Киян перетворять на третіх зайвих?
Уінстон Черчілль колись сказав, що демократія найгірша з можливих форм правління, але кращої ще ніхто не придумав. Очевидно, в Києві сьогодні хочуть провести своєрідний експеримент, щоб цю тезу спростувати. Інакше не назвеш ініціативу Мін'юсту щодо змін до Закону "Про столицю". Фактично, вона позбавляє киян права обирати мера.
Планують, що в системі управління містом будуть дві ключові особи – голова міської ради, обраний депутатами та голова міськадміністрації, призначений Президентом. Якщо перший матиме досить обмежені повноваження, то другий успадкує більшість прерогатив діючого градоначальника.
Зрозуміло, що усі кияни і навіть керівники держави вже втомились від Черновецького. Зрозуміло, що владу в столиці треба змінювати. Але ж діючи за запропонованим сценарієм, ми разом із купіллю ризикуємо виплеснути й дитину. Такі зміни до закону перетворюють киян на третіх зайвих у власному місті. Дійсно, навіщо проводити якісь вибори, відкривати дільниці, рахувати бюлетені, якщо одним вольовим рішенням можна призначити намісника?
Вважаю, нашим політикам варто озирнутися. Тоді вони побачать, що найбільш ідеологічно близькою до запропонованої їм системи буде модель міського управління, що діє у Північній Кореї. Там столиця Пхеньян є містом національного підпорядкування і керується безпосередньо урядом. Може це той ідеал до якого прагне Україна? Сумніваюся.
Оптимізму додає те, що це лише проект. Але те, що такі проекти серйозно обговорюються – тривожний знак. Мене дивує, що він взагалі з'явився, адже у Президента, прем'єра, правоохоронних органів достатньо ресурсів та повноважень, щоб вплинути на Черновецького. Думаю, що кияни тут повинні висловити свою чітку позицію. Особисто, через ЗМІ, громадські організації, авторитетних експертів. Ми маємо дати зрозуміти, що не хочемо і не будемо статистами в процесі трагікомедії під назвою "Управління містом Києвом". Кияни – це автори, режисери цієї п'єси і мають такими залишатися й надалі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.