16 червня 2020, 20:34

Заява щодо справ Порошенка і Стерненка

20 років свого існування "Українська правда" завжди стояла на засадах незалежної журналістики, демократії, захисту прав людини та права на мирний протест.

Наша країна сплатила і продовжує сплачувати високу ціну за можливість змін.  

Тому ми впевнені – вчорашнім подіям у Шевченківському суді та під ним, де обирався запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, та останнім подіям довкола п’ятого президента Петра Порошенка – не місце у новітній історії України.  

Суд над Стерненком дуже нагадує нашвидкуруч зрежисоване шоу із завідомо визначеним фіналом. А кадри побиття правоохоронцями активістів під судом викликають болючі спогади часів до Революції Гідності, коли наявність кайданок та кийка були атрибутами міліцейської вседозволеності, а не захисту правопорядку. 

В той же час кількість та якість справ проти експрезидента більше схожі на маніакальні пошуки зачіпок, щоб посадити Порошенка будь-якою ціною, і нагадує звичайну помсту, а не усвідомлене прагнення добитися справедливості. 

Іронія долі – Порошенко, як ніхто інший чудово знає про нашу принциповість і неупередженість, оскільки сам неодноразово піддавався змістовній критиці з боку "Української правди". Однак зараз, як людина, що потерпає від вибіркового судочинства, він може розраховувати на нашу увагу.

Як і кожний, хто стикається з несправедливістю.     

Разом з тим ми хотіли б зупинитися на риториці, до якої часом вдаються  прихильники Порошенка і Стерненка стосовно журналістів УП. 

Не вважаємо її гідною представників громадянського суспільства. Дискусія завжди має вестися з повагою. Без переходу на особистості й образи. Неправильно, захищаючи одних, ображати та зневажати інших. Пропонуємо вам та вашим друзям припинити це цькування та прибрати ворожу тональність.

"Українська правда" – це видання з власною громадянською позицією, яку ми не раз висловлювали. В тому числі – у цьому тексті.

Але незважаючи на свої погляди, чи можемо ми, як професійні журналісти, закривати очі на факти? Ні. Чи повинні ми писати тільки те, що сподобається тій чи іншій стороні? Точно ні.

Ми цінуємо та захищаємо свою незалежність. "Українська правда" була створена та лишається під керівництвом українських журналістів з 2000 року. Ми вважаємо одним із наших найбільших здобутків свою незалежність від політичних партій та великого бізнесу, яка зберігається від заснування і донині. 

Будь-яке намагання вплинути на нашу роботу з боку політиків, активістів, чиновників чи представників бізнесу (будь-кого) ми можемо розцінювати як тиск, а намагання обмежити наше право повідомляти факти суспільству – як спробу цензури.

***

Наша редакція керується принципами та правилами чесної, критичної та незалежної журналістики у своїй роботі. 

Нагадуємо кілька з них:

  • Під час публікації резонансної інформації ми завжди виходимо з позиції суспільного інтересу та зважаємо на те, чи не вводить хтось в оману суспільство, приховуючи важливі факти.
  • Ми прагнемо відображати всі значущі думки, у томи числі і через конфлікти різних точок зору. Що серйознішою є критика чи звинувачення, про які ми повідомляємо, то чіткішим є наше зобов’язання надати право на відповідь. Ми відкриті і готові до широкої дискусії та всебічного обговорення матеріалів, опублікованих на сайті "Української правди".

Заява редакції "Української правди" щодо погроз на адресу Михайла Ткача

10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань УП Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (героєм нещодавного розслідування "Непридатні"), з пропозицією "укласти мирову" за грошову винагороду...

Заява щодо справ Порошенка і Стерненка

20 років свого існування "Українська правда" завжди стояла на засадах незалежної журналістики, демократії, захисту прав людини та права на мирний протест...

Якщо ми будемо впевнені у фальсифікації розслідування, не збираємося про це мовчати

Сьогодні та завтра проходять апеляції підозрюваних у справі вбивства нашого колеги Павла Шеремета. Попередні судові засідання не відбулися через відсутність представників сторони обвинувачення...

Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

З моменту його вбивства минуло бцльше трьох років, і за весь цей час ми не знали про перебіг розслідування майже нічого. Справа була фактично засекречена ще восени 2017 року, а коментарі правоохоронців зводилися до того, що публікація будь-якої інформації може нашкодити слідству...

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

"Я думаю, що в обличчі цього журналіста він (Барна – УП) послав на три букви усі медіа", – цілком логічно зробив висновок Зеленський, і від усіх медіа послав Барну та інших представників влади...

Заява до третьої річниці вбивства Павла Шеремета

20 липня 2016 року в центрі Києва було вбито нашого колегу та друга, відомого російського, білоруського та українського журналіста Павла Шеремета...