Година Землі в день тиші
Година Землі – щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети.
У 2019 році Година Землі вдало співпадає з "днем тиші" та відбудеться в суботу, 30 березня з 20:30 до 21:30 за місцевим часом. Також відбудеться цікавий захід біля КМДА, де з 20.00 почнеться робота екологічних майданчиків та ігри з дітьми, а потім, як і у всьому світі, відбудеться виключення світла та інші еко-активності.
Це символічний крок, який приверне увагу до проблем екології, глобальної зміни клімату і енергоНЕефективності України.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, цьогорічна кампанія робить наголос на необхідності та безумовній користі щоденних дій кожного громадянина, компанії та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього середовища, ощадливого використання ресурсів задля подолання екологічних проблем і досягнення гармонії з природою.
Незважаючи на те, що першочергова увага Верховної Ради спрямована на вирішення питань безпеки, оборони і соціально-економічного розвитку, народні депутати з різних політичних сил консолідували зусилля навколо питання пошуку компромісу стосовно "зеленого" порядку денного – своєрідної дорожньої карти роботи парламентарів, направленої на забезпечення сталого зеленого розвитку України та вирішення екологічних проблем. Війна є додатковим стимулом проводити важливі зелені зміни в країни, які впливають на якість та тривалість життя та покращують добробут українців. До того ж бойові дії вже призвели до нових екологічних проблем на Донбасі, ризику техногенних катастроф на неконтрольованих територіях, забруднення акваторії Чорного та Азовських морів, замінування значної території України.
Відтак, МФО "Зелена енергія змін", до складу якого входять 24 народних депутати, в тому числі й позафракційні, напрацювало елементи "зеленого" порядку денного для України до 2030 року. Вони включають питання відновлюваної енергетики, кліматичних змін, зеленої та циркулярної економіки, сталого сільського господарства, електромобільності та "зеленої" урбаністики.
Долучайтесь до обговорення зеленого порядку денного для України для процесу знаходження політичного консенсусу щодо зелених питань в Україні. Розширена версія та документ для обговорення за посиланням.
ЗЕЛЕНИЙ ПОРЯДОК ДЕННИЙ ДЛЯ УКРАЇНИ ДО 2030
1. ПЕРЕХІД ДО ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ
2. РОЗВИТОК ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ
3. ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ
4. ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ
5. БОРОТЬБА ЗІ ЗМІНОЮ КЛІМАТУ
6. МАКСИМАЛЬНА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
7. ЗЕЛЕНІ МІСТА
8. СТАЛИЙ РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД ТА ОРГАНІЧНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
9. ЧИСТИЙ ТА БЕЗПЕЧНИЙ ТРАНСПОРТ
10. ЯКІСТЬ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ