Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Насіров, Труханов, Мартиненко та Ко дякують за ''індульгенцію'' в законі про антикорупційний суд

14 червня 2018, 14:27

Учора ми виявили, що в закон про новий антикорупційний суд закралася правка, яка фактично дарує індульгенції старій добре знаній корупційній братії.

І поки ми з вами обговорювали цю проблему, десь раділи фігуранти НАБУ, справи яких уже розглядають суди або скоро почнуть це робити.

Адже комітет подарував їм норму, згідно з якою апеляції їхніх справ будуть розглядатися також у старих загальних судах, а не в новоствореному антикорупційному. Це означає, що їхні справи можуть ніколи не потрапити до антикорупційного суду, натомість самі "герої" отримають лояльні вироки від старих суддів або ж взагалі уникнуть реального покарання.

Мабуть, на радощах від цього вчора попивав шампанське екс-керівник ДФС Роман Насіров, бо більше не доведеться симулювати інфаркт і вкриватися картатою ковдрою в суді, щоб уникнути відповідальності.

Нагадаю, Насірова обвинувачують у тому, що він незаконно дозволив компаніям нардепа-втікача Онищенка не сплачувати державі рентну плату за користування надрами. Через ці дії Насірова ми з вами втратили понад 2 мільярди гривень – третину державного бюджету на ліки для важкохворих пацієнтів!

Потирає руки й сам Олександр Онищенко, справу для заочного слухання по якому також невдовзі планують передати до суду, а також його спільники, справи яких вже більше року розглядаються в судах. Три мільярди гривень втратила держава через схеми Онищенка.

"Індульгенцію" отримає також екс-нардеп Микола Мартиненко, який обвинувачується у створенні злочинної організації задля розкрадання коштів державного підприємства на суму 462 мільйонів гривень.

Радощів ця норма принесла й колишньому військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику, який обвинувачується у незаконному збагаченні, директору "фірташівського" ЗТМК Володимиру Сиваку, якого обвинувачують у розтраті 500 мільйонів наших з вами гривень, та екс-голові Державної зернової корпорації Валерію Томіленку, який обвинувачується у розтраті 50 мільйонів гривень.

Уникнути покарання може й власниця золотих злитків голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова, яку обвинувачують у незаконному збагаченні на 10 мільйонів гривень і брехні в декларації.

Така ж "радість" може спіткати й справи топ-корупції, які от-от передадуть до судів. Наприклад, тішаться, що уникнуть зустрічі з новими антикорупційними суддями та в'язницею, син міністра внутрішніх справ Авакова, який разом із заступником батька реалізовував схему з розкрадання бюджетних коштів на рюкзаках, а також "бурштинові" нардепи Бореслав Розенблат та Максим Поляков.

Вийти сухими із води завдяки цій нормі можуть скандальний мер Одеси Геннадій Труханов та семеро його спільників, які підозрюються в розкраданні 185 мільйонів гривень одеситів. Матеріали цієї справи НАБУ вже відкрили для ознайомлення та скоро передадуть до суду.

Усі ці люди безмежно вдячні за передбачений для них шанс уникнути покарання у законі про новий антикорупційний суд.

І якщо депутати терміново не подадуть та не проголосують законопроект, щоб виправити цю помилку, то "перемогою" парламенту буде не проголосований закон про антикорупційний суд, а подарована індульгенція топ-корупціонерам.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Timur Javorskij _ 14.06.2018 19:02
IP: 188.163.51.---
Юлия Якимчук:
Так дело ж даже не в суде, а в качестве предоставленной доказательной базы. Какой бы суд не принима (решение, если доказательная база плоха, то суд мало что может сделать, будь он антикор суд или простой самый.
Такое чувство, что "антикоррупционнеры" всячески пытаются дискредитировать любые решения дел антикор. бюро если они были оглашены не в новом суде, типа суд заведомо вынесет не то решение.
Timur Javorskij _ 14.06.2018 18:57
IP: 188.163.51.---
Конституция Украины гарантирует каждому обеспечение права на апелляционный пересмотр дела и пока не создан рабочий Антикоррупционный суд без данной правки мы получим обжалование приговоров в ЕСПЧ.
Юлия Якимчук _ 14.06.2018 16:50
IP: 93.73.26.---
Так дело ж даже не в суде, а в качестве предоставленной доказательной базы. Какой бы суд не принима (решение, если доказательная база плоха, то суд мало что может сделать, будь он антикор суд или простой самый.
Петро Гіне _ 14.06.2018 16:19
IP: 46.133.105.---
Слухайте, не можна ж так спотворювати факти! обговорення правки є в 3-х (!) стенограмах. Та й Венеціанська комісія вважає, що апеляції на справи в інших судах мають розглядатись в тих судах, а не в АКС.
Maksim Khomenko _ 14.06.2018 16:18
IP: 178.54.238.---
Пора Шабунину получит элементарное юр. образование. Напомню этому балоболу, о том, что кроме апелляции, есть еще кассация. А кассация в любом случае не Антикор суд.
Dar Asten _ 14.06.2018 15:28
IP: 104.196.109.---
Гнати цих мафіозних паханів від влади сраною мітлою під три чорти якнайшвидше і якнайдалі. А потім уже виправити закони і судити їх по максимуму, на повну катушку, з презумпцією винуватості, як в Італії. Спочатку забирається майно, нажите нечесно, а потім дається можливість олігарху чи його посіпакам доводити, що воно таки нажите чесно, нехай доводять, сердешні, коли вже будуть сидіти по буцегарях.
Vas Om _ 14.06.2018 15:18
IP: 37.57.94.---
Наївні активісти думали, що матьорих наперсточників обіграють. Ну-ну. НАЗК, НАБУ, САП, АКС – 5 років імітації, а як наслідок тільки допомогли злодіям легалізуватися та уникнути відповідальності.
polpot tavriheski _ 14.06.2018 15:12
IP: 35.235.227.---
ну так за это стояли на майдане что бы революционеры Мартыненко,Насирови Труханов хорошо себя чувствовали при власти...
Андрій Павловський _ 14.06.2018 14:54
IP: 35.235.226.---
Виходить так, що Порошенко, Парубій та Голова комітету Князевич сфальшували закон про Антикорупційний суд, а це є фактично кримінальним злочином!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter