29 вересня 2016, 02:27

ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ, ВИ НЕ ПРАВІ

Учора Президент заветував Законопроект N4689, прийнятий ВР ще на початку літа.

Це той, який дозволяє солдатам, які першими кинулися у бій на захист Батьківщини, – після 30 місяців служби – нарешті переукласти або розірвати свої контракти.

Без змін, що є у Законопроекті, вони будуть служити до завершення "особливого періоду", як його називає Президент, або до завершення – війни – як її називаємо ми.

Фактично, ці військовослужбовці стали заручниками в армії, їх товариші приходять, служать і йдуть, у них контракти на 6-12-18 місяців, а ці хлопці – не мають права переукласти контракт та побачити нарешті своїх рідних.


Само собою, бойового духу хлопцям, армії, чи престижу збройним силам – це аж ніяк не додає.

Кажете, права людини? Кажете, не можна дискримінувати різних військовослужбовців за часом їх вступу на службу? Ні, не чули.

Очевидно, пан Президент не бачить у цьому жодної проблеми.

А я, мої колеги-співавтори Законопроекту з фракції Батьківщина, з Комітету безпеки та оборони і представники різних-різних фракцій – бачимо.

Колеги, не буду довго розказувати, як боляче готувався цей проект з волонтерами, Міністерством Оборони, ГенШтабом, Юридичною Сотнею, як допрацьовувався у Комітеті, як погоджувався, які ми були раді, що Комітет його фахово розглянув та підтримав...

Потім було голосування за основу та вцілому одразу, потім – поправка з голосу колеги-співавтора з Самопомічі, яка зупинила підписання Законопроекту на все літо.

Потім пан Вінник подав Постанову про скасування результатів голосування. Потім був Регламентний Комітет, що цю Постанову вивчав...

А хлопці на фронті – чекали.

- – -

12 вересня нарешті Голова ВР підписав Законопроект та направив на підпис Президенту.

Ми були впевнені, що у найгіршому випадку Президент поверне проект зі своїм зауваженням щодо скасування непогодженої з МОУ правки пана Пастуха, але точно ніяк не очікували, що він – просто поверне проект БЕЗ зауважень і запропонує ВІДХИЛИТИ повністю.


Отже, вето.

Що означає, що треба 300 голосів для його подолання у Раді. Це – з нашою імітацією коаліції та кишеньковою фракцією Президента – нереально.

Це означає, що хлопці й надалі будуть писати мені, телефонувати волонтерам, і знову не знають, чи попадуть після 30 місяців служби додому хоча б на Різдво.

Отака коротка історія, як ми півроку намагалися знайти консенсус та вирішити болючу проблему, а Президент одним рішенням все повернув – на точку нуль. На початок.

- – -

Соромно перед хлопцями. Важко відповідати на іх листи та дзвінки, коли й сказати немає чого.

Пане Президенте, чому Ви не пропонуєте шлях вирішення проблеми?

Чому ветуєте таку можливість?!

Українці не раз демонстрували, що готові захищати Україну та вмирати за її незалежність. І вони мають право вирішувати, як і коли переукладати свої контракти та службу в армії.

Своїм рішенням щодо позбавлення їх цього вибору і закріпленням безстрокового "кріпацтва" в армії – Ви, як Президент, не лише принижуєте гідність наших військовослужбовців, але й підриваєте обороноздатність армії.

Я мушу нагадати пану Президенту, що самі ці військовослужбовці були першими, хто дав мандат довіри новій владі, базуючись виключно на майбутніх і можливих її результатах.

А тепер вони просять у нас з вами зворотній мандат довіри – але його немає.


Свій конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України вони виконали і продовжують виконувати, і, я переконана, будуть виконувати, а ось за Вами та за державою перед ними – борг.

- – -

...Кажете, мітинги під Адміністрацією Президента – це розхитування ситуації...?

Якщо Президент не чує та не бачить цієї проблеми у нашій армії – то, з усією повагою, ми цю проблему бачимо і будемо боротися за її вирішення.

І так це не залишимо.

У питаннях обороноздатності у Парламенті не було опозиції чи коаліції, ми були єдині. І тому:

Я закликаю тих своїх колег з різних фракцій, які знають добре ці "довічні" контракти та спілкуються з військовослужбовцями – до зважених рішень та здорового глузду!

Закликаю не відхиляти Законопроект, а повернути його до Комітету, де ми зможемо швидко його допрацювати та знайти рішення.

Інакше – будемо змушені починати спочатку і втратимо ще півроку.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''ДАХ'' – наш павільйон на Бієнале у Венеції – про дім, дахи, біль, війну, відбудову і майбутнє

➡ Україна відкрила свій павільйон на 19-й Архітектурній Бієнале у Венеції – це найвпливовіша подія у світі сучасної архітектури. Відкриття відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської, яка офіційно презентувала нашу експозицію світу...

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність..."

"Американці не підтримають тих, хто виборює незалежність, щоб змінити далеку тиранію – на місцевий деспотизм. Вони не допомагатимуть тим, хто проголошує самовбивчий націоналізм, який базується на національній ненависті...

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...