Рейтинг українських цифрових політиків 2013 (оновлено)
Під кінець року ми вирішили підготувати для вас рейтинг присутності українських політиків в соціальних мережах. В рейтингу враховано лише дві соціальні мережі – Facebook та Twitter. У ВКонтакте та Одноклассниках українські політики не є активними, за поодинокими виключеннями.
Звісно, рейтинг цей не може бути мірилом успішності політика в соцмережах. Дехто накручує, декого накручують конкуренти. По всякому буває. Ефективність краще оцінювати по рівню взаємодії прихильників, але такого показника ми, на разі, не маємо.
На початку 2013 року ми писали про те, як Медведчук став політиком N1 в українському інтернеті. Точніше, намагався стати.
Схожими стежками, здається, пішов і Микола Азаров, в якого дивним чином постійно зростає частка прихильників не з України. Бразилія, Росія, Пакистан. Ми писали про це в листопаді. В грудні ситуація в нього ще стала цікавішою – кожен третій новий користувач, що лайкнув його сторінку в грудні – не з України. Ось такий у нас інтернаціональний прем'єр-міністр.
В листопаді за кілька днів зросла на 5-6 тисяч кількість фанів у Луценка і Яценюка у Facebook. Ми про це писали. Виявилось, що їм "залили" ботів, якими раніше розкручували Медведчука. Яка мета була цієї провокації – нам не відомо.
Цікаві речі відбуваються цими днями з Твітером Віталія Кличка. За кілька днів в нього з'явилось кілька тисяч нових фоловерів, і вчора він вийшов на 3-тє місце в рейтингу. Побіжний аналіз цих фоловерів свідчить, що там велика частка ботів. Чи це провокація якась чи самодіяльність когось – ми не знаємо.
Взагалі головною тенденцією 2013 року стало зростання ролі Твітера в політичних комунікаціях. Наприклад, Арсеній Яценюк першим почав там розміщувати рекламу.
Але найбільш успішними на цьому полі стали Андрій Шевченко та Леся Оробець, чиї твітер-екаунти перетворились протягом останнього місяця на міні-інформагентства. На жаль, більшість інших політиків не до кінця розуміють і відчувають, як працює Твітер. Але в них ще попереду 2014 рік – коли всі будуть активно готуватись до президентської кампанії.
Малоактивними цього року були партії. Жодна не змогла створити реальну платформу для взаємодії з прихильниками у соцмережах. Лідерів трохи потіснив новачок – Партія "Вся Україна", яка зараз перебуває в трійці лідерів – після Батьківщини та Свободи. Вся Україна активно просувалась у Facebook з літа до зими 2013 року.
Щоб побачити повний рейтинг – клікайте на картинку. Зверніть увагу на те, що є 2 різних рейтинги по Facebook: рейтинг сторінок і рейтинг приватних профілів.
ТОП-10 політиків у Твітері
ТОП-10 сторінок політиків у Facebook
Оновлено: додали Віталія Кличка, який випав з рейтингу через те, що перевів свій екаунт з приватного профіля у сторінку
ТОП-10 приватних профілів політиків у Facebook
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.