Опозиція здає інтернет
Вибори мають дуже чіткі часові рамки. Участь у виборах – це комплекс заходів, кожен з яких має свій Timeline. #З'їзди, #висування_кандидатів, #формування_комісій, #офіційна_передвиборча_агітація, #поїздки_регіонами і т.д. – все це планується з точністю до дня.
Наш інтернет-простір вже давно перетворився з комфортної зони виключно для підлітків та айтішників, в середовище, звичне для більшості активної частини населення країни. Інтернет місяць за місяцем відбирає в нас все більше часу і уваги.
17 млн. українців у віці старшому за 15 років, користуються інтернетом. З них 10 млн. заходять в інтернет щодня.
Ні для кого не секрет, що влада вщент програла віртуальний простір. Сьогодні, в порівнянні з початком 2010 року, дуже важко знайти спільноти чи окремих людей, які відкрито підтримують Партію регіонів.
Інтернет проти влади.
Ми з допомогою сервісу 10liked.com проаналізували показники кількості лайків в новинах українських онлайн-видань. За останні 3 місяців середньостатистична кількість лайків в новині, що носить негативний для влади відтінок, зросла вдвічі, хоча кількість користувачів facebook в Україні за цей же період майже не змінилась.
Лаяти владу – головний інтернет-тренд. І навіть, якщо людина має симпатії до Партії регіонів – боїться про це сказати, бо одразу перетворюється на маргінала.
Але розчарую опозицію: принцип "ворог мого ворога – мій друг" в інтернеті не працює. І якщо владу ненавидять, то опозицію просто не помічають
За останні 3-4 роки технології роботи з протестним електоратом і протестними групами в інтернеті зробили великий поступ. Як їх організовувати, об'єднувати, виводити в офлайн – це все відпрацьовано і не треба навіть винаходити свого велосипеда.
Багато журналістів, експертів очікували, що опозиція спробує осідлати хвилі протесту в інтернеті і використати їх собі на користь. Схожі відчуття були й в штабах опозиції. Передусім, серед тих людей, які вже активно користуються інтернетом/соцмережами і змогли сповна відчути чим дихає віртуальний простір.
Однак, цього не сталось.
Чи вдасться опозиції щось зробити до виборів? Необхідний час на розгортання активної діяльності в інтернеті – 7-8 місяців. А до виборів залишилось всього 5 місяців. За найпозитивнішого розкладу – почнуть не раніше другої половини липня. Чи вдасться за цей період перетворити антивладні настрої в інтернеті в голоси "за опозицію" – не факт. В жовтні 2012 опозиційні лідери можуть з подивом для себе дізнатись, що "противсіхів" стало ще більше, ніж було в 2010 році.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.