3 липня 2012, 10:32

Азаров пообіцяв до кінця жовтня широкосмуговий інтернет в найглухіших українських селах

На всіх виборчих дільницях в Україні буде встановлено 34 тисячі веб-камер для моніторингу ходу голосування – про це вчора заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

За його словами, за парламентськими виборами в Україні можна буде спостерігати через веб-портал з будь-якого куточка світу.

Що це означає на практиці? Почнімо з найменшого – треба забезпечити кожну дільницю відповідною технікою. Набір з комп'ютера, веб-камери, модема, систем кріплення обійдеться в $600-700 (це дуже оптимістична цифра). Загалом придбання техніки потягне 200 млн грн.

Проблемою є не лише гроші, а й дуже обмежені терміни. Наприклад в Росії, де реалізацію такого ж масштабного проекту почали теж за 3 місяці до дати виборів, більшу частину техніки довелось возити літаками з Тайваню, бо жоден постачальник не тримає на складі таку кількість продукції. А традиційно з Китаю чи Тайваню їх возять морським транспортом.

Окрім придбання техніки, ще треба встановити на неї необхідне програмне забезпечення (його ще треба, до речі, розробити) для комутації з порталом, який буде висвітлювати процес виборів та здіснення запису резервних копій. А потім ще ж треба мати кілька сотень бригад, які будуть їздити Україною і встановлювати всю цю техніку в кожній з дільниць.

Та все це дурниці в порівнянні з тим, що для забезпечення прямої трансляції з 34 тис. дільниць доведеться протягнути інтернет практично у всі (навіть найнедоступніші) населені пункти України.

Мова йде про грандіозний проект інтернетизації всієї країни. Чи реально все це зробити за 3 місяці, що залишились до виборів? Напевно реально, але вимагатиме гігантських витрат. І 200 млн грн. на техніку на цьому фоні виглядатимуть дрібничкою.

Ще незрозуміло, хто стане власником всієї тієї техніки та мережевої інфраструктури після виборів? Найімовірніше, такий великий проект в рамках всієї країни зможе потягнути лише Укртелеком. Але він давно став приватною компанією. То ж чи означає це, що держава фактично профінансує за свій кошт розвиток Укртелекому? Ціна питання 1-1,5 млрд грн.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Соцмережі стали ефективним інструментом руйнування демократій

Ми часто обурюємось бездіяльністю Фейсбука (як й Інстраграма) щодо дезінформаційних кампаній росіян. Так само ми обурюємось відвертим шкідництвом Фейсбука щодо контенту, який створюють українці (коли вас можуть банально забанити за те, що ви пишете правду про злочини росіян)...

Instagram в Україні вперше випередив Facebook за аудиторією

Instagram за 6 місяців стрімко зріс – до 17,3 мільйона користувачів (+2,3 млн). Facebook за півроку збільшив українську аудиторію на 800 тисяч користувачів – до 16,8 мільйона...

Суспільні травми та ІТ-підприємництво

Кожного разу, коли з'являється чергова крута історія про успіх українських ІТ-підприємців, виникає купа коментаторів, які починають копатись в тому, де зареєстрована компанія, де її хедофіс, скільки часу проводить підприємець в Україні, чи немає раптом у нього подвійного громадянства і купа всього іншого...

Про маски в ліфтах

У ліфтах нашого бізнес-центру все рідше можна побачити людей у масках. Таких певно відсотків 10-20. Часто їздять групками по 2-4 людини. На обід, на каву, додому...

Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату

"Губернатор Каліфорнії заборонив Президенту США робити будь-які заяви на території штату" – звучить дивно? Але це приблизно те, що відбулось з баном низки соціальних мереж акаунтів Трампа...

Як ваше спілкування в Zoom може допомогти мільйонам українців

Комунікаційна агенція plusone знайшла рішення для безкоштовного просування ініціатив українських регіональних антикризових штабів. Для цього використовується фон у сервісі відеозв'язку Zoom...