11 квітня 2017, 00:49
Чудо-Законопроект на 794 сторінки
Президент подав у ВР потужний, я б навіть сказала "дебелий" Законопроект #6232: вперше в історії України (а може й світу!) – Законопроект складає 794 сторінки, і впроваджує ОДРАЗУ ТРИ нових процесуальних кодекси, вносить зміни ОДРАЗУ до ще СЕМИ кодексів України та одночасно вносить дуже цікаві зміни до ще ВІСІМНАДЦЯТИ законів України.
#щобДвічіНеСідати!
Ніхто ще такого не робив. Але ж наш Президент – піонер законодавчої творчості! Вже просто ну дуже по-новому.
Звісно, це протирічить Регламенту ВРУ, вимогам законодавчої техніки, а також здоровому глузду.
("Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки" взагалі забороняють вносити зміни до кодексів та законів в одній кучі, і, до речі, вимагають, щоб зміни до інших законів України у зв'язку з прийняттям одного кодексу теж вносилися окремим законопроектом).
Але то таке – деталі.
Звісно, ці хаотичні 794 сторінки змін у всі можливі закони з різних сфер – "трохи" унеможливлюють опрацювання, аналіз законопроекту чи його повне обговорення, як і ефективну роботу профільного комітету між першим та другим читанням.
Навіть оприлюднити такий законопроект у разі його прийняття є неможливим! Бо "Голос України" тоді має вийти на 794 сторінках!
Звісно, це в черговий раз "трохи" принижує весь Парламент та самого Гаранта законності, але ж можна проголосувати все одним махом і забути!
...Не треба двічі збирати депутатів, що розбрідаються по закордонним округам, та не слухаються... не треба домовлятися за кожен законопроект окремо і обіцяти за кожен щось своє депутатським групам та ОппоБлоку... один раз домовились – один раз сіли, один раз проголосували.
Та й шансів знайти "підстави" чи "підводні камені" у тексті на три томи "Війни та миру" значно менші.
Я взагалі пропоную Петру Олексійовичу: зібрали всі зміни, які тільки його душа забажає, у 100 законопроектів – записати в один великий і дебелий проект, зареєструвати все це на 3000 сторінках в січні місяці, прийняли за основу та в цілому без обговорення одним махом і – Парламент на канікули до 1 вересня.
Щоб не заважав країну реформувати)
- – -
Янукович тут насправді відпочиває перед винахідливість АПУ. Тому явно не вистачало ні фантазії, ні уяви.
Втім, нам – фантазії вистачає) Тож, враховуючи все мною вище написане, та зважаючи на запровадження безпрецедентної практики проектування законів від Президента, вважаю за доцільне:
внести на розгляд Верховної Ради України свій АЛЬТЕРНАТИВНИЙ Законопроект, яким врегулювати пропоновані Президентом правовідносини, а також питання, що стосуються усіх інших суспільно важливих сфер.
Таким чином, ми зможемо підтримати Президента у його новаторських підходах та реалізуємо комплексний і голістичний (*) підхід у здійсненні реформ в Україні, що усуне необхідність подальшої роботи Парламенту на наступні декілька місяців!
Пропоную додати до тих 794 сторінок змін ще: питання щодо врегулювання дипломатичної служби, соціального захисту військовослужбовців, членів їхніх сімей та осіб, захоплених в заручники, та трохи інших корисних норм.
(Додали б ще десяточку законопроектів в ці зміни, але папір в офісі закінчувався).
Зате також пропоную прибрати декілька тих ганебних положень, які ми вже віднайшли у цьому феєричному проекті пана Президента та від яких дуже погано пахне.
Наприклад, пропоную виключити, як страшний сон: • положення про автоматичний арешт коштів на рахунках осіб, які мають заборгованості, та • норми про інтернет-оповіщення учасників судового процесу, які перебувають на окупованих територіях.
Сьогодні наш чудо-Законопроект-гору паперу-за прикладом пана Президента – ми урочисто донесли в сектор реєстрацій та зареєстрували! Чекайте.
Прошу колег мій альтернативний проект підтримати! І буде одразу щастя. 👍
- – -
(*) – Голізм (від грец. – цілий, увесь) – термін на позначення певних теорій чи методологій, відповідно до яких пізнання окремого (часткового) можливе тільки шляхом пізнання цілого, до складу якого це окреме входить.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.