Потрібні перевибори до Верховної Ради
В інформаційному темі домінує зараз одна тема – склад нового уряду. Обговорюють кандидатури, хто коли при якій владі кому допомагав, чи були на Майдані, і на яких машинах їздять.
Але більш важливим є те, що після зміни Конституції, влада сконцентрована у Верховній Раді. А Кабмін – це лише виконавчий орган, який призначається Верховною Радою.
Тобто в Україні відбулась революція, але влада зараз сконцентрована в органі, який був обраний умовно чесно (пригадайте, як відбувались вибори у мажоритарних округах). Але найважливіше – цей орган взагалі не відповідає ні настроям населення, ні політичній ситуації, яка склалась в суспільстві.
В Раді близько 240 представників Компартії та Партії регіонів (пригадайте монотонне олійникове "двісті тридцять п'ять за"). Так, частина ПР вийшла з фракції і голосує синхронно з новою владою, але ж це не означає, що вони змінились.
Вони будуть разом з опозицією формувати новий уряд.
В інтернеті зараз багато різноманітних рейтингів і обговорень. В країні з'явились нові лідери, нові політичні сили, які можуть бути представленими в парламенті. Люди прагнуть змін, люстрації, відповідальності. Прагнуть нових облич. Звісно, опитування в інтернеті не є репрезентативними, але ви, переважно, не побачите там серед лідерів тих людей, яких ми звикли бачити там, і які очікувано були б там ще в листопаді 2013 року:
Скріншот проекту Лідери Майдану
Очистки потребують і команди опозиції. Ситуація після виборів 2012 року кардинально змінилась і для них.
Вибори повинні відбутись за відкритими списками.
Проведення дострокових виборів повинно стати новою вимогою Майдану. І провести треба їх якомога раніше. Інакше ми побачимо запалені шини під Верховною Радою вже в найближчий час.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.