17 листопада 2020, 21:17

Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів"

Сьогодні Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів" на посадах. А ще визначив для Прем'єра 30 днів для подачі реальних кандидатур міністрів.

Ми прийняли важливий законопроект N3651-д про передачу майна та повноважень новим громадам і районам.

У цьому Законі, в тому числі, вносилися зміни до повноважень Уряду щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій. А поряд з цими повноваженнями – були підтримані дві мої дуже важливі правки про зупинку ганебної практики вічних "в.о." або "виконуючих обов'язків міністрів" в Уряді.

Ця штука "тимчасових в.о." цілих галузей в країні – точно не робила країну сильнішою, і мала нарешті піти в минуле.

У нинішньому Уряді маємо два "в.о." на посадах міністрів, за яких НЕ голосував в Парламент; в попередньому Уряді – три "в.о." очолювали міністерства по декілька років, і за них теж ніхто НЕ голосував. Це абсолютно неконституційна і шкідлива штука – бо в обхід Закону Парламент усували від призначень.

Розумієте, стаття Конституції визначає, що "посади членів Кабміну призначаються Верховною Радою за поданням Прем'єр-міністра".

А склалася практика, коли Прем'єри роками не подають кандидата на міністра, а просто призначають зручних для себе чи когось іншого "в.о". І замість призначення законних міністрів, які очолюють галузь, несуть відповідальність та мають підтримку Парламенту – в обхід закону та Ради на посади "в.о." приходять люди, яких ніхто НЕ обирав та НЕ підтримував.

Ми ж запропонували додати в закон про Кабмін прямий обов'язок Прем'єра подавати подання на нового міністра протягом 30 днів, якщо така посада стала вакантною. Якщо Верховна Рада не підтримує подання – є ще 30 днів знайти професійну людину, яка отримає підтримку Парламенту.

І щоб простимулювати виконання цієї норми – повноваження "В.О" міністра обмежуються. Такий "тимчасовий міністр" і сьогодні НЕ має права голосу на Уряді, але тепер він НЕ зможе також і:

• здійснювати реорганізацію галузі або цілого міністерства,

• ліквідовувати або продавати майно чи підприємств, або

• призначати чи звільняти керівників таких підприємств.

Лише законно призначений Міністр може приймати такі стратегічні рішення, бо несе за них конкретну політичну відповідальність. Це правильна історія і з точки зору Конституції, і реалій нашої країни.

Дуже дякую колегам за підтримку цих моїх двох поправок та закону загалом. 285 голосів за ці поправки – це державницька позиція! А прийнятий Закон – робить і місцеве самоврядування, і Парламент, і Уряд – сильнішими!

-

Більше, як завжди, у моєму Телеграм-каналі.

powered by lun.ua

Вето Зеленського на закон про відновлення конкурсів на держслужбі – що далі?

➡ Від новин гарних – до не дуже Буквально нещодавно писала у своєму блозі на "Українській правді" про гарні новини щодо прийняття у ІІ читанні Верховною Радою Закону про відновлення конкурсів на державну службу...

Про відновлення конкурсів на держслужбу, посилення ролі Парламенту та "боротьбу з хаосом"

Друзі, нарешті гарні новини: Парламент прийняв у ІІ читанні Закон про відновлення конкурсів на державну службу! Із чим я всіх щиро вітаю! 👏 Закон всього на 7 сторінок, але надзвичайно важливий, і "народжувався" з неабиякими труднощами майже рік...

Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів"

Сьогодні Парламент обмежив повноваження "тимчасових міністрів" на посадах. А ще визначив для Прем'єра 30 днів для подачі реальних кандидатур міністрів...

Держслужба або поїзд без гальм

І знову про розруху у державному управлінні та наш поїзд, що несеться без машиніста чи гальм. Нещодавно Кабмін (знову) призначив нового (знову) голову Державної митної служби...

Що означає Заява GRECO та Венеційської комісії до Верховної Ради?

Чи не вперше в історії незалежної України – до українського Парламенту зробили спільну Заяву дві головні інституції Ради Європи, відповідальні за верховенство права та антикорупційну політику: GRECO та Венеційська комісія...

Послання Зеленського АБО паралельна реальність Президента

У Верховній Раді сьогодні – щорічне послання Президента Зеленського про внутрішнє та зовнішнє становище у країні. Таке послання – вимога Конституції і завжди гарна ілюстрація мислення голови держави та його власної реальності...