15 липня 2015, 16:13

Зворотній бік фронту

Були сумніви. Але нам вдалося.

Вдалося учора увечері. У Мистецькому Арсеналі. На аукціоні. Знову незвичайному.

Знову, бо подібний вже проводили. Торік 12 жовтня.

Незвичайний, тому що вдруге довели: мистецтво рятує життя.

Тому й проект назвали "Мистецтво, що рятує".

Він об'єднує волонтерів, митців та людей доброї волі. Об'єднує в бажанні допомогти.

Кому?

Торік це були 50 важкопоранених бійців із АТО. Вони лежали в Київському шпиталі. А ми були в Мистецькому арсеналі. Майже в такому ж складі, як вчора.

Для хлопців тоді ми зібрали понад 5 мільйонів гривень. За один вечір. Від продажу картин відомих українських художників.

Аукціон назвали тихим. Бо охочий допомогти обирав собі картину й героя, який потребував підтримки. Дивився на фото бійця. Торгувався мовчки. Сам з собою. Наодинці з власним сумлінням.

Тепер це діти і літні люди Мар'їнки. Найбільш обстрілюваної за останні місяці точки. Містечка на лінії розмежування.

Торік зі стін галерей Арсеналу на нас дивились чоловіки-герої, які повернулися з передової без рук, без ніг. Їх фото відображали водночас біль, біду, але й характер. Волю до життя, до перемоги. І в цьому їх неможливо було не підтримати.

Учора ж на нас дивились здебільшого дитячі очі. Діти, які почувши постріл, розрізняють з чого стріляють, який калібр і, навіть часто, звідки і з якої відстані вистрілили...

Проте ці діти усміхаються. Граються. Чекають, що їм привезуть гостинця, іграшку.

А навколо суцільна руїна, війна...

Є відео, яке волонтери привезли звідти. Найбільш мене вразила ось ця розмова:Це зворотній бік фронту. Бо на ньому не тільки наші бійці, захисники, герої. Але й мирні люди.

У Мар'їнці 120 дітей тільки віком до трьох років!!! 20 важких інвалідів – літніх людей.Усіх разом залишенців (малих, дорослих і похилого віку) до трьох тисяч. З довоєнного населення в 10 тисяч.

А це ж наші люди. Вони на нашій українській землі. Вони теж герої.

Вони вчепилися зубами в свою землю, де народилися й виросли. Їх неодноразово намагалися вивезти. І вивозили... Але згодом вони поверталися. Як свого часу, виселені люди поверталися у Чорнобильську зону.

Можна довго сперечатися, чому не вивезли, хто за це відповідає... Але люди сьогодні там. І вони у важкій потребі. Вони хочуть вижити. Зараз.

І діяти слід негайно. Так і зробили. І зібрали за вчорашній вечір майже 2 мільйони гривень!!! Чесно кажучи, самі того не сподіваючись. Зібрали на їжу, ліки, одяг, найнеобхідніше, на життя...

Лотами аукціону (їх було аж 45) виступили не картини, як минулого разу, а ящики з-під гранат, снарядів, патронів, зброї і навіть ракет.

Уміст ящиків, який ніс смерть, давно використано за призначенням.

Волонтери привезли ці ящики з передової. А наші кращі художники, вихованці художніх шкіл розмалювали. Перетворили на справжні витвори мистецтва. Унікальні арт-скрині.У ці ящики смерті наче вдихнули життя. Добро, розуміння, співчуття. Спочатку це зробили волонтери, митці й діти. А вчора – ті, хто придбав. Підтримавши тих, хто прагне будь-що вижити. Там, де це найбільш складно сьогодні зробити.

І це можливо. Учора на аукціон прийшли герої нашого першого минулорічного проекту. Бійці-ветерани. Сашко Бабченко s Сашко Чалапчій.Один на фронті втратив ногу, другий обидві. Тепер вони твердо стоять на обох. Коли їх представляли, вони встали і зал їх вітав стоячи!!! У багатьох очі блищали від сліз... Хлопці вже працюють, виховують дітей, займаються бізнесом. Вони усміхаються і випромінюють життя.

P.S. Дякую волонтерам Ірині Солошенко та Наталії Воронковій, які поїхали в Мар'їнку і побачили все на власні очі. Дякую Каті Тейлор, яка залучила художників. Дякую художникам, які пожертвували свій час і частинку свого серця, свого таланту, своєї душі. Митці – учасники проекту: Андрій Блудов, Мирослав Вайда, Маша Куликовська, Ксенія Гнилицька, Микита Кравцов, Матвій Вайсберг, Алевтина Кахідзе, Назар Білик, Євгеній Самборський.

Дякую Мистецькому Арсеналу, який надав місце й відповідної атмосфери. Особлива дяка ведучому аукціону Юрі Горбунову. За драйв, який дав можливість зібрати таку суму. Дякую учасникам аукціону, які відгукнулися вдруге і придбали ці унікальні роботи.

P.P.S. А яка ж роль у цьому Ощадбанку? Проста – ми виступили містком, точкою зборки, платформою. Між волонтерами, митцями і тими, хто готовий допомогти. Як банк-волонтер ми об'єднали очевидні речі. А точніше – людей. Зробили свою справу.

powered by lun.ua

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...

Поїхали, а точніше полетіли!

Ощад обладнав швидкісний Kyiv Boryspil Express можливістю безконтактної оплати за проїзд. Безконтактні карти, смартфони (applepay, googlepay), усі пристрої що підтримують технологію NFC – зайшли...

Ощадбанк здобув перемогу над РФ у Міжнародному арбітражі

Міжнародний арбітраж ухвалив безпрецедентне рішення про стягнення з РФ на користь Ощадбанку 1,3 мільярда доларів США Сьогодні ми отримали офіційне повідомлення про перемогу! Важко уявити повідомлення, яке б ми потребували наразі більше ніж це...

Робімо, як Леонтович

Про це мало говорять. Свято Різдва одне з найбільших і найтепліших. Родом ще з дитинства. Гостини, ласощі, колядки, розваги, подорожі. Побажання одне одному веселих свят...

Жива мова, живі історії

У світі кожна дев'ята людина має порушення слуху. З них в Україні за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько мільйона. Це актуальний виклик глобального масштабу...