8 липня 2020, 09:44

Кури, яйця та кинуті на мільярди вкладники: кого і чому Бахматюк водить під стіни антикорупційних органів

Сьогодні антикорупційний комітет Ради викликав на своє засідання представників правоохоронних органів (НАБУ, САП, Офіс Генпрокурора) для пояснень того, що відбувається зі справою "ВіЕйБі банку". Адже тиждень тому цю справу незаконно закрила Генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Такий публічний розбір польотів викликав занепокоєння з боку агрохолдингу UkrLandFarming і його представники в буквальному розумінні намагаються прорватися на засідання комітету.

Мітинги аграріїв вже тиждень відбуваються під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вони вимагають закрити кримінальну справу НАБУ щодо "ВіЕйБі банку".До цього представники цього ж холдингу робили численні акції під Національним антикорупційним бюро та під парламентом, коли депутати намагалися незаконно звільнити директора НАБУ.Яким боком аграрії до кримінальної справи щодо банку запитаєте ви? Насправді, ніяким. Ані рахунки, ані майно компанії не арештовані, обшуки там не відбуваються. Тобто кримінальна справа взагалі не зачіпає господарську діяльність холдингу.

Єдиною причиною численних спектаклів з гаслами аграріїв "стоп терор", "припинити тиск на "Укрлендфармінг"- захист власника холдингу Олега Бахматюка.Яка ж тоді мета в мітингувальників, якщо справа щодо "ВіЕйБі банку" немає до них стосунку? Єдине логічне пояснення – влаштувати балаган та відволікти увагу від тих фінансових махінацій Бахматюка, через які мільярди втратила держава і ще більше колишні вкладники банку. Для посилення ефекту мітингувальники маніпулятивно подають справу під соусом тиску на бізнес та необхідності захистити аграріїв.

Зараз прихильники олігарха вимагають закрити лише одну справу НАБУ (уже насправді закриту Венедіктовою). Справа стосується отримання "ВіЕйБі банком" стабілізаційного кредиту в 1,2 млрд грн за підробленими документами. Кредит мав піти на оздоровлення банку та виплати вкладникам, але осів на рахунках підконтрольних Бахматюку компаній.

Це насправді лише невелика частина з махінацій, яку вдалося задокументувати НАБУ. Інші справи свого часу в буквальному розумінні згноїли у поліції, де раніше розслідували чотири справи щодо "ВіЕйБі банку". Усі їх закрили. При цьому докази згнили від потопу у підвалі підприємства, що проводить експертизи.

Загалом Нацбанк звітує про те, Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів:

- 11 млрд грн – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який виплатив цю суму вкладникам двох банків Бахматюка – "Фінансова ініціатива" та "ВіЕйБі Банк".

- 10,6 млрд грн – Нацбанку за кредитами рефінансування, виданим згаданим банкам.

- 7,7 млрд грн – трьом державним банкам".Крім держави, реально постраждали перш за все звичайні вкладники. Сьогодні після продажу усіх активів банку залишаються непогашеними за даними Фонду гарантування вкладів 18,5 мільярдів гривень, із яких 5,6 млрд грн – борги Фонду гарантування вкладів і 2,8 млрд грн – борги вкладникам.

Що це, як не звичайна, але дуже зухвала крадіжка? Просто великого масштабу.

Бахматюк каже, що готовий повернути державі 8 мільярдів в обмін на закриття справ. З барського плеча олігарх готовий віддавати ці гроші частково протягом невідомо якого строку.

Але це виглядає як насмішка над державою і ще більше над вкладниками, до яких оці обіцяні 8 мільярдів навіть не дійдуть.

За іронією долі серед боржників "ВіЕйБі Банк" є і компанії з холдингу UkrLandFarming. Свого часу вони взяли там кредити, які так і не повернули досі. То єдине чого зараз насправді вимагають такі "аграрії-мітингарі" – це просто не повертати гроші вкладникам.

powered by lun.ua

ВСУ хоче звернутися до КСУ щодо неконституційності судової реформи

Зривом судової реформи керувала в тому числі Валентина Данішевська – голова Верховного Суду (супер-пупер реформованого Порошенком). Питанням залишається – на чиєму боці голови касаційних палат ВС: закону чи судової мафії? Але спочатку про Данишевську...

Відмазував Онищенка, підігрував Суркісам та їздив до президента: кого Рада суддів обрала для конкурсної комісії ВККС

На засіданні 13 вересня члени Ради суддів проголосували за негідних кандидатів до складу конкурсної комісії, які відбиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів...

Банкову не влаштовує лідер конкурсу на керівника САП. Відбір зупинено

Після завершення співбесід на доброчесність конкурс на керівника САП знову зупинився. Від завершення етапу перевірки доброчесності минув цілий тиждень, а Конкурсна комісія так і не зібралася аби визначити дати і деталі наступних етапів...

Відправляв фігурантів за кордон та зливав справи: хто буде проходити передостанню співбесіду на керівника САП

Сьогодні, 5 липня, конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде проводити передостанню співбесіду. Наразі цей відбір вдалося пройти лише двом кандидатам...

Перший мільйон. Як ЦПК гуртує українців для очищення парламенту

Цього місяця команді ЦПК вдалося зібрати перший мільйон пожертв на покарання зашкварених депутатів за допомогою нашого проєкту "Серпом по рейтингу"...

Joe Biden у петиції щодо Татарова, діра в державній ІТ-інфраструктурі і ФСБешні онлайн-"українці"

Учора Joe Biden підписав петицію про звільнення Татарова і я написав, що цю фальсифікацію зробив Офіс президента. Ми вже відправили заяву про злочин у відповідні органи...