Суспільне мовлення. Ще один тест для Януковича
Сьогодні парламент розгляне закон про суспільне мовлення. Це не перша спроба просунутися у напрямку, який для будь-якої європейської країни – як зубна щітка і паста. Уже після Помаранчевої революції парламент успішно завалив два законопроекти – у 2005 і у 2009. З великою імовірністю провалять закон і сьогодні.
Що поєднує всі ці епізоди у безславній історії суспільного мовлення в Україні? У Верховній Раді є лише одна фракція, яка за час свого існування жодного разу не голосувала за закон про суспільне мовлення. Це Партія регіонів.
Ми роками чуємо виправдовування Віктора Януковича про те, що він "двома руками" – за суспільне мовлення. Результат – прямо протилежний: УТ-1 сидить на останньому місці в моніторингах політичного балансу; КРУ пише висновки про розбазарювання коштів державним телебаченням і радіо; Рада Європи безуспішно нагадує Україні про невиконані вимоги.
Якщо сьогодні закон про суспільне мовлення буде завалений, законопроекти на цю тему можна буде розглядати лише на наступній сесії – у вересні. Це означає, що реалістично закон про суспільне мовлення заблокують мінімум до лютого 2013 року, коли повноцінно почне працювати вже наступний парламент.
Законопроект 7241 зареєстрований за підписами моїм, Владислава Каськіва та Євгена Суслова, а розробляли ми його разом з блискучими медіа-юристами – Тарасом Шевченком, Дмитром Котляром і Романом Головенком.
Я нагадаю, що ми пропонуємо. Це ефір без реклами. Це телебачення і радіо, які у пріоритетах матимуть не лише чесні новини, а й сильне дитяче мовлення, пізнавальні програми – все те, на що комерційні канали завжди жалітимуть гроші. Це структура, яка захищена від приватизації і в якій керівників обиратимуть разом влада, опозиція і громадські організації. Невже маніакальне бажання контролювати в цій країні усе, що рухається, і цього разу переможе аргументи на користь суспільного мовлення?!
Чекаємо на голосування за законопроект 7241 і дивимося, як голосуватиме влада.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.