14 березня 2011, 10:31

Нотатки на полях Стратегічного плану, або як порозумітися з інвесторами

Днями засоби масової інформації повідомили, що, за розрахунками Київської міської державної адміністрації зупинка усіх конфліктних забудов у Києві коштуватиме місту 1 млрд. грн., яких, наразі, у міському бюджеті не передбачено. Тим самим столична адміністрація визнає свою неспроможність (або небажання) порозумітися з інвесторами, проте активно виступає проти руйнування пам'ятників архітектури у місті. У подальшому КМДА має намір запропонувати Київській міській раді вишукувати шляхи вирішення проблеми. Очевидно, що колегіальний орган для скасування раніше прийнятих рішень має знайти шляхи та джерела компенсації документально підтверджених витрат інвесторів, що спричинить недофінансування інших витрат міського бюджету, або питання так і залишиться невирішеним.

Громадський рух "Кияни передусім!" висловлює категоричну незгоду з такими підходами. Ми закликаємо міську владу розпочати відкритий діалог із забудовниками, оприлюднивши детальний перелік проблемних об'єктів в історичній частині нашого міста із зазначенням переліку інвесторів та забудовників. Адже на сьогодні мешканці житлових будинків, що знаходяться поруч із новобудовами, не знають завдяки кому вони отримали такий клопіт.

Мають бути оприлюднені питання, які є спірними та залишаються неврегульованими між міською владою та інвесторами-забудовниками, вимоги влади, претензії киян та документально підтверджені суми вимог грошової компенсації забудовникам.

Громадськість має бути поінформована про виконання забудовниками вимог укладених на виконання рішень Київради договорів, дотримання обмежень, встановлених чинним Генеральним планом м. Києва, сплатою ними орендних та інших платежів, передбачених договорами та законодавством.

Серед питань, що можуть обговорюватися із добросовісними забудовниками – внесення змін у чинні договори в частині пониження етажності забудови, коригування проекту, виділення інших земельних ділянок, збереження історичних фасадів, тощо.

Якщо ж переговорний процес зайде у глухий кут, громадськість має сказати своє слово щодо можливості та доцільності викупу у забудовників історичних будівель, повернення земельних ділянок місту та визначити перспективи їх використання.

За умови пасивності столичної влади у розв'язанні питань руйнування пам'ятників архітектури у центральній частині міста, громадськість має оголосити збір коштів серед небайдужих киян для розрахунків із забудовниками.

Громадський рух "Кияни передусім!" готовий до об'єднання з усіма зацікавленими громадськими організаціями та мешканцями Києва для збереження нашої історичної спадщини.

Врегулювання цього питання має передувати закінченню роботи по розробці довгострокової Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, яке анонсовано до Дня Києва, оскільки без розв'язання накопичених проблем кияни отримають гарно оформлений документ, який ризикує залишитися декларативним.

Політична ''джига'' чи локомотив змін?

Щоб не вигадали наші депутати, народ обов'язково виживе. Цією мудрістю українці ставлять діагноз сучасному парламенту. Соціологи стверджують – 78% громадян не вірять своїм обранцям і не розуміють чиї інтереси вони захищають...

Прес-служба: Спецназівці влаштували полювання на Віктора Пилипишина

Близько 15 осіб зайшли до його палати, пред'явили якусь постанову про порушення кримінальної справи і прямо в палаті відразу почали допит. При цьому так звані правоохоронці не зважили на відсутність адвоката, порушивши елементарні правові норми...

Старі пісні про головне, або що заважало нам зберегти 71 мільярд

Звернемося до цифр. "У період з 2007 року до липня 2010 року територіальна громада міста втратила 3500 гектарів землі, оціночна вартість яких сягає 75 млрд...

Де шукати столичні диво-сади?

Тільки протягом весняного двомісячника благоустрою планують висадити 13 тис. дерев та 25 тис. кущів. Рекордсменом буде Дарницький район, де посадять більше 5 тис...

Нотатки на полях Стратегічного плану, або як порозумітися з інвесторами

Громадський рух "Кияни передусім!" висловлює категоричну незгоду з такими підходами. Ми закликаємо міську владу розпочати відкритий діалог із забудовниками, оприлюднивши детальний перелік проблемних об'єктів в історичній частині нашого міста із зазначенням переліку інвесторів та забудовників...

Нотатки на полях Стратегічного плану, або для кого пишеться стратегія розвитку

Над стратегією розвитку Києва до 2025 року працюватимуть Фонд "Ефективне управління" та "The Boston Consulting Group" (BCG). Для розробки Стратегії розвитку Києва до 2025 року створюється консорціум...