Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

13 злитих у Холодницького справ

15 листопада 2018, 15:33

Спеціалізована антикорупційна прокуратура поступово перетворюється в ГПУ-2, а її керівник Назар Холодницький уже давно став "любим другом" для корумпованих політиків.

Частина прокурорів створеного після Революції гідності органу замість розслідувань та відстоювання справ у судах просто підігрує їхнім фігурантам.

Ми зібрали разом справи, у яких деякі прокурори САП та їхній керівник особисто вже злили чи продовжують зливати перспективні розслідування щодо топ-корупції.

Серед "злитих" справ, наприклад, так звана справа "рюкзаків Авакова", яку прокурор САП Василь Кричун закрив щодо сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а заступник Холодницького Володимир Кривенко уклав "нікчемну" угоду з другорядним фігурантом справи. Реальних вироків у справі ніхто не отримав.

У переліку також справа квартирного хабара в.о. міністру охорони здоров'я Уляні Супрун, у якій Холодницький особисто переджав фігуранта справи про хід слідства та давав інструкції як відповідати під час допитів. Справа до суду так і не дійшла.

Інший заступник Холодницького Максим Грищук закрив справу генерала Ткачука, який записав свої елітні будинки та авто на тещу-пенсіонерку. Згодом САП через суд змусили поновити розслідування.

Загалом таких "злитих" справ зібралося 13. Своїми рішеннями та діями прокурори звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів.

Частину із цих справ прокурори ще можуть "реанімувати" та належно відстояти у судах. Проте справу "рюкзаків Авакова", наприклад, вони "поховали" вже остаточно.

Який вихід?

Перш за все, Юрій Луценко має підписати підозру Назару Холодницькому.

Зафіксованих на "акваріумних плівках" фактів більш ніж достатньо, аби генпрокурор перестав покривати свого підлеглого керівника САП та нарешті підписав йому підозру за результатами розслідування, яка, за даними ЗМІ, готова ще від літа 2018.

Другий крок – перезапуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через звільнення керівництва, а також недоброчесних прокурорів. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску САП.

Інакше ми не побачимо ані реальних вироків, ані корупціонерів за гратами, ані повернення вкрадених у нас грошей.

Подивитися "злиті" справи можна за цим посиланням: http://sapfails.antac.org.ua/

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Анатолій Маркевич _ 20.11.2018 12:35
IP: 46.201.142.---
Пошир -Для поднятия России с колен -помогай Украине АТО-ООС 78-95 бригады,бат.ДУК Донбасс,распространи stopfake.org,найди инвестора помогай волонтерам ataxia.ho.ua
Рівне форевер
mix_ko _ 15.11.2018 20:49
IP: 35.235.226.---
Все вірно, тільки перезапустити такий орган за допомогою наших Бариг не вийде – взагалі, без сторонньої допомоги ми вже з корупції не викарабкаємося.
Це ж не жарт – що не Президент – то крадій!
Олег Пархоменко _ 15.11.2018 18:35
IP: 35.235.226.---
Странно почему не открываете счёт слитым делам НАБУ. В такой список можно сходу внести дело замглавы АП Филатова, дело которого НАБУ отфутболило в нацполицию.
Grenader45 _ 15.11.2018 17:27
IP: 77.123.80.---
...не задалось якось у нас з прокурорами. Власне, як і з президентами.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter