Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Печерський суд + НАЗК = порятунок для Павелка

26 лютого 2019, 08:49

Сьогодні Печерський суд розгляне 5 із 13 адміністративних протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо народного депутата Андрія Павелка. НАЗК склало протоколи через вчинення ним серії корупційних порушень.

Однак чи шкодить це футбольному нардепу, чи навпаки допоможе?

Мабуть, це уперше за всю історію своєї роботи НАЗК склало таку кількість протоколів про адміністративні порушення щодо однієї особи, а тим більше нардепа. Така активність НАЗК може бути пов'язана із тим, що Павелко просто хоче легалізувати законність своїх дій за допомогою НАЗК та Печерського суду.

Адже до цього НАЗК вже не побачило порушень в декларації нардепа за 2015 рік попри численні журналістські розслідування, які викривають ці порушення.

Андрій Павелко паралельно із тим, що очолює парламентський бюджетний комітет, є президентом Федерації футболу України. Ще він фігурант відразу кількох розслідувань Національного антикорупційного бюро (НАБУ)

Одна зі справ НАБУ щодо нардепа стосується лобіювання ним виділення бюджетних коштів для будівництва футбольних полів – 640 млн гривень у підсумку отримала компанія підконтрольна очолюваній Павелком Федерації футболу України.

Очевидно тепер нардеп намагається через суди встановити відсутність ознак корупції в його діях, аби в подальшому прикриватися цими судовими рішеннями перед НАБУ.

Загалом 13 адмінпротоколів НАЗК потрапили на розгляд до трьох суддів Печерського суду: Володимира Карабаня, Олега Білоцерківця та Віти Бортницької.

Сьогодні суддя Карабань розгляне 5 протоколів щодо Павелка. Раніше суддя Бортницька вивчила матеріали ще 3 адмінсправ. Однак результати такого розгляду залишаються таємницею, оскільки в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня інформація з цього приводу. Доля решти протоколів поки також не відома, хоча не складно її передбачити.

Адже це вже стає звичною практикою для фігурантів гучних корупційних справ через адміністративні та господарські суди вибивати собі "потрібні" докази. У майбутньому вони можуть стати підставою для ухвалення виправдувальних вироків або ж укладення угод із прокурорами.

Не реформовані українські суди з радістю їм підігрують у цьому. За два роки "реформи" Петра Порошенка кваліфікаційне оцінювання пройшло лише близько половини суддів. Згідно з останніми даними, звільнити запропонували тільки приблизно 5% із них.

Одним із ключових завдань судової реформи було очищення системи від недоброчесних суддів, які б зараз не допомагали б корупціонерам відбілюватися.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Олександр Гальченко _ 26.02.2019 12:41
IP: 35.235.227.---
@звільнити запропонували тільки приблизно 5% із них@ – і що? скільки погодилися?;):)...баний цирк, а не держава: (
Док _ 26.02.2019 10:56
IP: 35.235.226.---
Александр Зубр:

Нехай крапки в справі Павелка розставить Печерський суд.

Дуже смішно.

Клоуни – всі,
переможець – не скриває цього.
Александр Зубр _ 26.02.2019 09:36
IP: 35.235.227.---
"...може бути пов'язана... просто хоче легалізувати... Очевидно тепер нардеп намагається... в подальшому прикриватися...вони можуть стати підставою..." – ВСЕ побудовано на припущеннях, але резюме – "...За два роки "реформи" Петра Порошенка кваліфікаційне оцінювання пройшло лише близько половини суддів...". Добра маніпуляція.
BIKTOR _ 26.02.2019 09:12
IP: 35.235.226.---
цирк
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter