10 квітня 2017, 23:49

Чудо-Законопроект на 794 сторінкиПрезидент подав у ВР потужний, я б навіть сказала "дебелий" Законопроект #6232: вперше в історії України (а може й світу!) – Законопроект складає 794 сторінки, і впроваджує ОДРАЗУ ТРИ нових процесуальних кодекси, вносить зміни ОДРАЗУ до ще СЕМИ кодексів України та одночасно вносить дуже цікаві зміни до ще ВІСІМНАДЦЯТИ законів України.


#щобДвічіНеСідати!

Ніхто ще такого не робив. Але ж наш Президент – піонер законодавчої творчості! Вже просто ну дуже по-новому.

Звісно, це протирічить Регламенту ВРУ, вимогам законодавчої техніки, а також здоровому глузду.

("Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки" взагалі забороняють вносити зміни до кодексів та законів в одній кучі, і, до речі, вимагають, щоб зміни до інших законів України у зв'язку з прийняттям одного кодексу теж вносилися окремим законопроектом).

Але то таке – деталі.

Звісно, ці хаотичні 794 сторінки змін у всі можливі закони з різних сфер – "трохи" унеможливлюють опрацювання, аналіз законопроекту чи його повне обговорення, як і ефективну роботу профільного комітету між першим та другим читанням.

Навіть оприлюднити такий законопроект у разі його прийняття є неможливим! Бо "Голос України" тоді має вийти на 794 сторінках!


Звісно, це в черговий раз "трохи" принижує весь Парламент та самого Гаранта законності, але ж можна проголосувати все одним махом і забути!

...Не треба двічі збирати депутатів, що розбрідаються по закордонним округам, та не слухаються... не треба домовлятися за кожен законопроект окремо і обіцяти за кожен щось своє депутатським групам та ОппоБлоку... один раз домовились – один раз сіли, один раз проголосували.

Та й шансів знайти "підстави" чи "підводні камені" у тексті на три томи "Війни та миру" значно менші.


Я взагалі пропоную Петру Олексійовичу: зібрали всі зміни, які тільки його душа забажає, у 100 законопроектів – записати в один великий і дебелий проект, зареєструвати все це на 3000 сторінках в січні місяці, прийняли за основу та в цілому без обговорення одним махом і – Парламент на канікули до 1 вересня.

Щоб не заважав країну реформувати)


- – -

Янукович тут насправді відпочиває перед винахідливість АПУ. Тому явно не вистачало ні фантазії, ні уяви.

Втім, нам – фантазії вистачає) Тож, враховуючи все мною вище написане, та зважаючи на запровадження безпрецедентної практики проектування законів від Президента, вважаю за доцільне:

внести на розгляд Верховної Ради України свій АЛЬТЕРНАТИВНИЙ Законопроект, яким врегулювати пропоновані Президентом правовідносини, а також питання, що стосуються усіх інших суспільно важливих сфер.

Таким чином, ми зможемо підтримати Президента у його новаторських підходах та реалізуємо комплексний і голістичний (*) підхід у здійсненні реформ в Україні, що усуне необхідність подальшої роботи Парламенту на наступні декілька місяців!

Пропоную додати до тих 794 сторінок змін ще: питання щодо врегулювання дипломатичної служби, соціального захисту військовослужбовців, членів їхніх сімей та осіб, захоплених в заручники, та трохи інших корисних норм.

(Додали б ще десяточку законопроектів в ці зміни, але папір в офісі закінчувався).

Зате також пропоную прибрати декілька тих ганебних положень, які ми вже віднайшли у цьому феєричному проекті пана Президента та від яких дуже погано пахне.

Наприклад, пропоную виключити, як страшний сон: • положення про автоматичний арешт коштів на рахунках осіб, які мають заборгованості, та • норми про інтернет-оповіщення учасників судового процесу, які перебувають на окупованих територіях.

Сьогодні наш чудо-Законопроект-гору паперу-за прикладом пана Президента – ми урочисто донесли в сектор реєстрацій та зареєстрували! Чекайте.

Прошу колег мій альтернативний проект підтримати! І буде одразу щастя. 👍

- – -

(*) – Голізм (від грец. – цілий, увесь) – термін на позначення певних теорій чи методологій, відповідно до яких пізнання окремого (часткового) можливе тільки шляхом пізнання цілого, до складу якого це окреме входить.

powered by lun.ua

Закон про деолігархізацію: піар чи реальна боротьба з монополіями?

➡ Український інститут майбутнього нещодавно проводив дослідження щодо того, як українці ставляться до війни влада VS олігархи. 🔻 І ось результати: ▪ 27% упевнені, що це намагання влади відволікти населення від невдач в економіці; ▪ 24% вважають, що це боротьба з олігархами; ▪ 21% дотримуються думки, що це намагання переділити фінансові ресурси; ▪ 14% переконані, що відбувається боротьба влади з політичними опонентами...

Коростишів "Без ярликів": польові щоденники

➡ Із колегами-депутатами в рамках неформального міжфракційного об'єднання "Без ярликів" (так, і таке є!) відвідали "місто каменярів" – Коростишів Житомирської області...

Конкурсна митниця?

➡ Розпочались конкурси на голів регіональних митниць України. Ви, мабуть, бачите, що я дещо перестала писати про реформу держслужби та про конкурси, яких майже рік не було...

Кінець погрозам і неадекватності: про новий "колекторський закон"

Друзі! Є гарні новини! ➡ Сьогодні нарешті підписано наш законопроект #4241 щодо захисту боржників від неадекватних колекторів! Уже завтра закон має бути опублікований, і він вступить в дію! Ви пам'ятаєте, що ця історія тягнеться довго...

Відверто про "податкову амністію": запрацює чи буде провальною?

➡ Учора у ВР був прийнятий законопроект про так звану "податкову амністію". Тож давайте спробуємо розібратися про що мова. 🔻 Що таке податкова амністія? Це можливість для громадян, які не сплачували податки, відкрити свої статки й доходи, заплатити якийсь відсоток із них (Зеленський пропонує 5%), і потім легалізувати їх та жити далі "чесно"...

328 днів політичних призначень та 521 день політичних звільнень

6 березня вступив у дію Закон про відновлення конкурсів на державній службі.  ❗️ На жаль, цей закон не лише про повернення конкурсів, а, як пам'ятаєте, після правок Зеленського, ще й повертає вічних в...