Паперові томографи за 180 мільйонів
27 одиниць сучасного медобладнання на суму майже 180 мільйонів гривень закупила в 2011-2012 роках Національна академія медичних наук України. І досі не встановила.
Комп'ютерні та магнітно-резонансні томографи, цифрові рентгенохірургічні системи та інше високоточне медичне устаткування, досі зберігається на складах у постачальників. Такий результат ревізії, проведений Держфініспекцією за моїм депутатським зверненням.
Бюджетні десятки мільйонів гривень з казни пішли, а взамін – лише повітря.
Вкрай необхідне обладнання не отримали Інститут невідкладної та відновної хірургії, Інститут нейрохірургії, Інститут отоларингології, Інститут травматології та ортопедії, а також Інститут ядерної медицини та променевої діагностики.
Устаткування не встановили начебто через ремонти приміщень, в яких воно мало бути змонтовано. Раніше ці ремонти й витрати на них не були передбачені. Тож все це нагадує кримінальну схему, коли за державні кошти дороговартісне обладнання закуповується лише на папері, ремонти "проводяться" роками теж на папері, а весь цей час кошти залишаються у "постачальників". А далі, як у тій східній казці, або ішак здохне, або падишах помре.
У мене питання до Міністерства охорони здоров'я – скільком тисячам тяжкохворих за два роки ця апаратура не врятувала життя? Чому обладнання лежить на складах, адже воно застаріває і в нього закінчується термін гарантійного обслуговування? Чи наступного року МОЗ запросить з державного бюджету кошти на його ремонт?
Щоб уявити масштаб суми у 180 мільйонів гривень для медичної галузі, варто перейти на порівняння мовою цифр. Наприклад, вартість річного утримання дільничної лікарні в селищі Архангельське Херсонської області, яку обласна влада збирається закривати в рамках медичної реформи, становить близько 1 мільйону гривень. Лікарня обслуговує 9 сіл, в яких мешкає 6 тисяч людей. Тобто на кошти, які були витрачені на паперове обладнання для Національної академії медичних наук, можна було б цілий рік утримувати 180 таких лікарень, які могли б надавати послуги понад 1 млн пацієнтів.
Усі ці питання і матеріали ревізії, разом з моїм депутатським зверненням, спрямовую Генеральному прокуророві. Готовий надати матеріали журналістам і громадським активістам для суспільного контролю за подальшим розвитком цієї справи.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.