Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

НАЗК остаточно нищить е-декларування

17 липня 2016, 14:59

Найближчими днями відбудеться чергове засідання НАЗК, де голосами лише трьох людей вирішиться доля запуску електронного декларування, отримання Україною чергового траншу від МВФ і безвізового режиму з ЄС.

За нашою інформацією, на своєму наступному засіданні члени НАЗК хочуть змінити власне попереднє рішення про одночасний запуск системи електронного декларування та ухвалити нове рішення – про поетапний запуск процедури заповнення чиновниками нової форми декларації, куди вони мають записати кеш, подарунки, витрати та майно всіх родичів за 2015 рік.

У перший етап НАЗК хочуть засунути саме тих, хто має всі, передбачені законодавством, можливості "вбити" не тільки систему онлайн-декларування, але і можливість моніторити стиль життя високопосадовців та притягати їх до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

На заповнення електронної декларації відводиться 60 днів. Стільки часу достатньо для прийняття рішення будь-якої складності чи абсурдності в нашій країні. І це рішення цілком залежить від тих, хто, за задумом НАЗК, першим "засвітить" свої статки, а саме:

Судді Конституційного суду, які взяли до розгляду подання 48 покидьків з ВР і тепер можуть визнати неконституційними окремі положення закону про запобігання та протидію корупції, з ухвалення якого і почався відлік запуску нової системи онлайн-декларування;

Оскільки на заповнення нової форми декларації дається 60 днів, судді КС, які волею НАЗК потрапили в перший етап, мають тепер чіткий дедлайн – два місці для того, щоб розглянути депутатське подання і визнати найважливіші норми закону неконституційними.

Влада руками НАЗК робить суддям КС пропозицію, від якої неможливо відмовитися: або заповнити декларації і стати одразу клієнтами НАБУ по статті "незаконне збагачення", або – ухвалити рішення про неконституційність окремих положень закону і як мінімум відтягнути на невизначений строк весь процес запуску онлайн-декларування.

На "подумать" у суддів акурат 60 днів. Як і у інших "щасливчиків" першого етапу, серед яких – жодного чиновника, що займає вищу політичну посаду, окрім народних депутатів. Зокрема, до першого етапу також планують включити:

- інших суддів. Це – вітання від НАЗК і Ко тим слідчим суддям, які обирають для підозрюваних у незаконному збагаченні високопосадовців запобіжні заходи або вже незабаром розпочнуть розгляд справ ТОП-корупціонерів по суті.

Разом із ними – ВРЮ, ВККС та вся суддівська рать, яку вже скоро почнуть "зачищати" новим законом про судоустрій. Інтенсивність цих зачисток теж напряму залежить від судових рішень по корумпованих високопосадовцях – як винесених, так і тих, що з'являться до 15 жовтня – дедлайну подачі електронних декларацій в рамках першого етапу.

- Народні депутати України та всі інші депутати й чиновники місцевого самоврядування.

Нардепи з ВР вже неодноразово відзначалися тупими спробами втіхую зірвати запуск електронного декларування, пропихуючи дебільні правки то в бюджет (правка Деркача-Мисика з Волі Народу), то в сам закон (каструючі правки Денисенка), то через звернення до Конституційного Суду (підписалося 48 нардепів переважно з опоблоку).

Але зараз Банкова взялася запліднювати своїх нардепів ідеєю запровадження в Україні "одноразового декларування", і навіть спустила з АП в профільний комітет окремий законопроект на цю тему.

Головне, щоб одноразове декларування сталося до електронного, а точніше – до 15 жовтня, коли має стартувати другий етап кампанії із заповнення е-декларацій, що торкнеться високопосадовців.

Остання версія законопроекту, яку бачили експерти та активісти, передбачає фактичну амністію корупційному капіталу і несе ще цілу низку корупційних ризиків. Всі, хто заповнять так звану "нульову" декларацію, автоматично звільняються від кримінальної відповідальності за брехню в ній. А інформація з "нульової" декларації, на відміну від електронної, буде таємною та доступна тільки фіскалам.

Ідею з "нульовою" декларацією за наявності "політичної волі", яка, вочевидь, є в більшості парламентських партій, в Раді ухвалять швидко і безболісно – на той випадок, коли Конституційний суд не дійде свого "правильного" висновку до початку другого етапу.

- Начальницький склад кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, ДБР, НАБУ, ГПУ, СБУ, НАЗК, Держспецзвязку, різних ЦОВів, дипломати – теж потрапили в першу хвилю декларування.

Така собі акуратна "підстава", коли спочатку свої статки декларують підлеглі, а потім – їхні безпосередні керівники. А також – чіткий сигнал правоохоронцям особливо не випендрюватися із застосуванням статті Кримінального кодексу про "незаконне збагачення", під нову редакцію якої ризикує потрапити більша частина держслужбовців, що заповнять електронну декларацію.

Окремо варто пояснити, чому раптом у першій хвилі декларування опинилися військові посадові особи Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Для запуску системи онлайн-декларування потрібно в найкоротші терміни отримати атестат відповідності захисту інформації в системі від спеціального державного органу.

Цей державний орган якраз і є – Держспецзв'язок. Чи дасть він такий атестат після понеділкового рішення НАЗК – питання риторичне.

Хто саме є автором схеми з поетапним декларуванням стає зрозуміло, якщо подивитися на перелік держслужбовців, які заповнюватимуть електронну декларацію за 2015 рік під час другої хвилі – з 15 жовтня.

Це: президент, спікер ВРУ та його заступники, премєр-міністр, віце-премєри та міністри, керівники ЦОВів та їх заступники, голова СБУ, генпрокурор, голова Нацбанку, голова та члени Рахункової палати, військові посадові особи Збройних сил, члени ЦВК, поліцейські та інші.

Вочевидь, це не перша і не остання спроба вбити онлайн-декларування, після чого Уряд Гройсмана може припиняти перемовини з МВФ щодо наступного траншу, а з ЄС – щодо безвізового режиму. Адже невідкладний початок роботи системи електронного декларування є зобов'язанням України перед МВФ та перед ЄС в рамках візової лібералізації. А терпець у західних партнерів України уже урвався.

Запуск системи очікувався ще минулого року, але затримався через тривалий процес формування НАЗК.

Тепер це саме НАЗК рішенням трьох осіб може вбити всю систему електронного декларування, а разом із нею – сподівання українців подолати безкарність тих чиновників, які навіть в умовах війни та фінансової кризи ставлять власні інтереси вище державних та цивілізаційних.

Трьох голосів із чотирьох членів НАЗК вистачить для того, щоб запустити один із двох незворотних процесів: переслідування держслужбовців за незаконне збагачення та корупцію або їх тотальну амністію.

Схоже, вибір за НАЗК зроблять Іменем України.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Сергій Маштабей _ 19.07.2016 12:48
IP: 37.52.203.---
словами автора "феєричний брєд" Шабуніна.
mihaylenco _ 18.07.2016 16:15
IP: 37.54.123.---
koras
Найголовніших відстрілювати, меншу гидоту – розпеченим залізом. По-інакшому не вийде, шановні, по-інакшому вже скоро будемо...

А будемо! Точніше, ми вже давно там! А як же інакше! Чернігів проголосував за микитася. Оце тобі і все. Колективний розум. Старі голосували за гречку, а молоді відтягувалися на річці. Завтра знову казатимуть, що пенсіонери винні.
koras _ 18.07.2016 13:48
IP: 146.148.14.---
Найголовніших відстрілювати, меншу гидоту – розпеченим залізом. По-інакшому не вийде, шановні, по-інакшому вже скоро будемо в повній с (р) аці, пора нарешті прокидатися, друзі.
mihaylenco _ 18.07.2016 09:20
IP: 37.54.123.---
Ludmyla Zagoruyko
Я все чекала, коли ж нарешті здується ця гра у е-декларування чиновників. Вже по одній персоні керівниці НАЗК і процесу добору учасників було видно, що діла не буде. І ось закономірна розв"язка наближається. Мафія перемагає

Не те що перемагає... Пре бульдозером. Мафіозі демчину порошенко призначив першим заступником голови сбу. Їхня переконливо бере гору. На один забитий незабитий пенальті відповідають трьома забитими м'ячами.
mihaylenco _ 18.07.2016 08:54
IP: 37.54.123.---
Ludmyla Zagoruyko
Я все чекала, коли ж нарешті здується ця гра у е-декларування чиновників. Вже по одній персоні керівниці НАЗК і процесу добору учасників було видно, що діла не буде. І ось закономірна розв"язка наближається. Мафія перемагає

Цікаво, а що ж там за керівниця? Ви щось про неї знаєте? Вона прославилася тим, що в університеті брала хабарі?

А що мафія перемагає, то перемагає. Влада успішно грає в наперстки зі світовою спільнотою. Й не розуміє, що її вже давно накрили. Гадає, що лохи й надалі викидатимуть бабло.
Максим Асгард _ 18.07.2016 02:28
IP: 80.64.83.---
Чуваки-реформатори в "образі", і мозолі на руках при рахунку кэша від незаконного збагачення.До якої години ночі працює Порошенко?
Ludmyla Zagoruyko _ 17.07.2016 22:27
IP: 77.90.251.---
Я все чекала, коли ж нарешті здується ця гра у е-декларування чиновників. Вже по одній персоні керівниці НАЗК і процесу добору учасників було видно, що діла не буде. І ось закономірна розв"язка наближається. Мафія перемагає (((
Василь Сірко _ 17.07.2016 20:40
IP: 46.149.94.---
Помиляєтеся, шановний, у ВР покидьків не 48, а 348 і їх треба розганяти, і не варто довго чекати.
Александропулос Сантос _ 17.07.2016 17:07
IP: 93.76.207.---
Пане Віталій, знаю Вашу принциповість. Прокоментуйте, як так може бути, що журналіст Лещенко, який позиціонує себе безкомпромісним борцем з корупцією, зустрічається з олігархом Григоришином і відмовляється ЗМІ дати пояснення про цю подію. Чи не варто провести розслідування на предмет можливого корупційного зв'язку цих двох персон?
Сергій Кириченко _ 17.07.2016 16:54
IP: 130.211.107.---
Интересно, что скажет петя, если мвф не даст денег, а ес заблокирует безвиз. Ох петя, петя
mihaylenco _ 17.07.2016 16:39
IP: 37.54.123.---
Mykola Goncharenko
Що таке НАЗК?

Національне агенство запобігання корупції. Мертвонароджене дитя, в якому відмовився приймати участь Віктор Чумак.
mihaylenco _ 17.07.2016 16:38
IP: 37.54.123.---
Влада робить "ход коньом". Замість електронного декларування активів високопосадових державних чиновників, як того вимагає ЄС, вони хочуть підсунути так звану "нульову декларацію" для всіх громадян. Одна справа відмоніторити, та проаналізувати декілька тисяч декларацій, і зовсім інша – 35 мільйонів декларацій пересічних злиднів. Фіскали скажуть, що на такий обсяг роботи в них і близько немає людських, технічних, та фінансових ресурсів. Розбиратися з чиновниками знову відтермінують "на потім".
Egor Poger _ 17.07.2016 16:06
IP: 77.121.189.---
пдрси, пора вже яйця прижати махінаторам, видно в ап намьока з офшорами не зрозуміли...хотять більш дієвого пояснення...надіюсь на гучні арешти рахунків махінаторів за кардоном...бо в нас це болото хрєн висушиш...
Mykola Goncharenko _ 17.07.2016 16:04
IP: 93.72.247.---
Що таке НАЗК?
chsaber _ 17.07.2016 15:20
IP: 194.0.206.---
Если МВФ И ЕС займут по этому поводу принципиальную позицию то не увидим мы ни траншей ни отсутствия виз.
Ну очень хочется продолжать наживаться...
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter