2 серпня 2016, 08:24

Держспецзв'язок убиває кримінальну відповідальність за брехню в е-декларації

Чергова підлість напередодні запуску нової системи он-лайн декларування статків чиновників. На цей раз – від контрольованої СБУшниками та РНБОшниками контори – Державної служби спеціального зв'язку.

Ця служба до 15 серпня має видати НАЗК атестат про побудову комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) для Реєстру чиновницьких декларацій.

Без такого атестату Реєстр працюватиме у режимі так званої "дослідної експлуатації" – декларації у системі з'являтимуться і, суто формально, систему можна запустити у роботу в анонсований Прем'єр-міністром час.

Однак, така система декларування буде нелегітимною, бо дослідний режим експлуатації системи, фактично, забороняє внесення до Реєстру будь-яких персональних даних.

Усі декларації, подані в таку, неатестовану Держспецзв'язком, систему, не будуть визнаватися судом як належний доказ. І притягти політиків до кримінальної відповідальності за брехню у них буде неможливо.

Без атестату КСЗІ е-декларація – не документ, а звичайний папірець, заповнення якого не несе жодних правових наслідків для чиновника.

Папірець, що не має юридичної сили для суду і за брехню в якому замість двох років тюрми чиновнику нічого не загрожує.

Папірець, який не буде визнаний судом у якості доказу незаконного збагачення прокурора, судді та всіх, хто особливо полюбляє пожити на широку ногу із зарплатою в декілька тисяч гривень.

Якщо реєстр декларацій працюватиме в режимі "дослідної експлуатації", "слугі народу" можуть не вказати у декларації свої маєтки зі статусом "незавершеного будівництва", кеш, елітні тачки, "подарунки друзів" та весь джентльменський набір українського клептократа, і їм за це нічого не буде.

Свідома брехня у декларації чи її неподання не будуть каратися, бо самі декларації неможливо буде використати як документ, як доказ в суді. Ніякої загрози, окрім активістсько-журналістського обурення.

Чиновники можуть взагалі відмовитися подавати інформацію про себе в незахищений Реєстр, можуть оскаржити в суді результати майнової перевірки, яку робить НАЗК, можуть оскаржити саме рішення НАЗК про запуск системи і так далі – правових наслідків від роботи системи он-лайн декларування у режимі "дослідної експлуатації" – безліч.

Схоже, саме цей сценарій наразі реалізовує Держспецзв'язок, аби остаточно позбавити чиновників ризику кримінальної відповідальності, а разом із цим, і всю реформу системи декларування статків чиновників – її первинної мети.

Перше. Зривається узгоджений НАЗК з Держспецзв'язком графік виконання робіт для отримання атестату КСЗІ.

Згідно цього графіку, 29 липня було останнім терміном, в який Держспецзв'язок мав погодити великий пакет документів для побудови КСЗІ та визначити компанію, яка б провела державну експертизу системи. До 12 серпня експертиза мала б бути проведена, і в цей день планувалося отримання такого атестату вже від Держспецзв'язку.



документ

Терміни настільки стислі, що будь-яка затримка може призвести до зриву. Утім, сьогодні – 2 серпня, а рішення і досі не прийнято.

Друге. Держспецзв'язок, схоже, робить все можливе, аби "протягти" на проведення державної експертизи системи своїх підшефних – Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам, створений при Службі всього рік тому. Контору, де отримувати атестат можна вічно, адже вплинути на неї може тільки... Держспецзв'язок!

Підлість в тому, що штучне затягування експертизи загрожує запуском роботи системи он-лайн декларування у режимі дослідної експлуатації, тобто, формально – запуск відбудеться. Просто Реєстр буде нелегітимний.

І 15 серпня Гройсман з Порошенко попіаряться на імітації запуску системи, нардепи та міністри наввипередки будуть постити свої е-декларації, але ця показова віртуальна прозорість не матиме нічого спільно з реальним правовим полем, де українському чиновнику-корупціонеру, окрім репутаційних втрат, як і раніше, за брехню в декларації нічого не загрожуватиме.

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...

СБУ зливає справу судді Львова з паспортом рф?

Схоже, що СБУ зливає справу судді Львова з паспортом рф Виглядає, що СБУ підігрує звільненому судді Богдану Львову, у якого журналісти СХЕМ знайшли російський паспорт...

Відмазати ''слугу крипти'': як суддя ВАКС Ткаченко рятує нардепа Одарченка після підігрувань Коломойському

Суддя Вищого антикорсуду (ВАКС) Олег Ткаченко знову нагадав про себе. У минулу п'ятницю він частково скасував підозру колишньому "слузі народу" Андрію Одарченку...

Мовчання Банкової. Чому президент ігнорує петицію про "правки Лозового-Іонушаса"

1 лютого суд у Чернівцях закрив справу про спробу незаконного вивезення чоловіків призовного віку до Румунії (за 3-6 тис. дол.). Одного з організаторів затримали – йому загрожувало від 7 до 9 років ув'язнення з конфіскацією...

Чи погодиться комісія з відбору голови НАЗК грати в "підкилимні ігри" Банкової?

Від початку проведення незалежних конкурсів на посади керівників антикорупційних органів Банкова (спочатку – під Порошенком, а потім – під Зеленським) намагалася ці конкурси "хакнути"...