29 вересня 2016, 01:27

ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ, ВИ НЕ ПРАВІ

Учора Президент заветував Законопроект N4689, прийнятий ВР ще на початку літа.

Це той, який дозволяє солдатам, які першими кинулися у бій на захист Батьківщини, – після 30 місяців служби – нарешті переукласти або розірвати свої контракти.

Без змін, що є у Законопроекті, вони будуть служити до завершення "особливого періоду", як його називає Президент, або до завершення – війни – як її називаємо ми.

Фактично, ці військовослужбовці стали заручниками в армії, їх товариші приходять, служать і йдуть, у них контракти на 6-12-18 місяців, а ці хлопці – не мають права переукласти контракт та побачити нарешті своїх рідних.


Само собою, бойового духу хлопцям, армії, чи престижу збройним силам – це аж ніяк не додає.

Кажете, права людини? Кажете, не можна дискримінувати різних військовослужбовців за часом їх вступу на службу? Ні, не чули.

Очевидно, пан Президент не бачить у цьому жодної проблеми.

А я, мої колеги-співавтори Законопроекту з фракції Батьківщина, з Комітету безпеки та оборони і представники різних-різних фракцій – бачимо.

Колеги, не буду довго розказувати, як боляче готувався цей проект з волонтерами, Міністерством Оборони, ГенШтабом, Юридичною Сотнею, як допрацьовувався у Комітеті, як погоджувався, які ми були раді, що Комітет його фахово розглянув та підтримав...

Потім було голосування за основу та вцілому одразу, потім – поправка з голосу колеги-співавтора з Самопомічі, яка зупинила підписання Законопроекту на все літо.

Потім пан Вінник подав Постанову про скасування результатів голосування. Потім був Регламентний Комітет, що цю Постанову вивчав...

А хлопці на фронті – чекали.

- – -

12 вересня нарешті Голова ВР підписав Законопроект та направив на підпис Президенту.

Ми були впевнені, що у найгіршому випадку Президент поверне проект зі своїм зауваженням щодо скасування непогодженої з МОУ правки пана Пастуха, але точно ніяк не очікували, що він – просто поверне проект БЕЗ зауважень і запропонує ВІДХИЛИТИ повністю.


Отже, вето.

Що означає, що треба 300 голосів для його подолання у Раді. Це – з нашою імітацією коаліції та кишеньковою фракцією Президента – нереально.

Це означає, що хлопці й надалі будуть писати мені, телефонувати волонтерам, і знову не знають, чи попадуть після 30 місяців служби додому хоча б на Різдво.

Отака коротка історія, як ми півроку намагалися знайти консенсус та вирішити болючу проблему, а Президент одним рішенням все повернув – на точку нуль. На початок.

- – -

Соромно перед хлопцями. Важко відповідати на іх листи та дзвінки, коли й сказати немає чого.

Пане Президенте, чому Ви не пропонуєте шлях вирішення проблеми?

Чому ветуєте таку можливість?!

Українці не раз демонстрували, що готові захищати Україну та вмирати за її незалежність. І вони мають право вирішувати, як і коли переукладати свої контракти та службу в армії.

Своїм рішенням щодо позбавлення їх цього вибору і закріпленням безстрокового "кріпацтва" в армії – Ви, як Президент, не лише принижуєте гідність наших військовослужбовців, але й підриваєте обороноздатність армії.

Я мушу нагадати пану Президенту, що самі ці військовослужбовці були першими, хто дав мандат довіри новій владі, базуючись виключно на майбутніх і можливих її результатах.

А тепер вони просять у нас з вами зворотній мандат довіри – але його немає.


Свій конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України вони виконали і продовжують виконувати, і, я переконана, будуть виконувати, а ось за Вами та за державою перед ними – борг.

- – -

...Кажете, мітинги під Адміністрацією Президента – це розхитування ситуації...?

Якщо Президент не чує та не бачить цієї проблеми у нашій армії – то, з усією повагою, ми цю проблему бачимо і будемо боротися за її вирішення.

І так це не залишимо.

У питаннях обороноздатності у Парламенті не було опозиції чи коаліції, ми були єдині. І тому:

Я закликаю тих своїх колег з різних фракцій, які знають добре ці "довічні" контракти та спілкуються з військовослужбовцями – до зважених рішень та здорового глузду!

Закликаю не відхиляти Законопроект, а повернути його до Комітету, де ми зможемо швидко його допрацювати та знайти рішення.

Інакше – будемо змушені починати спочатку і втратимо ще півроку.

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...

КОНГРЕС, ЯКИЙ ОБʼЄДНУЄ КРАЇНУ

У той час, коли здається, що все валиться, час грає проти нас, розмови про втому і зраду; коли ми максимально виснажені на кінець цього надскладного року; і потрапили в потік дуже непростих подій і політичної війни між республіканцями та демократами в США; коли кожна копійка допомоги та зброї даються надзусиллями; і коли, здається, маємо так мало гарних новини і результатів, тим цінніше проєкти, які виходять та роблять нас сильнішими...