19 червня 2018, 09:33

Холодницький забув, що був прокурором у ''шкурній'' справі мера Вишневого, який пропонував квартиру Супрун

Нещодавно стало відомо, що справу очільниці МОЗ Уляни Супрун, якій мер Вишневого пропонував квартиру, хочуть закрити. Офіційна причина – нібито недостатньо доказів. Тобто, всіх відео з пропозиціями хабара, оприлюднених НАБУ – недостатньо, треба ще. От тільки що ще – невідомо.

Крім того, справа Супрун "засвітилася" і на плівках Холодницького. На них керівник САП Назар Холодницький розказує одному з фігурантів справи, як поводитися на допиті, щоб його потім можна було "відмазати".

Але, як з'ясувалося, Холодницький відмазував не тільки Кафтю – друга-забудовника "Акварелі Девелопмент Холдінг", у комплексі якого він і живе, а й фактично допомагав меру Вишневого "кошмарити" свого боржника.

Виявляється, Холодницький дуже давно знає міського голову Вишневого Іллю Дікова, з яким не лише одночасно працював в правоохоронних органах Києво-Святошинського району, але й був процесуальним керівником у приватній справі Дікова, порушеній у 2012 році за його особистою заявою.



Крім того, Діков і Холодницький з 2006 до 2010, тобто 4 роки поспіль, працювали в одній правоохоронній системі Києво-Святошинського району. Холодницький працював у прокуратурі, а Діков – заступником начальника Києво-Святошинського райвідділу міліції. Як свідчить реєстр судових рішень, Холодницький був прокурором у численних кримінальних провадженнях Києво-Святошинського райвідділу міліції.

Але набагато більше цікавий інший кейс, який пов'язує антикорупційного прокурора та мера Вишневого. Це порушене за надуманими обставинами кримінальне провадження за заявою Дікова, у якому Холодницький був прокурором.

2010 року за декілька місяців до того, як піти з органів, Діков подав до рідного райвідділку заяву про злочин на свого старого боржника, якого звинуватив у шахрайстві.

Як випливає із реєстру судових рішень, Діков стверджував, що його ввели в оману про наміри продати будинок, щоб виманити 90 тисяч доларів. Проте будинок був обтяжений банком і не міг бути проданий, про що Діков нібито не знав.

Але на момент порушення справи Дікову було чудово відомо, що ніякого шахрайства не було. Боржник ще задовго до заяви особисто звернувся до Дікова з нотаріально завіреною заявою про мирову угоду для узгодження термінів погашення боргу, а Діков при здійсненні оплати в 90 тисяч доларів особисто підписав договір, де було вказано про обтяження будинку.

Це означає, що кримінальна справа мала за мету лише стати додатковим методом тиску для швидшого повернення коштів. Про це свідчить і те, що саме провадження відкрили аж через два роки від дати подачі заяви про злочин! Увесь цей час заява Дікова просто лежала в шухляді слідчого святошинської міліції, у якій він раніше працював, аж допоки не знадобилося "покошмарити" боржника.

Не дивно, що постанову суду щодо скарги на порушення кримінальної справи з крахом скасували в Апеляційному суді Київської області.

Як свідчить реєстр судових рішень, саме Назар Холодницький був прокурором у цій кримінальній справі, фактично, відстоюючи незаконну постанову слідчого.

Чому Холодницький не закрив цю по суті цивільну, а не кримінальну справу, відкриту з очевидними порушеннями і фактично без складу злочину – невідомо. Як і те, чому прокурор Холодницький не запитав Дікова, який все життя працював в міліції, як він спромігся "назбирати" 90 тисяч доларів готівкою на попередню оплату будинку.

До речі, Діков балотувався до Вишнівської районної ради від Партії Регіонів теж з товаришем Холодницького – Сергієм Кафтею, якого Холодницький й "інструктував" на плівках з його кабінету щодо допиту в НАБУ.



Проте Холодницький, відповідаючи на запитання журналіста, "забув", що пересікався по роботі з Іллею Діковим, і так само "забув", що вів його справу, коли той вже був мером Вишневого.



Сподіваємося, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів окрім плівок поставить питання і про ці діяння антикорупційного прокурора.

Саме комісія має дати належну оцінку діями Холодницького, які, як кажуть в НАБУ "унеможливили здійснення досудового розслідування належним чином і позбавили детективів вагомих доказів" у справі про квартирний хабар Супрун.

Правоохоронний комітет парламенту пропонує імітувати незалежність САП та відмовляється скасувати "правки Лозового"

Правоохоронний комітет Верховної Ради під керівництвом "слуги" Сергія Іонушаса підготував власний законопроєкт щодо реформи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), який депутати вже затвердили на засіданні комітету сьогодні...

Чим запам'ятався суддя ВАКС Ткаченко, який "підігрує" Коломойському

Суддя ВАКС Олег Ткаченко поскаржився на мене і Центр протидії корупції (ЦПК) до ВРП і Генпрокурора. Раніше цей суддя відпустив без запобіжного заходу одного з фігурантів справи Коломойського Ярослава Лугового...

Перша криза НАБУ за нового директора: чому не варто знецінювати роботу всього Бюро через погане рішення Кривоноса

Після обрання Семена Кривоноса директором НАБУ ми у Центрі протидії корупції (ЦПК) одразу заявили: до його досвіду та бекграунду у нас є питання...

Про антикорупцію, Коболєва та 0,2% від підозр НАБУ і САП

Отже, маємо в роботі НАБУ/САП/ВАКС три кейси (Коболєв, Пивоварський, Дихне), які критикуються активною частиною суспільства. Така критика є правильною, більш того – необхідною...

Пікетував ЗСУ, закликав ''почути Крим'' та обіцяв допомагати окупаційному уряду: хто відповідає за закупівлі зброї в Міноборони Резнікова

Після скандалу із закупівлями продуктів для військових у Міноборони заявили про відставку відповідальних заступника міністра та керівника департаменту...

Російський паспорт у ''реформованому'' Верховному Суді

Як ви знаєте, журналісти "Схем" надали неспростовні докази російського громадянства голови Касаційного господарського суду Богдана Львова. Останній зібрав с̶у̶д̶д̶і̶в̶ піонєров, які дружно відмовилися навіть в порядок денний включити питання про недовіру своєму керівнику Львову...