5 лютого 2024, 09:20

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання.

Але, на жаль, влада знову наступила на ті ж граблі, зареєструвавши нову редакцію закону про мобілізацію (N10449).

Якщо коротко – нам усім знову набрехали

Ключові норми, яких найбільше очікують наші захисники та все українське суспільство, так і не з'явилися. Натомість закручування гайок там дуже добре передбачено!

Нам обіцяли, що електронних повісток не буде. Але в новому законопроекті все прописано саме під таку систему. Та ще й нагадаю, що на початку року поспіхом в Парламенті був протягнутий закон N10062 про "цифрове рабство". Чи це не підготовка ґрунту для електронних повісток?!

Усіх заспокоювали, що порушень прав громадян не буде. Але в проекті чітко прописано блокування рахунків, заборона керування транспортом і обмеження виїзду за кордон та надання консульських послуг для тих, хто вчасно не став на облік!

У новому проекті немає демобілізації. Ефемерні 36 місяців і рішення Ставки – це профанація! Рішення про демобілізацію можна очікувати безкінечно, до того ж 36 місяців служби десь на Заході держави і 36 місяців під Авдіївкою – це, м'яко кажучи, зовсім різні речі.

Також ні зрозумілої системи ротації, ні підготовки і забезпечення кадрового резерву, ні фінансового забезпечення захисників у новому законопроекті не прописано!

До чого все це призведе?

Такими методами влада точно не заохотить громадян йти в армію. Це призведе до зворотного. Люди почнуть масово виводити гроші в кеш, щоб запобігти блокуванню рахунків, а судова система буде перевантажена, масово штампуючи справи на вимогу ТЦК.

Про повернення українців з-за кордону теж можна забути. Автори проекту спонукають їх отримувати інший паспорт і виходити з громадянства України.

"Забувши" про нормальну демобілізацію і ротацію, влада деморалізує захисників, які вже два роки воюють на фронті. Вони фізично і морально виснажені. Вони прямо кажуть, що відчувають себе рабами, не розуміючи, коли буде завершення служби!

Що ми пропонуємо і на чому будемо наполягати

Разом з командою "Розумної Політики" ми продовжимо боротися за справедливі норми і вже готуємо альтернативний законопроект.

У ньому ми збережемо ключові норми, які вже прописували в законопроекті N10378-3.

- Зрозумілий механізм демобілізації - через 24 місяці служби, з яких 8 місяців військовий провів у зоні бойових дій

- Залишаємо чинні на сьогодні підстави відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби

- Закріплення усіх виплат захисникам на рівні закону, від 20 до 100 тис грн. Так само виплата 15 млн грн родинам загиблих героїв має бути прописана в законі.

- Збереження віку мобілізації 27 років (а не 25, як хоче влада)

- Виключаємо розділ, який порушує права громадян і навантажує судову і банківську системи

- Електронний кабінет призовника/військовозобов'язаного/резервіста має реєструвати держава, і ні в якому разі не використовувати його для надсилання електронних повісток.

- Вручення повісток – лише фізично і очно виключно працівниками ТЦК. Також даємо право на фото- і відеофіксацію цього процесу громадянам, а не лише працівникам ТЦК.

- Передбачаємо пільгове нарахування вислуги років: 1 місяць служби за 3 місяці.

- І про справедливість. Оскільки війна має бути війною для всіх – ми пропонуємо відправляти народних депутатів у відрядження на фронт. Щоб кожен нардеп віком до 60 років рішенням Головкома був направлений на місяць у розпорядження до певної бригади в зону бойових дій, і виконував там функціонал відповідно до своєї військово-облікової спеціальності. Одночасно в таке відрядження можуть відбувати до 30 парламентарів, щоб не паралізувати роботу Ради, а такий список формуватиметься в алфавітному порядку. Народні депутатки можуть їздити в такі відрядження добровільно.Влада втратила багато часу. Спочатку ігри з "шашликами", "2-3 тижнями", "кавою в Ялті", а потім перекладання відповідальності за все на військових замість якісної підготовки до тривалої війни. Все це зіграло з усіма злий жарт. Але ж це не "95 квартал", а доля держави і людей!

Тому досить ганьбитися перед захисниками, досить демотивувати військових і громадян, які мають іти захищати Україну на фронті! Нам потрібен дійсно розумний і адекватний закон, який нарешті зміцнить обороноздатність держави, а не ще більше деморалізує українців!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...

Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових

Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими...

Силам оборони більше, чиновникам – менше. Пропозиції "Розумної політики" до Бюджету на 2024 рік

Днями Верховна Рада розглядатиме проект Бюджету на 2024 рік. Надважливий документ, який має враховувати і відповідати викликам, з якими сьогодні зіштовхується наша держава...