Джеффрі Р. Пайєтт посол США

Харків: не піддаватися стереотипам та прокладати шлях до майбутнього України

25 березня 2016, 18:25

На цьому тижні я мав честь відвідати Харків разом із президентом Порошенком для запуску завершального етапу підготовки до введення в повну експлуатацію ядерної дослідницької установки "Джерело нейтронів", на яку Сполучені Штати виділили 73 мільйони доларів і яка значно розширить дослідницькі можливості відомого Харківського фізико-технічного інституту. Цей візит, і особливо зустріч з активними молодими поліцейськими добровольцями, що зараз проходять тренінг для майбутньої служби у Слов'янську, Краматорську та Сєвєродонецьку, знову показав мені, як швидко змінюється Україна і яким застарілим та недолугим став російський "наратив" географічного поділу України. Динамічна енергія Харкова, яку я помітив, а також всі цікаві проекти, що зараз здійснюються там, ще раз підтверджують мої сподівання щодо майбутнього України.

Моєю першою зупинкою у візиті разом із Президентом була ядерна дослідницька установка "Джерело нейтронів" у Харківському фізико-технічному інституті. Більше року тому, в грудні 2014-го, я вперше відвідав це місце разом із помічником Держсекретаря США Роуз Геттемюллер. Тоді цей проект ще був на стадії розробки, і треба було багато чого зробити, перш ніж установка "Джерело нейтронів" могла розпочати роботу. Зараз цей проект на заключній стадії із завершеним будівництвом фізичної конструкції. 73 мільйони доларів, які США інвестували в цю найсучаснішу установку, нададуть Україні нові дослідницькі можливості, а також здатність виробляти ізотопи для промислового і медичного застосування прямо тут, в Україні. Мої найкращі вітання перш за все блискучим вченим інституту, які були нашими ключовими партнерами у перетворенні цього захоплюючого проекту на реальність, що знаменує ще одну віху у двадцятирічній історії нашого науково-технічного співробітництва з Україною. І багато чого ще попереду. Українські вчені продовжують тісну співпрацю з Національними лабораторіями США, включно із Національною лабораторією в Оак Рідж і Національною лабораторією Айдахо, щоб перейти від монтажу обладнання на об'єкті до введення його в експлуатацію та запуску на повну потужність. Ядерна дослідницька установка "Джерело нейтронів" буде служити платформою для підготовки нового покоління ядерних експертів в Україні і продовжувати славні традиції передового досвіду в галузі прикладної і теоретичної фізики, що завжди вирізняло Харківський фізико-технічний інститут з моменту його заснування в 1928 році.

У моїй розмові з президентом Порошенком під час візиту я закликав його підтримати всі кроки, необхідні для введення об'єкту до експлуатації у 2016 році, щоби українці могли скористатися повним потенціалом науково-дослідного центру. Саміт з ядерної безпеки 2016 року, проведення якого заплановане на 31 березня і 1 квітня у Вашингтоні, округ Колумбія, буде для президента Порошенка нагодою підтвердити – а світові це визнати – що міжнародне лідерство України у питанні ядерного нерозповсюдження і безпеки зберігається.

З церемонії запуску фінального етапу проекту "Джерело нейтронів" ми поїхали на зустріч із курсантами патрульної поліції, що проходять тренінг у Харкові, і мали нагоду поспостерігати за їх складним (з великою кількістю активних вправ) базовим курсом підготовки. Група, яку ми бачили, поїде на службу в патрульній поліції в Донецьку і Луганську області, в тому числі у Краматорськ, Слов'янськ та Сєвєродонецьк. Мене дуже вразили ці патріотично-налаштовані молоді чоловіки і жінки, які уособлюють наступне покоління українців, що візьме майбутнє країни до своїх рук. Як і курсанти в інших містах, вони прагнуть завоювати довіру своїх співгромадян, а також гарантувати безпеку в громадах. Я неймовірно пишаюся підтримкою Сполученими Штатами нової патрульної поліції по всій території України, адже вона відіграє важливу роль у сприянні відновленню довіри українського народу до державних установ – це один із її найцінніших внесків до поступу українського суспільства. І це особливо важливо в громадах східної частини України, де неспровокована агресія Росії створила таку розруху і загрожувала – але безуспішно, я міг би додати – знищити довіру людей до свого уряду. Але всупереч намірам Росії, Україна сильніша і згуртованіша, ніж будь-коли, і ці курсанти є живим доказом цього.

Харків є одним з багатьох міст України, що запроваджує реформи для залучення інвестицій і створення робочих місць у своєму регіоні, і це було видно під час нашого відвідання "Турбоатому", виробника турбін і одного з тих харківських підприємств, що забезпечує тисячі робочих місць у своїх гігантських цехах недалеко від центру міста. З одного боку, "Турбоатом" має довгу історію, але з іншого – він винаходить себе заново: він уклав угоди з американськими фірмами, у тому числі з "Весттінґаузом" і "Голтеком", на модернізацію енергетичної інфраструктури України і утвердження її сталої енергетичної незалежності. "Весттінґауз" допомагає "Турбоатому" модернізувати ядерні реактори України, що підвищить частку чистої енергії, яка надходить до національної електроенегретичної мережі, та сформує цінний досвід для інших країн з російськими реакторами, в тому числі країн Європи; "Голтек", тим часом, спільно з "Турбоатомом" розробляє для внутрішніх і міжнародних ринків системи зберігання використаного ядерного палива. Вразила на "Турбоатомі" величезна кількість українських прапорів, а також зворушлива данина співробітникам-ветеранам ATO – ще одне заперечення неправдивого твердження Росії про розділеність України. Я радий бачити, що українські та американські компанії працюють разом, як у прикладі "Турбоатому", щоб допомогти Україні використовувати свій величезний потенціал у виробництві вітчизняної енергії і зменшенні залежності від імпорту обладнання з Росії, і сподіваюся, що ми побачимо ще тіснішу співпрацю у майбутньому.

Перед Україною яскраве майбутнє – вона продовжує спростовувати стереотипи Росії про схід і захід та презентує єдину Україну. Моя поїздка до Харкова послужила нагадуванням про те, наскільки більш згуртованою стала Україна за останні два роки, об'єднавшись навколо чіткого вибору на користь європейської ідентичності і у відповідь на агресію Росії. Україна досягла визначного прогресу, хоч це надто часто не помічають через щоденні драматичні повороти внутрішньої політики. І ніде це не є більш справедливим, ніж у Харкові. В аеропорту, якраз перед вильотом до Києва, у мене була можливість порозмовляти з губернатором Ігорем Райніним. Як я вже зазначав у моєму останньому блозі про Харків (минулого вересня), я дуже радий мати там такого сильного партнера, відданого справі реформ і боротьби з корупцією. Коли ми прощалися, губернатор Райнін сказав мені з явною гордістю, що "Харків рухається вперед." Мій візит дуже ясно мені показав, наскільки це вірно.

English original

powered by lun.ua
Коментарі — 10
tos07 _ 04.04.2016 10:42
IP: 104.197.213.---
Человек на 80% состоит из воды. У некоторых вместо воды залита тормозная жидкость. Не обижайтесь на нашего ПП.
Spirito _ 28.03.2016 12:15
IP: 93.72.102.---
2. Вспомните о данных гарантиях суверенитета.
США согласны с официальной позицией РФ по меморандуму,
согласны ли что:
- "Россия не является субъектом Минских соглашений", – представитель МИД РФ Захарова
За несколько дней саммит по ядерной безопасности.
Допустимо ли прибегать к ядерным угрозам кому-либо стране-гаранту суверенитета
соседней страны после оккупации ее территорий,придумав себе право на создание
славянской империи?
США заинтересованы остановить "колесо войны" на планете?
Spirito _ 28.03.2016 11:51
IP: 93.72.102.---
- Россия имеет много рычагов влияния на мониторинговую миссию ОБСЕ на Донбассе, -
бывший член миссии Адамский
...Это при том,что Россия является стороной конфликта.
К сожалению, ЭТОГО не отображают документы ОБСЕ,а в минском процессе она
выступает даже посредником – это нонсенс.
Можете себе представить,как это отображалось на докладах миссии,
их содержании и речи... -
- Учитывая вторжение РФ,поразительно,что Украина разрешает россиянам служить в ОБСЕ
наравне с другими наблюдателями, – посол США
Думаю,что пора начать вести реальные переговоры по прекращению войны РФ против Украины:
Украина – США – ЕС – РФ.
Веками Украину делили между империями.
Когда Кремлю было выгодно "отпустить" Украину – они сделали это.
В 2008 Путин заговорил о праве "давать и забирать" суверенитет Украины.
Сегодня в РФ заявляют о своем праве на славянскую империю после распада Союза.
Екатерина ІІ повелела своим указом называться "русскими людьми".
США, вспомните о Будапештском меморандуме!
jurius _ 27.03.2016 13:34
IP: 104.154.108.---
Андрей Кононенко:
Глупій и неуместній комментарий. Достаточно сравнить показатели стран "социалистической демократии" и "капиталистических" стран, развивающихся под эгидой США, чтобы понять, что именно русский мир в разных реинкарнациях тянет на дно все страны, к которым приближается. Так что не позорьтесь перед уважаемым Послом, учите лучше путинские методички:)
Vasyl Shkavolyak _ 26.03.2016 22:45
IP: 104.154.111.---
Dear Mr. Phfitf. Please help do not privitaz "Turboatom" and stop privatization in Ukraine. (Dopomozit ne pryvatyzuvaty " Turboatom " I zupynyty privatyzaziu b Ukrane)
Vasyl Shkavolyak _ 26.03.2016 22:44
IP: 130.211.184.---
Dear Mr. Phfitf. Please help do not privitaz "Turboatom" and stop privatization in Ukraine. (Dopomozit ne pryvatyzuvaty " Turboatom " I zupynyty privatyzaziu b Ukrane)
Андрей Коптев _ 26.03.2016 21:41
IP: 93.77.108.---
это вы о странах Балтии или Балканского п-ова?
Пилип Барвінко _ 25.03.2016 21:47
IP: 188.115.153.---
Пан Посол, Соборну Україну." стереотипи Росії про схід і захід та презентує єдину Україну".Загубіть свій стереотип " пра едіную".
Татьяна Боброва _ 25.03.2016 21:40
IP: 93.75.244.---
Пане Посол...Допоможіть украінському народу позбавитись від цього владного клептоманного прошарку...цих агентів впливу Кремля.які проповідують і втілюють в життя принцип геноциду украінськоі націі...Людишки.які отримали владу на крові Героів Майдану,Героів Небесноі Сотні-і за два роки не зробили нічого.крім безкінечного розпилу тоі гуманітарноі допомоги,яку надавали Уряди і Народи тих краін,які розуміють і підтримують Украінський Народ...Ці правителі-клептомани навіть не можуть відчитатись за отримані кошти і доповісти куди вони витрачені...Ви-пане Посол.повинні прекрасно розуміти,хто знаходиться при владі в Украіні і яку руйнівну-продажну фунцію вони несуть...І Ви повинні допомогти волелюбному украінському народу мати таких правителів.які достойні цього народу...А не клептоманів-бариг,для яких грабунок і профанація-прерогативи діяльності...Це люди.які провадять геноцид украінського народу іі які повинні вже сьогодні...зараз... відповісти за це...Геть клептоманів і бариг-правителів...!!!
Miki2 _ 25.03.2016 21:30
IP: 178.94.2.---
пане Пайєтт, безумовно українці зараз згуртовані, як ніколи. Попри все, найбільше, що нас гуртує, так це небажання повернення в минуле, в "СССР", яке по звірячому нам намагається нав'язати Росія. Цього вже не буде, але зрозуміло, що якщо при відносно маломасштабній війні на обмеженній території (Донбас) Захід ВЖЕ значно збільшив оборонні витрати щодо Східних союзних держав, то якого розміру могли б бути ці витрати, якби Росії вдалося загнати Україну в новий "Союз"?
Всі ми добре пам'ятаємо протистояння двох світів в часи "холодної війни", колосальні фінансові, військові витрати на те протистояння.
Сполучені Штати, судячи зі всього, це добре розуміють. Маю надію, що це розуміння буде тільки посилюватися, а отже і буде сприяти незворотній Незалежністі України.

Всього Вам і Вашій країні найкращого, пане Посол.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter