Андрій Шевченко Журналіст, громадський активіст, народний депутат 5-7 скликань. Директор програми "Рада"

ТЕЛЕБАЧЕННЯ БАНАНОВОЇ РЕСПУБЛIКИ

24 серпня 2013, 15:26

"Світ навиворіт: Iндія" (1+1)... "Назад в СССР" (ICTV)... "Уральские пельмени" (Новий канал)...

Це все – зі святкової телепрограми на День незалежності України.

А як би Ви привітали свого глядача з головним святом країни, якби Ви керували телеканалом в Україні?

Спланували би святкові марафони? Пошукали би хроніку 1991? Показали би українську документалку? Поставили би в ефір шедеври українського кіно? Відзняли би концерт української музики?

Примітивно мислите! Навіщо морочитись із власним виробництвом? Український телевізійний менеджер віддає перевагу перевіреному і безпрограшному другосортному ширпотребу – російському і (для годиться!) західному.

Є ще, звичайно, і кінопоказ! "Iнтер" поставив на сьогодні "Мамину любовь" ("Кинокомпания "Русское" представляет...") і "Когда на Юг улетят журавли" ("мелодрама, Россия"). "1+1" постібався на країною і другий вечір показує американський бойовик "День незалежності". "ТЕТ" показує "Омен" про сина сатани. СТБ знайшов свіже програмне рішення – "Д'Артаньян і три мушкетери". Плюс – на додачу – "Время любить" (1-4 серії, "мелодрама, Россия").

Але всіх перевершив ICTV! ЖОДНОЇ програми до Дня незалежності! Зате вечір просто зоряний: починаючи з 19:00 – чотири підряд російських фільми. Тільки встигайте добирати поп-корн або підрізати сала – про "МММ", про Ніколая, який ховається від "тюремних подєльників", про російську роту в Дагестані. А окрасою вечора для кожного українського патріота має стати скандальний імперський "Август. Восьмого" – про те, як Москва ставить на коліна "оборзєвшую" Грузію.

Хто би міг уявити, що День незалежності в українському ефірі витягуватимуть лише "5 канал", який готує спеціальний ефір на вечір, та... "Iнтер", який "відмарафонив" 7 годин зранку, а ввечері транслюватиме концерт українських співаків на Майдані?!

Всі інші залишили глядача наодинці з нафталіновим офіціозом Януковича!

Що це? Байдужість менеджерів? Помилка програмних служб? Чи свідомий курс на люмпенізацію глядача і на здачу нашого ринку?

Шановні керівники українських телеканалів!

Я не сторонник підказувати професіоналам, як верстати ефір і як завойовувати рейтинги...

Але хіба не очевидно, що День незалежності України – це один з небагатьох шансів розірвати замкнутий круг залежності від російського ефірного сміття і від західного ширпотребу?!

Ви так часто жалієтеся на те, що так важко привчити глядача дивитися українське... Що український продукт важко продавати... Що вимушені ставити двомовних ведучих... Що на російських професіоналів попит більший, ніж на українських...

Не дивуйтеся! Щоб український телевізійний ринок перетворився просто на рекламний додаток для російського, не треба ні митних воєн, ні Путіна з Глазьєвим, ні інших хитрощів. Український телеменджент все зробить сам!

А глядач? Переживе! А якщо дуже захоче побачити щось серйозніше, або – страшно сказати! – патріотичніше, нехай почекає 12 червня. Тоді йому добре розкажуть і покажуть, як треба любити свою країну – на московських каналах, у День Росії!

powered by lun.ua
Коментарі — 46
ONLINE
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter