Що світ говорить про нас, Свинарчуків та Порошенка
Велика кількість світових газет та міжнародних каналів – від Euronews та Atlantic Council до французьких, польських та німецьких газет – пишуть та говорять останніми тижнями про українські вибори та переважно про скандали щодо грабунку на оборонці.
Німецька газета пише статтю під назвою "Корінь проблеми", де аналізує Гладковського, звідки він взявся, і що робив разом з сином та діючим Президентом останні 20 років.
"Олег Свинарчук за свою кар'єру дізнався, що таке велика дружба" – іронізує газета.
"З 90-х років Свинарчук був не тільки другом, а й діловим партнером промисловця Петра Порошенка. Двом друзям належала компанія "Богдан", яка виробляла мікроавтобуси".
"...У 2014 році Порошенко став президентом. І Порошенко призначив свого друга, який змінив прізвище і став ГЛАДКОВСЬКИМ, головою комісії з військово-технічного співробітництва, а потім заступником секретаря Ради національної безпеки".
"Німецький експерт, який спеціалізується по Україні і мав доступ до урядової інформації в Берліні, заявив ще в 2017 році, що, згідно з міжнародними оцінками, до половини українського оборонного бюджету розкрадається".
Пишуть вони і про скандальне рішення Конституційного суду, який закрив справи мінімум "по 65 фігурантам та обвинуваченням".
"Критики вважають, що президент готується до можливої втрати імунітету" – такий висновок роблять німці через рішення КСУ.
Польська "Річ Посполита" пише статтю про "Президента за 1000 гривень", корупційні скандали щодо "сіток" та штабів Порошенка, які роздають бюджетні кошти за голос і продовжує: "на цьому фоні тривають подальші корупційні скандали в оборонці".
"Петро Порошенко має щодень більше причин для занепокоєння, чи пройде він у другий тур виборів".
Поляки дуже детально пояснюють своїм громадянам, що таке сітки, та як вони фінансуються з державного бюджету України, посилаються на слова міністра Авакова:
"...органи влади району або міста отримують список осіб, яким вони повинні виплатити по 1000 гривень (еквівалент 140 злотих) в рамках "соціальної допомоги".
"Кошти, як стверджує Аваков, надходять з державної програми підтримки найбідніших "Турбота", яка спонсорується з державного бюджету. Після отримання грошей, такій людині телефонують і нагадують, за кого вона повинна голосувати".
Відомий американський аналітичний центр Atlantic Council пішов ще далі у своїх статтях.
Стаття називається промовисто: "Чому Порошенко не заслуговує на другий термін" і починається словами:
"Україні потрібні зміни.Черговий скандал, пов'язаний зі звинуваченнями в масових спекуляціях на війні України з Росією, за якими стоять впливові українці, доводить необхідність нового лідера на майбутніх президентських виборах" – все дуже ясно.
Серед 5 причин "чому Порошенко має піти", які автор статті називає, першими йдуть такі:
"Порошенко повинен піти, тому що:
1. Незважаючи на те, що він керує Україною вже майже п'ять років, він не зумів зруйнувати корумповану систему управління і не вступив в боротьбу з олігархами.
2. Порошенко не зміцнив диктатуру закону: він не відправив у відставку корумпованих суддів, поліцейських і прокурорів і не замінив їх міцними інститутами охорони правопорядку.
В Україні не було жодної гучної справи, в рамках якої високопоставлений чиновник отримав би реальний термін, за винятком звинувачень, висунутих проти колишнього президента Віктора Януковича і його поплічників".
Не погодитись дуже важко.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.