23 травня 2008, 20:26

Відповідь Катеринчуку

Не минає жодного дня без того, щоб якась політична сила не звинуватила "Українську правду" у написанні замовних або неправдивих матеріалів. Це вже навіть стає традицією серед політиків – звинувачувати журналістів у замовних матеріалах кожного разу, коли вони бачать критичний матеріал про себе.

Цього разу з викривальною заявою на адресу кореспондента редакції виступив блок Миколи Катеринчука. "Команда Катеринчука" сором'язливо розмістила свій текст на сайті лідера, позабувши його розіслати, як вони роблять зазвичай. Мабуть не хотіли, щоб ще кілька людей поцікавилися фактами, що викладені у статті.

Причиною заяви став "притягнутий за вуха" (на думку авторів заяви – ред.) , "технологічний, а не аналітичний", водночас "добре написаний" (за комплімент – щира подяка – ред.) матеріал щодо родинних та дружніх тенет у списках депутатів від блоків Катеринчука та Черновецького. Автори заяви не оскаржують правдивість матеріалу, водночас наполягають на замовному характері статті і брудних технологіях проти себе.

Зокрема, у повідомленні стверджується, що вказані у матеріалі брати Гавриленки "мають діаметрально протилежні політичні погляди", так само як команда сайту Катеринчука і бабуся адміністратора цього ж сайту, яка підтримує Литвина (дивись заяву – ред).

Водночас ніхто не заважав пану Катеринчука пояснити перебування в різних списках братів Гавриленків "життям" у демократичній країні" безпосередньо у розмові з журналістом. Разом із посиланням на Конституцію, яка захищає право громадянина на вступ до будь-якого політичного об'єднання на свій розсуд.

Однак цього зроблено не було, натомість кореспондент отримав неочікувані відповіді на запитання, яких не ставив, наприклад про те, "Роман Ярошенко не має жодного відношення до заступника голови ДПА".

У повідомленні сайту Катеринчук жодним словом не торкається процедури отримання права на розміщення тисяч точок зовнішньої реклами у м. Києві. Окрім того сам Катеринчук у коментарі журналісту, сказав, "що він нарахував 3 000 біл-бордів Тимошенко і 2 000 – Кличка", чомусь забувши порахувати біл-борди Черновецького.

Катеринчук ображається, що кореспондент УП "не помітив" перебування у його списку представників інших політичних сил. Кореспондент все помітив, проте, за нашими даними, представники колишнього помаранчевого блоку, про яких каже Катеринчук, не мають у своїх списках "симпатиків" Черновецького.

Звертаємо увагу на те, що у вказаному матеріалі "Українська правда" не називає Катеринчука "технічним кандидатом", водночас цей термін часто "проскакує" саме у офіційних повідомленнях блоку.

Саме тому "Українська правда" на майбутнє рекомендує Миколі Дмитровичу: по-перше -вивчити напам'ять всіх депутатів свого списку, а по-друге – заздалегідь придумати правдоподібний коментар на кожен випадок, щоб його відповіді на неочікувані запитання не виглядали як фарс.

Водночас ми обіцяємо і надалі ретельно відстежувати політичну кар'єру Миколи Катеринчука, а також обов'язково повернутися до цієї теми після того, як буде сформовано новий склад Київради.

Заява редакції "Української правди" щодо погроз на адресу Михайла Ткача

10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань УП Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (героєм нещодавного розслідування "Непридатні"), з пропозицією "укласти мирову" за грошову винагороду...

Заява щодо справ Порошенка і Стерненка

20 років свого існування "Українська правда" завжди стояла на засадах незалежної журналістики, демократії, захисту прав людини та права на мирний протест...

Якщо ми будемо впевнені у фальсифікації розслідування, не збираємося про це мовчати

Сьогодні та завтра проходять апеляції підозрюваних у справі вбивства нашого колеги Павла Шеремета. Попередні судові засідання не відбулися через відсутність представників сторони обвинувачення...

Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

З моменту його вбивства минуло бцльше трьох років, і за весь цей час ми не знали про перебіг розслідування майже нічого. Справа була фактично засекречена ще восени 2017 року, а коментарі правоохоронців зводилися до того, що публікація будь-якої інформації може нашкодити слідству...

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

"Я думаю, що в обличчі цього журналіста він (Барна – УП) послав на три букви усі медіа", – цілком логічно зробив висновок Зеленський, і від усіх медіа послав Барну та інших представників влади...

Заява до третьої річниці вбивства Павла Шеремета

20 липня 2016 року в центрі Києва було вбито нашого колегу та друга, відомого російського, білоруського та українського журналіста Павла Шеремета...