Цілі в "українських" учасників – репресіями деморалізувати (вороже Зе) патріотичне політичне крило,
цілі в московських – вициганити в Зе за бразкальця максимум поступок, заодно підвищуючи внутрішнє напруження в Україні (в т.ч. "цінними і безоплатними" порадами), а в випадку усунення клоуна – спробувати скористатися, як в 2014.
Якщо коротко, то виглядає так.
...то це виходить Венедиктова зібрала на поміч Стерненку активістів? А Портнов намалював їм плакати? А Медведчук підговорив депутатів ЄС, Голосу впрягтися за потенційного вбивцю? Якщо це так – тоді питань нема – шоу організували вони... Розвели усіх як лохів.
Breda _ 17.06.2020 13:59
IP: 178.95.197.---
Ми прагнемо відображати всі значущі думки, у томи числі і через конфлікти різних точок зору (с)

Нда? І як вам вдається тоді не попастися на гачок російської пропаганди – в якої це основний механізм деструктиву? Розігнати антиукраїнський аргумент і вставити його в питання як аргумент у ряд з іншими?
І типу давайте, демократичні ви наші, представляйте всі точки зору.
"Девочка, ты хочешь чтоб тебе оторвали голову или ехать на дачу?" (c)
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter