Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Лохотрон від ВРУ: є-декларація без інформації

21 вересня 2016, 12:51

Рада готує черговий лохотрон для всіх нас – зміни до закону про запобігання корупції, якими закриють публічний доступ до всього м'яса з електронних декларацій чиновників: про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов'язання, корпоративні права і витрати.

Проекту закону іще немає в порядку денному, утім, він уже гуляє між міністерствами та міжнародними експертами, які мають оцінити, в якій мірі забаганки влади перекреслюють взяті нею зобов'язання перед європейцями та американцями.

Так от, ідея повністю прибрати чутливу інфу про статки чиновників з відкритого доступу – це повний відкат всієї антикорупційної реформи назад, в часи Януковича, який кривив пику від однієї згадки про потребу прозорого декларування статків.

Немає притомних аргументів, якими можна обґрунтувати потребу таких змін.

Їхня мета – сховати шокуючу для зубожіючих громадян інформацію про реальні статки суддів, прокурорів, нардепів та їх сімей від громадськості та журналістів.

Автори проекту змін пропонують прибрати із чинної редакції закону не просто окремі слова чи формулювання; вони рубають цілі параграфи, де в деталях розписано, що і за яких обставин підлягає оприлюдненню.

Влада хоче прибрати із відкритого доступу – Реєстру є-декларацій – всю інформацію про:

1. Усе цінне рухоме майно вартістю понад 137 000 грн або десь 5000 баксів: коштовності, годинники, антикваріат, хутро, дизайнерські сумочки, коней та песиків тощо, окрім транспортних засобів;

2. Усі отримані подарунки вартістю від 6890 грн – аналіз декларацій суддів показав, що люди в мантіях на такі "дешевки" не розмінюються;

3. Готівкові кошти та активи у вигляді банківських металів вартістю від 68 900 грн;

4. Кредити, позики і витрати, більші 68 900 грн.

Ми вже колись казали, що убивство всієї ідеї є-декларування – питання спритності й законодавчої техніки; але ось так нахабно й безстрашно викреслювати із основного антикорупційного закону цілі шматки тексту – це свинство і смачний плювок в бік шенгенського кордону, для перетину якого українцям все ще потрібна віза.

Нам зрозуміла логіка можновладців – їм конче не хочеться світити своїми "золотими щелепами": заощадженнями, мільйонними подарунками, позиками, годинниками і діамантами, елітними автопарками і вертольотами перед міжнародними партнерами, у яких постійно позичаєш.

Чому нині Реєстр декларацій майже порожній? Бо навіщо ж зараз вивалювати на публіку "брудну білизну", якщо от-от Рада може запровадити нульову декларацію, яка буде таємною індульгенцією для корупціонерів?!

Той законопроект про одноразове декларування, що нині циркулює у відкритому доступі, нівелює систему електронного декларування для чиновників. Він дозволить чиновникам подати ще одну, таємну декларацію і натомість отримати витончені гарантії безкарності за незаконне збагачення, брехню в е-декларації і навіть відмивання коштів.

Ніхто не хоче світити статки перед очищенням нульовою декларацією та подальшим помилуванням фіскальними і правоохороними органами.

Знаю щонайменше двох балакучих лідерів парламентських фракцій, яким забракне слів для пояснення власних скарбів з декларації своїм же виборцям з "простого люду", а тим більше, джерела походження цих статків; так само знайомий із декількома очільниками фракцій Коаліції, чиї "друзі" та "ділові партнери" наживаються і на мирі, і на війні – їм виправдати стрімке покращення особистого майнового стану не допоможуть навіть темники.

Маніпулятивними змінами законодавства у сфері електронного декларування керівництво держави сховає корупційні статки своїх спонсорів та політичних соратників, та помножить на нуль всі постмайданні антикорупційні досягнення, якими вона хизується перед заходом та ефемерними інвесторами. Між іншим, останніх відлякує від України, як від холери, не війна, а корупція.

Якщо проблема із "засвіченням" кешу, що його окремі заощадливі чиновники накопичили за роки тяжкої праці на держслужбі і зберігають у себе вдома, то цьому є нормальне правове рішення. Потрібно лише вказувати "домашній кеш" і банківські заощадження однією сумою в одній статті є-декларації, без деталізації суми готівкових заощаджень.

Такий підхід не лишає нас знань про реальний майновий стан чиновника, утім, убезпечує останнього від конкретизації місця схову своїх багатств, а отже, знімає і без того надуманий ризик пограбувань та рекету. Ви бачили їхні паркани? Чи мало разів мєнтівські та суддівські приватні охоронці ганяли журналістів від чиновницьких маєтків і забороняли знімати?

Майже кожному п'ятому українцю доводилось протягом останнього року особисто давати хабар чи робити подарунок для вирішення певного питання – думаєте, це був безготівковий розрахунок із чиновником на карту Приватбанку?!

Ні, народ ніс, несе і буде нести конверт із кешем – в суд, в лікарню, в міліцію, в прокуратуру, адвокату, за рішення, за не рішення, за дозвіл, за ліцензію, за все, на чому вдається заробити держслужбовцю.

Ось як це виглядає на прикладі мантій:Іще у 2011 році ми вибороли собі право дізнаватися про обсяг наколядованого з паперових декларацій, закріпили його в є-декларації, і нині це хочуть прибрати з відкритого доступу, тупо влаштовуючи лохотрон та маніпулюючи думкою міжнародних партнерів, яким показують пограбованих суддів та втирають про загрозу фінансовій небезпеці родин декларантів.

Нардепи та їхні винахідливі куратори з Банкової та Грушевського (!) ризикують нарватися на майнову люстрацію з неминучими самосудами в окремих регіонах країни, де людям живеться особливо тяжко і теж не дуже безпечно. Завжди жилося, не тільки зараз.

Колись у людей забракне інструментів для мирного діалогу зі своїми обранцями.

Частина із цих людей має зброю і немає іншого вибору, окрім як боронити незалежність своєї Батьківщини, яку "політична еліта" намагається опустити у мул корупційного болота.

Не вийде.

powered by lun.ua
Коментарі — 28
Yuriy Vologjaninov _ 22.09.2016 14:26
IP: 93.72.20.---
Сергей Лебедев:

Вы оскорбляете Шабунина, оставаясь в тени анонимности. Так поступают непорядочные люди.
Предлагаю вам выйти из тени анонимности.

Юрий Вологжанинов.
Iryna Koliadenko _ 22.09.2016 12:12
IP: 46.119.50.---
Bonifatius Primi:
брехня. якби москва переживала за Україну, то не обкрадала нас постійно і не влаштовувала б голодомори.
Iryna Koliadenko _ 22.09.2016 11:55
IP: 46.119.50.---
Вітя Музиченко:
придушення повстань вигідне москві, бо москва не бажає, аби у нас робились реформи. Тому якщо повстання будуть масовими, цілком можливо, що москва застосує силу.
Iryna Koliadenko _ 22.09.2016 11:47
IP: 46.119.50.---
Andriy Trofimov:
Не Шабунін має вибачатись, а ті, хто їздить на лексусах і живе в дорогих маєтках, що придбані на кошти платників податків, на кошти пенсіонерів та інвалідів, які ледь животіють на 1600 грн на місяць, і не знають як протриматися до пенсії. Ті, хто править нами і запрошує 500 чоловік до себе на день народження. Ви вважаєте, що так має бути в бідній країні? Якщо ця інформація вірна, якщо дійсно будуть намагання проштовхнути такий закон (хоча я сподіваюсь, у влади вистачить розуму не робити цього), то ніхто мовчати не буде, бо я не хочу жити так, як в росії (там все закрито і непрозоро), як хочу жити як в ЄС де все прозоро. Майдан стояв за прозорість.
Сергей Лебедев _ 22.09.2016 11:12
IP: 213.154.193.---
Проекту закону іще немає в порядку денному, утім, він уже гуляє між міністерствами та міжнародними експертами
А Шабунин у нас министерство или эксперт? Хотя судя по предыдущим зашкварам и вбросам, то просто пи...абол. И еще ни разу не извинился за пи...ольство. Народ всё схавает
ggg555 _ 22.09.2016 09:47
IP: 104.155.117.---
Леонід Євмєньєв:
Свавілля чинуш необхідно терміново зупиняти.
==
как?
Леонід Євмєньєв _ 22.09.2016 09:38
IP: 31.43.99.---
Свавілля чинуш необхідно терміново зупиняти.
sidor _ 21.09.2016 23:07
IP: 77.52.126.---
Vasyl Melnyk:
sidor:
Банду з Вінниці на нари...Це оригінально і... виглядає як фантастика
"...Мы рождены, что б сказку сделать былью..." При Шапкокраде была типа шутка: -" В Донецке люди боятся выходить вечером на улицы – хватают и отправляют в Киев на должности". В связи с тем, что нынешний основатель ПР но с Винницы – тема ОПГ, но Винницкой, актуальна на данный момент.
sidor _ 21.09.2016 22:58
IP: 77.52.126.---
Yuriy Vologjaninov:
Bonifatius Primi:

Вы много пишите.
Предлагаю вам выйти из анонимной тени.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
це гастарбайтер на ресурсе УП с Воронежа.
Vasyl Melnyk _ 21.09.2016 22:45
IP: 146.148.115.---
sidor:
Банду з Вінниці на нари...Це оригінально і... виглядає як фантастика
mihaylenco _ 21.09.2016 22:04
IP: 104.155.89.---
Широкий фронт, організований владною мафією проти борців з корупцією, здається забуксував. Та яма, котру копали під Лещенка, виявилася найбільш підходящою для самих "борців" з популізмом. Мені здається, що крім Шабуніна з Найємом ми ще почуємо і Шустера, і Саакашвілі, й Гриценка, й Добродомова. І багато кого Іншого. Не почуємо Шеремета, вбитого для залякування незгодних з мафією.
Yuriy Vologjaninov _ 21.09.2016 21:46
IP: 93.72.20.---
Bonifatius Primi:

Вы много пишите.
Предлагаю вам выйти из анонимной тени.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
-Vesna- _ 21.09.2016 20:37
IP: 93.72.143.---
Нда.

Е-декларування – це атака де-факто на суддів.
sidor _ 21.09.2016 19:49
IP: 77.52.126.---
Bonifatius Primi:
sidor:
Bonifatius Primi:
...Правительство РФ вырабатывает у россиян рефлекс Павлова. С одной стороны враги, а с другой – лопата с блинами...
А у Украины есть золото!???
есть. И газ и нефть и уран
sidor _ 21.09.2016 17:42
IP: 77.52.74.---
Bonifatius Primi:
...Правительство РФ вырабатывает у россиян рефлекс Павлова. С одной стороны враги, а с другой – лопата с блинами...
sidor _ 21.09.2016 17:38
IP: 77.52.74.---
из народного -
...Новость: "СБУ обезвредила банду из Винницы" вызвала некоторый шок у населения Украины -
произошел государственный переворот?
Serg Fors _ 21.09.2016 15:35
IP: 37.72.45.---
hrim:
Віталій Шабунін: "... Проекту закону іще немає в порядку денному, утім, він уже гуляє між міністерствами та міжнародними експертами..."
...

Пане Віталію.
1. ПРОЕКТ має авторів – обнародуати їх.
2. ПРОЕКТ має симпатиків і противників – прізвища тих і тих суспільству.
3. ЗМІ "підняти на ноги" з приводу змін.

П.С. Суспільство підтримає Вас у такому питанні.
Цитирую: "Нардепи та їхні винахідливі куратори з Банкової та Грушевського".

Или Вам нужны фамилии конкретных стрелочников/зицпредседателей?
Serg Fors _ 21.09.2016 15:27
IP: 37.72.45.---
Попытка "развести котят" теперь уже по-порохорыговски. Виталий, спасибо за информацию.
Вітя Музиченко _ 21.09.2016 15:27
IP: 46.30.164.---
Влада давно зробила ставку на силове придушення всіх громадських виступів. Подівіться на солдатів ЗСУ та наприклад.на той загін,що полював на ПРАВИЙ СЕКТОР на Закарпатті чи брав Корбана. Тільки те що МВФ хер кредити давати будуть и повстання будуть масовими – з санкціями проти перевертнів у вишиванках -може щось зробити.
hrim _ 21.09.2016 15:24
IP: 195.22.112.---
Віталій Шабунін: "... Проекту закону іще немає в порядку денному, утім, він уже гуляє між міністерствами та міжнародними експертами..."
......

Пане Віталію.
1. ПРОЕКТ має авторів – обнародуати їх.
2. ПРОЕКТ має симпатиків і противників – прізвища тих і тих суспільству.
3. ЗМІ "підняти на ноги" з приводу змін.

П.С. Суспільство підтримає Вас у такому питанні.
Yuriy Vologjaninov _ 21.09.2016 14:58
IP: 93.72.20.---
Виталий Шабунин, ваше заверение "Не вийде" воодушевляет, но и расслабляет.
Мол, он давно этим занимается и, если говорит такое, то народу волноваться нечего.
Так ли на самом деле? Как в этом вопросе проявляют себя руководители продемократических сил?
Они готовы организовать под ВР массовые протесты в количестве, убедительном для депутатов-противников честных электронных деклараций?

Юрий Вологжанинов.
ggg555 _ 21.09.2016 14:54
IP: 130.211.55.---
все деньги грантов все грантоеды обязаны направлять исключительно на уголовное дело против порошенко.
все остальные расходы – напрасная трата денег и в остатке будут только квартиры борцов с коррупцией и коррупция
Logic2009 _ 21.09.2016 14:32
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (очередной ник Bonifatius Primi) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Покушай Воронежских грибов. Таким как ты пару недель назад помогло

==================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
агент008 _ 21.09.2016 14:19
IP: 146.148.115.---
Дякую Вам Віталію за відкриту боротьбу і розголос. Не одному корупціонеру ви наломали дров. Тільки завдяки публічності процесу вдалось впровадити електронне декларування. Слідкував за цим вживу.
Головне не зупинятись, система чинитить спротив і це очікувано. Але зміни незворотні.
sidor _ 21.09.2016 14:13
IP: 77.52.74.---
...Мать и.о. главы Государственной службы геологии и недр Украины Николая Бояркина в начале 2016 года приобрела квартиру на почти 110 кв м и два паркоместа в престижном ЖК "Кристалл-Парк" на проспекте Победы в Киеве.
Об этом сообщается на странице программы "Схемы: коррупция в деталях" в соцсети Facebook.
"По данным риэлторских сайтов, квартира такого метража стоит около 5 миллионов гривен. Откуда же деньги, спросили мы у нее", – говорится в сообщении.
В телефонном комментарии журналистам Нила Бояркина пояснила, что "одолжила деньги на 10 лет".
"У меня это все официально", – подчеркнула Бояркина.
По информации журналистов, мать главы Госгеонедр имеет фирму, которая занимается посредничеством в торговле. "С уставным капиталом в 1000 гривен, зарегистрированную в ее старой квартире- отмечается в сообщении.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter