31 жовтня 2015, 01:43

"Не вагайтесь. Рухайтеся вперед ".

Було дуже добре приймати цього тижня в Україні міністра торгівлі США Пенні Пріцкер. Вона оголосила, що Сполучені Штати мають намір надати ще 1 млрд. доларів кредитних гарантій Україні в 2015 році.

З часу її попереднього візиту 13 місяців тому народ і уряд України стійко зустріли величезні виклики, що постали перед ними, і домоглися помітного прогресу: валютні резерви збільшилися з 5 мільярдів до 12 мільярдів доларів, промислове виробництво стабілізувалося, експорт сільськогосподарської продукції зростає, ваші валюта стабілізувалася, і експерти прогнозують, що у 2016 році повернеться загальне економічне зростання. Такою є віддача від нелегкого, але важливого поступу реформ, що Рада зробила у взаємодії з прем'єр-міністром і президентом.

Попереду в України ще довгий шлях, щоб досягти свого повного економічного потенціалу, і для цього Україна повинна не збиватися з вірного курсу і продовжувати робити значимий поступ у здійсненні реформ. Це має ключове значення не лише для того, аби мати підтримку міжнародної спільноти у найближчому часі, а також абсолютно важливо для створення атмосфери, в якій американські й інші світові компанії, топ-менеджери яких відвідали Україну разом з Міністром торгівлі США Пріцкер, такі як Карґілл, Сітібенк, Дюпон, Ганівелл, ЕнСіЕйч Кепітал, і Вестінгауз, мали впевненість, що сюди можна інвестувати.

Раніше на цьому тижні, я пояснював "Голосу Америки" в інтерв'ю, що ці компанії мають нехіть до ризику. "Гроші боязкі", сказав прем'єр-міністру один з топ-менеджерів, котрі приїжджали з міністром Пріцкер. Вони хочуть бачити, що реформи тривають, а умови МВФ виконуються. Вони хочуть бути певними, що тут така атмосфера, що вони йдуть лише на бізнес-ризики, а не якісь інші невідомі ризики. Лише тоді ви побачите, як вони привозять свої ресурси, свої технології та свій капітал на український ринок.

Аби це сталося, Україні потрібно впоратися з корупцією, зробити свою інфраструктуру ефективнішою та привабливішою для інвесторів, зменшити надмірні правила та приписи, підняти професіоналізм судової влади, поліпшити захист інтелектуальної власності, а також удосконалити адміністрування податків.

Із зазначеного перешкодою номер один для отримання швидких інвестицій американських компаній в Україні є проблема корупції. Ось чому ми приділяємо таку увагу генеральній прокуратурі. Ось чому ми так зосереджені на швидкій реалізації нової структури для прокурорів по боротьбі з корупцією, Національного бюро по боротьбі з корупцією – НАБУ. Все це – організаційні заходи, спрямовані на викорінення повсюдної корупції, яка так сильно гальмувала розвиток України з моменту набуття незалежності. Йдеться про створення розуміння того, що, якщо державний чиновник причетний до крадіжки коштів в українського народу, його буде притягнуто до відповідальності. Йдеться про зміну всієї системи, а не лише однієї або іншої особи.

Уявіть собі, якщо – замість наповнення кишень корумпованих чиновників – ресурси, вкрадені в українського народу через корупцію, були б звільнені і реінвестовані в економіку України. Уявіть собі, що ці ресурси могли б зробити для сприяння економічному розвитку і широкого добробуту, яких українських народ прагне і заслуговує.

Ми знаємо, що ці зміни є важкими. Не тільки для українського уряду, але й для українського народу. Ось чому доходи від кредитних гарантій, про які міністр торгівлі США Прітцкер оголосила, будуть спрямовані на те, щоб допомоги українському уряду захистити громадян, найбільш вразливих до впливу економічних коригувань необхідних для здійснення реформ.

Як зазначив один з американських топ-менеджерів президенту і прем'єр-міністру на початку цього тижня, "Не вгайтесь. Рухайтеся вперед". Рішуче запровадження реформ та прискорення процесу реформування будуть на користь народу України. І на підтримку цього процесу Сполучені Штати й надалі надаватимуть всю свою енергію.

English original

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Група "Potomac Fever" і важливе значення Місяця гідності ЛГБТ

Кожного червня по всій Америці ми відзначаємо Місяць гідності ЛГБТ – лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів. Як представники Сполучених Штатів за їх межами, наші дипломати пропонують до уваги громадськості освітні й культурні програми, які підвищують обізнаність із проблемами людських прав ЛГБТ водночас удома й за кордоном...

Відкриті дані для покращення перспектив українського суспільства

Минулої п'ятниці мені випала нагода відвідати Демо-день Інкубатора відкритих даних "1991" (1991 Open Data Incubator) у приміщенні бізнес-центру "Євразія"...

Харків: не піддаватися стереотипам та прокладати шлях до майбутнього України

На цьому тижні я мав честь відвідати Харків разом із президентом Порошенком для запуску завершального етапу підготовки до введення в повну експлуатацію ядерної дослідницької установки "Джерело нейтронів", на яку Сполучені Штати виділили 73 мільйони доларів і яка значно розширить дослідницькі можливості відомого Харківського фізико-технічного інституту...

Українські герої: жінки, які звеличують Україну

Щороку 8 березня, коли Україна святкує Міжнародний жіночий день, ми робимо паузу, щоб відзначити внесок жінок у наші сім'ї, в нашу роботу і загалом у наш світ...

Виконуючи обіцяне на Майдані

Через два роки після Революції гідності, керівництво України, за спонукання активного і свідомого громадянського суспільства, розпочало впровадження складних політичних і економічних реформ, аби наблизити Україну до обраного нею європейського майбутнього...

Допомагаємо Україні захищатися

Минулого тижня я разом з генерал-майором Грегорі Ленглейлом, командувачем Сил спеціальних операцій Збройних сил США в Європі відвідали Хмельницький, де американські військові з 10 групи сил спеціальних операцій здійснюють підготовку українських військових із Сил спеціальних операцій у рамках Спільної багатонаціональної тренувальної групи – Україна...