8 липня 2017, 13:23

''Звітувати по-новому'' – Порошенко відміняє декларування для активістів і посилює податковий контроль за ГО

Адміністрація заштовхує Президента у від'їжджаючий потяг дружби з громадськими організаціями і відміняє абсурдні законодавчі норми про декларування доходів і витрат антикорупційними активістами.

Натомість на Банковій пропонують запровадити нові додаткові податкові звіти для громадських некомерційних організацій та їх контрагентів. В руках нереформованої фіскальної служби такий інструмемнт може стати дієвим способом блокування роботи критично налаштованих до влади організацій.

Про ці зміни до Податкового кодексу йшлося вчора на спонтанній зустрічі Президента і громадських активістів (Шабунін, Юрчишин, Сушко (Коліушко не був на зустрічі – сплутав), Бекешкіна, Акуленко), організованій Банковою.

Президент хотів при нас підписати ці зміни до податкового законодавства і подати їх у вівторок до Парламенту, щоб токсичне для влади питання про "тиск на ГО" не звучало під час Саміту Україна-ЄС, запланованого на 11-12 липня.

Редакція законопроекту, яку побачили всі присутні, була неприйятною, оскільки запропоновані норми запроваджують додаткову форму податкового звітування для ГО і дають фіскалам повний ручний контроль за діяльністю неприбуткових організацій.

Додаткова податкова звітність для ГО не є проблемою. Доброчесні організації готові показати, звідки отримують кошти і куди їх витрачають. Щоправда, Президент хоче бачити звіти тільки тих організацій, які отримують міжнародні гранти або бюджетні кошти.

Діяльність політичних партій та ручних ГОшок з російськими корінням, які виконують замовлення цих політичних партій, Президента поки не зацікавила. Хоча саме ці організації оперують чорним кешем і не отримують ані бюджетних грошей, ані фінансування від міжнародників.

Санкція для ГО за невиконання "норм Порошенка" настає не тільки за те, що звіт не поданий вчасно, а за те, що податкова його вчасно не опублікувала на своєму сайті.

Крім ГО, додаткові звіти подаватимуть також експерти та спеціалісти, які залучаються ГОшками та є ФОПами. Вони змушені будуть публічно показати не тільки доходи, отримані від донорів, реципієнтів та бенефіціарів міжнародних грантів, але і всі витрати на користь третіх осіб, чого не роблять навіть чиновники в е-деклараціях.

Президент, фактично, зобов'язує ФОП, що співпрацює з громадською організацією, публічно звітувати про особисті витрати: від кави до медичної допомоги. Більше того, подання недостовірної інформації в такому звіті каратиметься скасуванням права платити єдиний податок.

Ми наполягаємо, що ці новації виправдані тільки якщо звітуватимуть політичні партії та всі неприбуткові організації.

Ці та інші правки ми сьогодні запропонували команді Президента. Публікуємо повний текст проекту змін від АП і наші правки до нього, бо вважаємо, що подавати текст законопроекту без них є неприйнятним і голосувати за нього в залі без змін є неприпустимим.

(натисніть щоб прочитати повний документ)

Банкова продаватиме законопроект Президента західним партнерам як "компроміс", погоджений із громадськістю. Хоча компромісу не було: робоча група за участі громадських активістів, анонсована Президентом після ухвалення "правок Чорновол", не була створена, а текст пропонованих змін ми отримали вже на зустрічі, на якій їх планували "благословіть і підписать".

Це – стиль спілкування Президента з громадським суспільством. І правда – яка може бути дискусія з приводу підзвітності громадських організацій, хто проти?

Порошенку потрібно показати партнерам фото з активістами за круглим столом, що імітує дискусію, якої насправді не існує, хоча "правки Президента" торкаються всіх дієвих організацій, фондів, волонтерів, всього третього сектора, що працює в білу, а не в тіні.

Це – розмова ультиматумів, а не компромісів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...