Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

18 місяців. Повертаючи борги хлопцям на фронті

06 вересня 2018, 17:03

Минуло 18 місяців з того моменту, як я познайомилась із пані Тамарою. Її чоловік, пан Михайло, пішов служити в АТО, пішов на хвилі національного піднесення одним із перших. Зимою промерз в окопі, сильно захворів. Декілька місяців його посилено лікували, лікування не допомагало.

В липні 2016 року, прямо з палати реанімації, його звільнили з військової служби "за станом здоров'я", як звільняли тисячі таких хлопців, як тільки вони отримували серйозне поранення чи хворобу, бо тепер вони ставали "непридатними" для служби.

Пані Тамара лікувала чоловіка самотужки. Кошти на лікування збирали силами волонтерів по всій Україні. Пан Михайло помер. А пані Тамара залишилася із трьома дітьми та нескінченними боргами за лікування.

Оскільки, формально смерть настала "після звільнення з військової служби", то пані Тамара і тисячі інших таких українських жінок – не отримали ні копійки допомоги від держави за смерть чоловіка на війні. І жодної державної допомоги чи підтримки.

Тоді, 18 місяців назад, ми зареєстрували з багатьма колегами, в тому числі Ігорем Луценко, Олексієм Рябчиним, Романом Семенухою, Павлом Кишкарем, та з допомогою ГО "Юридична сотня" законопроект N6268, який давав можливість родинам загиблих воїнів отримати грошову допомогу, якщо такий герой помер після звільнення зі служби через поранення чи хворобу, яку отримав на війні.

Далі – були довжелезні політичні торги та маніпуляції, перемовини з Міністерством фінансів, де нас переконували, що грошей в бюджеті немає. Що "занадто багато" помирають наших героїв через хвороби і поранення.

Потім були дискусії у Верховній Раді. Намагання консолідувати позиції на Комітеті з питань безпеки та оборони, і відкинути особисту неприязнь.

Потім законопроект декілька місяців не вдавалося протиснути у порядок денний, знову були перемовини з ЗСУ, МінОборони та Мінфіном.

В першому читанні законопроект з цього питання був прийнятий 27 лютого 2018 року. Тоді я написала пост, що за 2 тижні ми можемо його прийняти вже у другому читанні і нарешті віддати тисячам сімей борги і шану за їх героїв, які загинули, захищаючи нас з вами.

Пройшло ще 6 місяців – замість 2 тижнів, передбачених Регламентом.

За цей час за один день просували скопом і не читаючи не один потрібний Президенту законопроект, за один день змінювали закони і одночасно призначали ГенПрокурара без юридичної освіти за 10 хвилин. А от на загиблих військових та їх сімей МінОборони та Президенту було глибоко начхати. Проект то ж не їх авторства.

За цей час 25 сімей подали в суд на українську державу, яка не виплатила ні копійки вдовам загиблих героїв. За допомогою ГО "Юридична сотня" та безпосередньо Голови організації Лесі Василенко, пані Тамара виграла суд в першій інстанції. МінОборони подало апеляцію, боячись, як найгіршої катастрофи – прецеденту виплати компенсації за життя померлого воїна...

І нарешті, нарешті – сьогодні проект N6268-1 – прийнято у другому читанні.

І я вдячна всім депутатам – з дуже різних фракцій, які добилися цього. І відклали, хай ненадовго, політичні чвари заради цього рішення.

18 місяців пройшло, як я обіцяла пані Тамарі зробити все можливе і неможливе, щоб цей проект став Законом.

18 місяців мені було соромно дивитися в очі пані Тамарі та іншим вдовам і матерям загиблих хлопців. Мені соромно і тепер. Бо те, що мало бути зроблене МінОборони за тиждень, або ВРУ за місяць – тривало півтора роки.

Бо гріш ціна таким державним інституціям, такому Парламенту і такій державі, які не виконують своїх повноважень та не захищають навіть тих, хто охороняє наші кордони і громадян.

Але сьогодні законопроект прийнятий.

І нарешті, ми віддаємо свої борги.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Александр 1 _ 07.09.2018 11:57
IP: 188.163.12.---
Vl Kov:
- Пані Олена не називає законопроект 6268-1 плагіатом. Як і законопроект 6268-2 Ігоря Луценка. Мабуть їй видніше.
- У всіх трьох законопроектах є суттєві відмінності, хоча ідея одна і та. Але від ідеї до реалізації буває величезний шлях.
- Пані Олена пишається прийняттям закону Пашинського та інших 6268-1, який значно покращений по відношенню до 6268.
Не треба спільну роботу багатьох депутатів видавати за особисті заслуги. Правильно було б віддякувати всім депутатам, які приймали в цьому участь.

Хочу підкреслити, що саме такими ділами повинен звітувати депутат ВР (хоч малесенькими, але зробленими ділами державного рівня), а не нацькувати весь час людей на владу, представником якої він сам є.
Vl Kov _ 07.09.2018 09:59
IP: 35.235.227.---
Пані Шкрум! Щиро дякую за Вашу позицію, витримку, наполегливість і щирість. (а також за відкриті коментарі). І не звертайте уваги на образи ваших противників. Слава Україні.
Vl Kov _ 07.09.2018 09:46
IP: 35.235.226.---
Александр 1: Треба було не полінуватись, а ще й звірити тексти. N6268 від 31.03.17 і N6268-1 від 7.04.17р. Тоді би правда виглядала так:Пашинський С. В., Тимчук Д. Б., Бригинець О. М., Вінник І. Ю., Береза Ю. М., Тетерук А. А., Герасимов А. В., Мамчур Ю. В., Чорновол Т. М. вкрали авторство і текст у справжніх авторів – пані Шкрум та ін.
Микола Гайдук _ 07.09.2018 08:34
IP: 178.74.231.---
"...Президенту було глибоко начхати..." і не тільки Президенту а і п.Гройсману і К можновладців які беруть кредити як Гройсман по 10млн.і більше які не повертають банкам а потім НАШІ гроші НБУ "повнртає" банкам під назвою рефінансування і таким чином грабують НАРОД кожен день і кожен час???!!!
Александр 1 _ 06.09.2018 22:26
IP: 188.163.12.---
Не полінувався знайшов авторів закону N6268-1, яким так пишається пані Шкрум: Пашинський С. В., Тимчук Д. Б., Бригинець О. М., Вінник І. Ю., Береза Ю. М., Тетерук А. А., Герасимов А. В., Мамчур Ю. В., Чорновол Т. М.

До чого тут пані Шкрум чи "Батьківщина"?
Александр 1 _ 06.09.2018 22:05
IP: 188.163.12.---
Oleg Lysenko:
Ви особисто не голосували за цей закон – були відсутні.
З вашої фракції було надано 11 голосів (з 20 депутатів). Закон же прийняли 261 голосом, тобто ці голоси не були вирішальними

Результати розгляду легко знаходяться на сайті Ради

навіщо Ви пишите цей пафос? Вам не соромно?
++++.
Oleg Lysenko _ 06.09.2018 21:55
IP: 35.235.227.---
Ви особисто не голосували за цей закон – були відсутні.
З вашої фракції було надано 11 голосів (з 20 депутатів). Закон же прийняли 261 голосом, тобто ці голоси не були вирішальними

Результати розгляду легко знаходяться на сайті Ради

навіщо Ви пишите цей пафос? Вам не соромно?
anatvik _ 06.09.2018 21:52
IP: 46.211.134.---
Альона,спасибі за твою небайдужість, за твоє ставлення до українського народу...до проблем тих родин, які втратили своїх рідних,котрі захищали також і різних климчуків та тому подібних Тримайся, Альона, Батьківщина буде вільна від всяких порохососів, Батьківщина – це Україна! Слава Україні!
Леонід Климчук _ 06.09.2018 18:22
IP: 94.179.44.---
Нормальний депутат і журналіст просто висловив би задоволення від прийняття такого закону після звичайних звичайних парламентських тягомотин і зайнялася забезпеченням його виконання. Але не така у нас бютівка Альона Шкрум. Замісь всього цього вилила прикормлене корито помиїв на всю українську державність, щоб таким чином допомогти Тимошенко по-компрадоськи захопити вищий державний пост для наступного знищення ще так і не усталеної українськості нашої Держави, повернути український народ в колоніальну залежність від термоядерної путінської Московії. Чим недавно на посаді премєр-міністра недавно займалася Ю.Тммошенко. І українці все це памятають і не простять їй. Невдовзі жорстко покарають її за це і її журналюг.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter